Nr katalogowy: 551602
65 599,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Nowy rewolucyjny wielofunkcyjny teleskop, zarówno do obserwacji słońca w paśmie H-alfa, jak i do obserwacji nocnego nieba.

Kompletny teleskop słoneczny H-alpha z aperturą 130 mm, szerokością połówkową < 0,7 angstrema. Wyposażony w wyciąg okularowy Feather-Touch, innowacyjny systemem strojenia ciśnieniowego i filtr blokujący B1800.

LS130MT to 3-soczewkowy apochromat ED o konstrukcji modułowej! Dzięki opcjonalnym akcesoriom teleskop może być używany do obserwacji nocnego nieba, a także do obserwacji Słońca w długości fali Ca-K oraz w świetle białym!

 

Obserwacje Słońca w linii H-alfa:

LS130MT / B1800 to kompletny teleskop do obserwacji Słońca w świetle H-alfa, z aperturą 130 mm i ogniskową 910 mm. Wyższa rozdzielczość w porównaniu z teleskopami o mniejszych aperturach pozwala obserwatorowi zagłębić się w drobne szczegóły i zjawiska powierzchniowe naszego ciągle zmieniającego się Słońca. Wyższa rozdzielczość pozwala na większe powiększenia, dzięki czemu drobne szczegóły Słońca ożywają w okularze lub na ekranie.
Wewnętrzny filtr Etalon z innowacyjnym systemem strojenia ciśnieniowego Pressure-Tuner osiąga szerokość połówkową <0,7 angstrema. Strojenie odbywa się poprzez nieznaczną zmianę ciśnienia powietrza w komorze ciśnieniowej wewnątrz teleskopu. Powoduje to zmianę współczynnika załamania powietrza, co ułatwia dostrojenie do linii H-alfa. Tuner ciśnieniowy gwarantuje jednolity obraz bez centralnej obstrukcji i trwale chroni etalon. Zestaw soczewek kolimacyjnych zamontowanych w teleskopie zapewnia najlepszą wydajność.
Ustawianie ostrości odbywa się za pomocą legendarnego 2-calowego wyciągu Feather-Touch firmy Starlight-Intruments z 1,5-calową odległością ustawiania ostrości i przełożeniem 1:10.

Filtr blokujący to B1800. B1800 doskonale nadaje się do fotografowania Słońca za pomocą sensorów małym i średnich. Do dużych rozmiarów sensorów polecamy filtr B3400.
Filtr blokujący B1800 jest zamocowany wewnątrz 2" wyciągu okularowego Feather-Touch.

Teleskop LS130MT można opcjonalnie wyposażyć w dodatkowy system DSII Double-Stack (nr art. 0551690). System DSII to wewnętrzny moduł z Pressure Tuner, który osiąga szerokość połówkową <0,5 angstrema. W ten sposób widocznych jest jeszcze więcej szczegółów na powierzchni Słońca. 

 

Obserwowanie nocnego nieba:

System H-alfa Etalon można zdjąć z teleskopu w kilku prostych krokach dzięki jego modułowej konstrukcji. Z opcjonalnym zestawem do konwersji (nr art. 0551696), Lunt 1300MT może być używany jako zwykły refraktor ED z aperturą 130 mm i ogniskową 910 mm do obserwacji i astrofotografii. Obiektyw (Tryplet ED) zapewnia doskonały obraz. Do przekształcenia teleskopu słonecznego w teleskop do obserwacji nocnych i krajobrazu potrzebny jest tzw. zestaw do konwersji. Jest to wysokiej jakości bardzo solidny wyciąg okularowy R&P. Nawet najcięższe aparaty lub inne akcesoria będą trzymane bez żadnych problemów i można je precyzyjnie ustawić dzięki zintegrowanemu microfocuserowi 10:1. Ten wyciąg jest również niezbędny do przekształcenia teleskopu słonecznego do wszystkich innych zastosowań.

 
Więcej zastosowań:

Dzięki dodatkowym akcesoriom LS130MT oferuje jeszcze więcej możliwości!

- Podwójny filtr Etalon

Teleskop LS130MT można opcjonalnie rozbudować o dodatkowe filtry DSII/SFPT (numer katalogowy  0551690). Jest to wewnętrzny podwójny filtr Etalon. Filtr ten należy przykręcić z przodu LS130MT, żadne dodatkowe adaptery nie są potrzebne. W ten sposób uzyskuje się szerokość pasma <0,5 angstremów dla obserwacji Słońca w paśmie H-alfa. Dzięki temu będzie widocznych znacznie więcej szczegółów na powierzchni Słońca.

- Obserwacje słoneczne w świetle białym

Jeśli jednostka H-alpha została wyjęta, do obserwacji plam słonecznych w świetle białym można użyć albo filtra przeciwsłonecznego, który ma być zainstalowany przed obiektywem, albo klina Herschela na wyciągu okularowym.

- Obserwacje Słońca w długości fali Ca-K

Moduły filtrujące Ca-K firmy Lunt Solar Systems mogą być również używane w LS130MT do obserwowania i fotografowania super-granulacji i innych efektów widocznych na słońcu w tej długości fali.
 

Obszary zastosowań:

  • Obserwacje słońca w linii H-alfa
  • Obserwacje słońca w linii Ca-K oraz w świetle białym
  • Obserwacje wizualne i astrofotografia obiektów głębokiego nieba (mgławice, galaktyki, gromady gwiazd) !
Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
551602
Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Apertura:
130 mm
Ogniskowa:
910 mm
Światłosiła:
7,0
Maksymalne użyteczne powiększenie:
230 x
Masa tubusu:
12,1 kg
Długość tuby:
950 mm
Sposób mocowania tuby:
Dovetail Vixen
Rodzaj wyciągu okularowego:
Feather Touch focuser 1:10
Średnica wyciągu okularowego:
2" z redukcją na 1,25 "
Szukacz:
słoneczny
Materiał soczewki obiektywu:
szkło niskodyspersyjne ED
Walizka do transportu i przechowywania:
TAK
Pokaż więcej

Wyposażenie

nasadka kątowa z filtrem UV/IR Block B1800
wysokiej jakości walizka z pianką wewnątrz
Instrukcja obsługi w języku polskim i angielskim
wyciąg: FeatherTouch z przekładnia 1:10

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty