Nr katalogowy: SW-2101
499,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

GWARANCJA 5 LAT! Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Lekki teleskop astronomiczny przeznaczony dla początkujących obserwatorów nocnego nieba a w szczególności dla dzieci. Jest to niewielki, wygodny w obsłudze refraktor o średnicy 70mm pozwalający powiększyć obraz do 100x (z dodatkowymi okularami do 140x). Sprzęt waży zaledwie kilka kilogramów i może być bez problemu przenoszony z miejsca na miejsce nawet przez bardzo młodych obserwatorów. W przeciwieństwie do wielu teleskopów w tej grupie cenowej SkyWatcher 705AZ2 wyróżnia się stosunkowo dobrym wyposażeniem (okulary Kellnera w miejsce tańszych Ramsdenów i Huygensów) jak też dość dobrej jakości obiektywem.

System optyczny

Sky-Watcher 705AZ2 jest krótkoogniskowym refraktorem achromatycznym dwusoczewkowym. Obiektyw ma średnicę 70mm i ogniskową 500mm. Pokryty jest dość dobrymi powłokami przeciwodblaskowymi. Teleskop z tego rodzaju obiektywem pozwala odnaleźć najjaśniejsze mgławice pod warunkiem że obserwacje prowadzone będę z dala od świateł miejskich. Tego typu teleskop pozwala na uzyskanie szerokiego pola widzenia, dzięki czemu doskonale sprawdzi się przy obserwacjach gromad gwiazd.

Co zobaczymy przez ten teleskop?

Teleskop ten pozwala na ciekawe obserwacje Księżyca, w sposób podstawowy pokaże również jasne planety Układu Słonecznego. Sky-Watcher 705AZ2 mimo skromnych rozmiarów w piękny sposób ukazuje pierścienie Saturna, kształty tarcz planetarnych jak też podstawowe detale takie jak pasy w atmosferze Jowisza czy też marsjańskie czapy polarne w okresach dobrej widoczności czerwonej planety. Po wyposażeniu w prosty obiektywowy filtr słoneczny teleskop 705AZ2 będzie doskonałym instrumentem do obserwacji Słońca (w przypadku dzieci obowiązkowo pod nadzorem osoby dorosłej) Zestaw pozwala uzyskiwać powiększenia 20x, 40x, 50x i 100x.

Wyciąg okularowy

Zastosowano wyciąg okularowy 1.25", zębatkowy, z nasadką kątową lustrzaną 90 stopni. Teleskop posiada obraz odwrócony w poziomie (lustrzane odbicie), orientacja pionowa zachowana prawidłowo. Wyciąg i nasadka zgodne są z większością obecnie sprzedawanych akcesoriów

Montaż

Teleskop zawieszono na bardzo lekkim montażu azymutalnym AZ2. Montaż ten pod względem obsługi przypomina statyw fotograficzny.

W zestawie

W zestawie znajdują się 2 okulary Kellnera 10mm i 25mm. Dodatkowo w komplecie jest też soczewka Barlowa 2x pozwalająca na uzyskiwanie dwóch górnych powiększeń. Teleskop posiada w komplecie nasadkę kątową lustrzaną 1.25" oraz szukacz 5x24.

Możliwości obserwacyjne

Układ Słoneczny
• Słońce: widoczne plamy i granulacja (obserwacje tylko z filtrem obiektywowym)
• Merkury: w sprzyjających warunkach dostrzegalna faza planety
• Wenus: widoczna faza
• Księżyc: widoczne szczegóły powierzchni o wielkości powyżej 4 km, góry, kratery i morza 
• Mars: w czasie opozycji może być widoczna delikatnie czapa polarna
• Jowisz: dwa pasy na tarczy planety, zmiany położenia galileuszowych księzyców
• Saturn: widoczny pierścień planety i najjaśniejszy księżyc-Tytan
• Uran: widoczny jako gwiazdka
• Neptun: widoczny jako gwiazdka

Gwiazdy
• rozdzielanie układów o separacji powyżej 2"
• gwiazdy o jasności nie mniejszej niż 11,8 mag

