Nr katalogowy: SW-1208
6 299,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Mało jest teleskopów o których można powiedzieć, że są uniwersalne - BKP 200/1000 EQ5 Go-To zdecydowanie należy do tej grupy. Głównym elementem tego teleskopu jest duże paraboliczne zwierciadło o średnicy 200 mm (8 cali) i ogniskowej 1000 mm. Tuba osadzona jest na mocnym montażu paralaktycznym EQ5 wyposażonym w system Go-To umożliwiający automatyczne śledzenie i namierzanie obiektów. W nowej wersji znajdziemy precyzyjny wyciąg Crayforda o średnicy 2" z redukcją na 1,25" umożliwiający stosowanie w zasadzie wszystkich dostępnych okularów na rynku. Wyciąg tego typu to nowatorska konstrukcja, która umożliwia dużo bardziej precyzyjne ustawienie ostrości i działa bardziej płynnie, niż standardowe wyciągi zębatkowe. Ponadto na wyciągu znajdziemy gwint T-2, do którego dzięki dodatkowym redukcjom mamy możliwość zamontowania aparatu typu "lustrzanka". Sky-Watcher to wiodąca marka na rynku sprzętu astronomicznego. Zakup sprzętu tej firmy daje możliwość dalszej rozbudowy i doposażania teleskopu o wiele akcesoriów bez obawy o brak kompatybilności.

System optyczny

Jest to teleskop zwierciadlany Newtona. Ze względu na dużą jasność jest on szczególnie polecamy do obserwacji obiektów głębokiego nieba takich jak gromady gwiazd, galaktyki czy obiekty mgławicowe. Jednocześnie model ten umożliwia stosowanie dużych powiększeń, dzięki czemu doskonale sprawdzi się także podczas obserwacji planet i Księżyca.

Główną zaletą tego teleskopu jest duże paraboliczne zwierciadło o aperturze 203 mm i ogniskowej 1000 mm. Teleskop o tych parametrach wciąż pozwala na uzyskanie dość szerokiego pola widzenia. Zwierciadło tej wielkości zbiera około 320 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów nawet do 13 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 0,7”.

Dodatkowo w teleskopie znajdziemy soczewkę Barlow'a, która w połączeniu z okularem o średnicy 1,25" da nam dwukrotny wzrost powiększania. Wyposażenie teleskopu warto uzupełnić o dodatkowe okulary: jeden o krótkiej ogniskowej ok. 4-5 mm, do obserwacji planet oraz jeden szerokokątny dwu calowy ok. 25-30 mm umożliwiający dokonywanie przeglądu nieba czy obserwacje rozległych obiektów mgławicowych.

Montaż

Teleskop zamontowano na mocnym montażu paralaktycznym EQ-5 z systemem Go-To. Pilot Go-To SynScan to pełna i rozbudowana wersja umożliwiająca śledzenie i odnajdowanie obiektów na niebie. Pilot SynScan udostępnia trzy prędkości śledzenia: gwiazdowa, księżycowa, słoneczna obiektów w trybach Dual Axis (dwuosiowy), R.A. (osi rektascensji). Dostępne są następujące procedury wyrównywania: One-star Alignment, Two-star Alignment, Three-star Alignment. Montaż tej klasy oferuje wyjątkową stabilność i precyzję wraz z wieloma innymi użytecznymi funkcjami, przydatnymi dla każdego, nawet zaawansowanego astronoma. Głowica montażu pewnie spoczywa na szerokiej platformie montażowej statywu wykonanego ze stali nierdzewnej i wyposażonego w użyteczny stolik na akcesoria. Komplet zawiera ponadto wskaźnik wypoziomowania (poziomicę), regulację ustawienia szerokości geograficznej wraz ze skalą mikrometryczną oraz azymutalny regulator nastawu lunetki biegunowej na gwiazdę polarną. EQ-5 posiada również grawerowane aluminiowe pierścienie nastawcze oraz pokrętła mikroruchów.

Wyciąg

Teleskop wyposażony jest w precyzyjny wyciąg okularowy Crayforda , umożliwiający stosowanie okularów 2” i 1,25”. W porównaniu ze standardowymi wyciągami zębatkowymi, które znajdziemy w podobnych teleskopach innych producentów, wyciągi Crayforda oferują większą precyzję i płynność działania. Do zestawu dołączono dwa okulary o średnicy 1,25”.

Astrofotografia

Teleskop BKP 200/1000 EQ5 to teleskop, który można z powodzeniem wykorzystać w astrofotografii, a to za sprawą solidnego montażu EQ5, który posiada duże możliwości rozbudowy. Dzięki dużej aperturze i światłosile f/5 możliwe jest uzyskanie ciekawych efektów już przy stosunkowo krótkim czasie naświetlania. Dodatkowym atutem tego teleskopu jest dwucalowy wyciąg okularowy.

Obserwacje astronomiczne

1. Układ Słoneczny

 • obiekty na powierzchni Księżyca o rozmiarach większych niż 1,5 km;

 • plamy słoneczne i ich struktura;

 • wszystkie planety Układu Słonecznego;

 • fazy Merkurego i Wenus

 • tarcza Marsa

 • pasy równikowe Jowisza i księżyce galileuszowe

 • pierścienie Saturna i kilka mniejszych księżyców planety

 • Uran i Neptun

 • ruch planetoid na tle gwiazd

 • obserwacje jasnych komet

2. Gwiazdy

 • około 2,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 13 magnitudo

 • gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 0,7".

 • barwy najjaśniejszych gwiazd

3. Obiekty mgławicowe

 • wszystkie obiekty katalogu Messiera

 • setki gromad kulistych, częściowo w wielu przypadkach rozbijanych na poszczególne gwiazdy

 • setki gromad otwartych

 • kilkadziesiąt mgławic, wraz z wieloma szczegółami

 • tysiące galaktyk wraz z widocznymi szczegółami struktur

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-1208
Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Paralaktyczny Apertura:
203 mm
Ogniskowa:
1000 mm
Światłosiła:
4,9
Zasięg gwiazdowy:
15,0 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
841 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
305 x
Masa tubusu:
8,8 kg
Masa całkowita:
30,0 kg
Przeciwwagi:
2 x 5,2 kg
Wysokość statywu:
710 - 1230 mm
Rodzaj statywu:
stalowy 1,75
Długość tuby:
900 mm
Sterowanie montażem:
SynScan Go-To
Ogniskowe okularów / powiększenie:
25mm/40x, 10mm/100x
Rodzaj wyciągu okularowego:
Crayford
Średnica wyciągu okularowego: 2 " Szukacz:
optyczny 9x50 prosty
Średnica zwierciadła wtórnego:
51,0 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,69
Seria teleskopu:
EQ5
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

okular Super 10 mm 1,25"
okular Super 25 mm 1,25"
soczewka Barlowa 2x z adapterem T2
szukacz: 9x50

Multimedia

Teleskop BKP 2001 EQ5 Go-To
Teleskop BKP 2001 EQ5 Go-To
Teleskop BKP 2001 EQ5 Go-To
Teleskop BKP 2001 EQ5 Go-To
Teleskop BKP 2001 EQ5 Go-To

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Witam Panie Delta. Jakie okulary są dołożone do zestawu ? To super plossle czy jakieś inne ? Jaka jest ich jakość ? Na początek wystarcza ?

Michał zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2016-02-11

Są to Kellnery, do teleskopu F/5 warto zainwestować minimum w Plossle.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2016-02-11
?

jak kupiłem teleskop to tam były takie kable i nie wiem do czego one służą

rudy zapytał o ten produkt 11 lat temu, 2013-11-03

W komplecie są kable do pilota (Hand Controler) oraz przewody do podłączenia napędu w osi deklinacji i w osi rektascensji.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 11 lat temu, 2013-11-03
?

Witam. Czy teleskop posiada napęd tylko jednej osi czy w dwóch płaszczyznach ? Czy teleskop zasilany jest bateriami alkalicznymi ? Czy do gwintu t2 od razu możemy podpiąć lustrzankę, czy musimy zaopatrzyć się w dodatkowa przejściówkę ?

Michal zapytał o ten produkt 9 lat temu, 2015-12-26

>Czy teleskop posiada napęd tylko jednej osi czy w dwóch płaszczyznach? Go-To to zawsze napęd w dwóch osiach. >Czy teleskop zasilany jest bateriami alkalicznymi? Nie. Potrzebny jest zasilacz sieciowy lub PowerTank. >Czy do gwintu T2 od razu możemy podpiąć lustrzankę, czy musimy zaopatrzyć się w dodatkowa przejściówkę ? Kiedyś tak, obecnie nie. Zmienił się punkt ogniskowania. Z wieloma lustrzankami pracuje bezpośrednio (tylko redukcja do aparatu). Do niektórych modeli jednak jest potrzebna soczewka Barlowa, żeby zmienić punkt ogniskowania.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 9 lat temu, 2015-12-26

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
 • Jestem bardzo zadowolony z tego teleskopu. Obserwowałem przez niego gromady kuliste, mgławice. Wrażenia nieziemskie. A obserwacje księżyca to bajka, widać każdy szczegół. Prosty w obsłudze. Dla osoby początkującej z astronomią lub astrofotografią będzie idealnym wyborem.
  Witek,

Podobne produkty