Obiekty głębokiego nieba
• Gromady otwarte z katalogu Messiera
• Gromady kuliste widoczne jako jasne plamki
• Mgławice widoczne w małych powiększeniach 
• galaktyki widoczne jako mgliste plamki

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-2101
Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Typ montażu: Azymutalny Apertura:
70 mm
Ogniskowa:
500 mm
Światłosiła:
7,1
Zasięg gwiazdowy:
11,8 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
100 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
140 x
Masa tubusu:
1,0 kg
Masa całkowita:
2,7 kg
Wysokość statywu:
670 - 1190 mm
Rodzaj statywu:
aluminiowy LT2
Długość tuby:
480 mm
Sterowanie montażem:
ręczne
Ogniskowe okularów / powiększenie:
25mm/20x , 10mm/50x
Rodzaj wyciągu okularowego:
zębatkowy
Średnica wyciągu okularowego: 1,25 "
Nasadka kątowa:
Lustrzana 90 °
Szukacz:
optyczny 5x24
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
2,00
Seria teleskopu:
AZ2
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

nasadka kątowa: 1,25" 90°
okulary: 1,25" - Super 25, Super 10
szukacz 6x24
soczewka Barlowa: 1,25" 2x
Wyposażenie

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

panie delta co można zobaczyć przez ten teleskop? Czy można podłączyć aparat i filtr księżycowy? Proszę o odpowiedz.

MAREK zapytał o ten produkt 18 lat temu, 2006-08-25

Teleskopem można w miarę dokładnie obejrzeć Księżyc, Saturna z pierścieniami, Jowisz i jego księżyce, czapy polarne Marsa (w opozycji) + najjaśniejsze obiekty DeepSky. Można podłączyć filtr księżycowy. A propos aparatu, ważne jaki to aparat, sposoby podłączenia są różne. Najprostszym jest zastosowanie adaptera Baader MicroStage 6030. Trzeba jednak wziąć pod uwagę wagę aparatu, ponieważ montaż AZ2 nie ma zbyt dużej nośności.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 18 lat temu, 2006-08-25
?

Witam przymierzam się do zakupu pierwszego teleskopu. Obecnie niebo nocne obserwuję przez lunetkę 30x10 przerobiona na 30x50 na statywie foto obraz skromny; galaktykę w andromedzie widać jako \mgiełkę\ układy podwójne i wielokrotne ładnie, księżyc dość wyraźnie jedynie obszar oglądany przy tym powiększeniu to niecałe 30 sekund kątowych wiec znika szybko a statyw nie ma możliwości mikro ruchu by śledzić obraz. Moje pytanie czy warto kupić ten teleskop teraz czy poodkładać i za rok, dwa kupić 90mm średnicy. Tylko jak z tym odkładaniem będzie to nie wiadomo. Mieszkam w małym mieście 8-10 tys mieszkańców w domu z ogrodem; widzę prawie całe niebo poza obszarami przy horyzoncie. To odnośnie warunków obserwacji. Pozdrawiam Grzegorz.

Grzegotz zapytał o ten produkt 12 lat temu, 2012-08-15

Zdecydowanie warto dołożyć do 90 mm teleskopu.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 12 lat temu, 2012-08-15
?

Pytanie - Dotyczy - Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK705AZ2 i BK707AZ2 Czy aberracja chromatyczna jest znacząco większa w pierwszym teleskopie ? Zalezy mi na podglądaniu DS-ów i swiatłosiła ma tu duże znaczenie . W drugim przypadku teleskop ma mniejszą swiatłosiłę ale powinien mieć mniejszą aberracje chromatyczną . Czy ta różnica jest bardzo zauważalna ?

Delta klient zapytał o ten produkt 11 lat temu, 2013-10-26

Teleskop 707AZ2 będzie posiadał o 40% mniejszą aberrację chromatyczną, co wraz z większym powiększeniem pozwala na oglądanie Księżyca i planet. W przypadku \DS-ów\ czyli obiektów o małej jasności aberracja chromatyczna nie ma żadnego znaczenia. Do oglądania \DS-ów\ z satysfakcjonującą jakością jednak polecamy zakup teleskopu o dużo większej średnicy niż 70mm, na przykład zwierciadlanych BK13065 (130/650mm) lub Dobsona 6\ (150mm).

Ekspert Delta Optical odpowiedział 11 lat temu, 2013-10-26

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
5 osób
  • Teleskop zakupiony jako pierwszy sprzęt dla syna. Produkt całkowicie spełnia nasze oczekiwania. Jest nieduży, poręczny - syn bez problemu przenosi go z miejsca na miejsce. Statyw solidny, regulowana wysokość. Po zamontowaniu półeczki jego stabilność wzrasta. Obecne warunki pogodowe pozwoliły jedynie na krótkie obserwacje księżyca - widoczne wyraźnie kratery, nawet w biały dzień (syn używa filtra księżycowego). Jako luneta również sprawdza się doskonale - wyraźny, nieodwrócony obraz. Jedynie z szukacza nie jest w pełni zadowolony. Za te pieniądze naprawdę fajny teleskop dla początkujących osób. Ładne zdjęcia można zrobić aparatem. Produkt dobrze zapakowany, dostarczony następnego dnia po zamówieniu i opłaceniu. Długo szukaliśmy właściwego teleskopu - były albo za słabe, albo za duże i zbyt ciężkie. W tej cenie naprawdę zakup jest udany.
    ANNA W.,
  • Witam szukam teleskopu do oglądania planet ,zeby widac je bylo bardzo wyraźnie z możliwością zrobienia wyraźnego zdjecia pomożecie cos dobrać?
    Kolka ,
  • Ten teleskop daje mi dużo zabawy od trzech lat, nauczyłem się dzięki niemu właściwie wszystkiego. Pierwsze w życiu obserwacje Saturna i Jowisza postawiły mi włosy z wrażenia, o Marsie, Wenus i Merkurym mogę powiedzieć, ze są. :-) Tj. Mars jest rzeczywiście czerwony, a na Wenus widać fazy. No, ale widać. :-) Mgławice w Andromedzie i Orionie widać poza miastem nieźle, ale w dobrych warunkach i o komforcie obserwacji mowy raczej nie ma. Wczoraj natomiast użyłem go jako szukacza dla kometki Panstarrs, o której tyle było ostatnio. Wyszukałem (bo gołym okiem widać nie było) i nawet zrobiłem jej zdjęć kilka. Przez teleskopik widać było ją świetnie. Z akcesoriów używam lusterka 90stopni, oraz okularów 10mm do planet, 25mm do szukania obiektów i obserwacji mgławic. Barlow raczej zbędny - pogarsza obraz. Dodatkowo dokupiłem okular 6mm Celestron Omni, ale tu juz porazka - więcej (wyraźniej) widać z 10mm no i trzeba oko włożyć prawie do środka. Warto do niego dokupić jakiś tani 40mm okular, żeby sobie niebo szerokim spojrzeniem objąć? Będzie pasował? Kto wie? Kusi mnie, żeby go gdzieś w ciemne miejsce zabrać, bo jest rzeczywiście bardzo mobilny. Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogą podjąć dobrą decyzję. Dariuszzzz
    dariuszzzz,
  • Jak zwykle zapakowany idealnie; Statyw wysoki! Całość z łatwością noszę w jednej ręce rozłożone. Do nauki wyszukiwania się nadaje (nawet w duzym miescie mozna doczłapać na okularze 25mm do Galaktyki Andromedy ale widok skromny rzecz jasna - rozmyta mgiełka - jedynie jądra galaktyki - ramion to w mieście nie widać!). Szukacz niestety słaby - przydaje sie jedynie do trafienia w pierwszą super jasną gwiazdę [albo w Plejady ;) ] potem raczej trzeba o nim zapomnieć i okularem ...
    Inzynier,
  • Wczoraj bylem w sklepie na siennej,ogladalem ten refraktor,lekki,mobilny.Polecam milosnikom ptakow...ostrzy od mniej wiecej 10 m. Za taka cene naprawde warto,to koszty srednio-niskiej klasy lornetki,ktora trzeba trzymac w dloniach. Pozdrawiam.
    lemma,

Podobne produkty