Nr katalogowy: GS800
3 199,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Duży teleskop systemu Newtona Delta Optical GSO 10" F/4 M-LRN OTA jest kompletną tubą optyczną zaprojektowaną z myślą o wymagających miłośnikach nocnego nieba. Rewelacyjnie sprawdzi się w obserwacjach wizualnych i stanowi doskonałą platformę do astrofotografii. Sprzęt tych rozmiarów zdolny jest pokazać wszystkie obiekty z katalogu Messiera oraz większość obiektów z katalogu NGC. Jednakże najlepsze walory użytkowe będzie mieć pod ciemnym, wiejskim niebem.

Tubus
Zaprojektowany w klasycznym systemie Newtona. Wykonany został z blachy walcowanej o dużej sztywności. Dodatkowo dobre wyczernienie wnętrza tubusu powoduje mniejsze odblaski i lepszy kontrast jasnych obiektów, w szczególności Księżyca i planet.

System optyczny
Paraboliczne zwierciadło główne wykonane zostało ze szkła BK7 wysokiej jakości. Średnica wynosi 250 mm, ogniskowa 1000 mm a światłosiła f/4. Zamocowane jest w solidnej celi z trzema punktami mocowania. Zwierciadło wtórne zamocowane na cienkim i trwałym pająku sprawia, że zminimalizowane są wady obrazu spowodowane odblaskami. Dzięki ulepszonym powłokom aluminiowym producent deklaruje współczynnik odbicia powłok odblaskowych zwierciadeł na poziomie około 93%.

Montaż
Biorąc pod uwagę masę własną teleskopu wymagany jest solidny montaż. Tuba optyczna przeznaczona jest do współpracy z montażami paralaktycznymi o nośności powyżej 15 kg. Bardzo dobrze współpracuje z montażami EQ6, NEQ6.

Wyciąg
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów teleskopów GSO są wysokiej jakości wyciągi Crayforda wykonane z precyzyjnie obrabianego aluminium w technologii CNC. W tym modelu zastosowano wyciąg DO GSO Crayford M-LRN 2". Znakomity wyciąg okularowy będący udoskonaleniem konstrukcji Crayforda. Wyciąg okularowy teleskopu jest nieco cofnięty, ognisko główne wyprowadzone jest wyżej ponad tubus. Pozwala to na wyeliminowanie problemów z uzyskiwaniem ostrości podczas fotografowania przy zachowaniu prawidłowego punktu ostrości w obserwacjach wizualnych. Charakterystyczną cechą wyciągu jest obecność specjalnej stalowej prowadnicy. Prowadnica zamocowana w miejscu zębatki klasycznych wyciągów ma płaską powierzchnię i odpowiednio dostosowany profil. Wyciąg tak skonstruowany nie wykazuje luzów w żadnym kierunku i co najważniejsze – jest bardzo odporny na poślizg pod wpływem dużego obciążenia. W tym wypadku producent gwarantuje, że wyciąg bez większego problemu znosi obciążenie do 4 kilogramów. Wszystkie teleskopy DO GSO posiadają wyciągi wyposażone w mikroruchy z przekładnią 10:1, co pozwala na bardzo precyzyjną regulację ostrości. Wyciąg posiada również dwie duże śruby regulacyjne. Pierwsza z nich służy do całkowitego zablokowania pracy wyciągu, przydatna może być przy zastosowaniu najcięższych akcesoriów lub dla zabezpieczenia przed przypadkową zmianą ostrości. Druga śruba pozwala w sposób płynny regulować opór pracy. 

Chłodzenie
Teleskopy Delta Optical-GSO posiadają wbudowany wentylator umieszczony pod zwierciadłem głównym. Wentylator zasilany napięciem 12V poprawia cyrkulację powietrza wokół zwierciadła i przyspiesza jego chłodzenie. Zasilanie odbywa się przy użyciu dołączonego pojemnika bateryjnego 8xAA.

Dzięki średnicy zwierciadła teleskopu wynoszącej 25 cm, obiekty widoczne są znacznie wyraźniej, a szczegóły prezentują się w bardziej oczywisty sposób, niż w przypadku mniejszych teleskopów. Z tego powodu obraz widziany w tak dużym teleskopie staje się bardzo podatny na wpływ zaświetlenia nieba światłem sztucznym, zanieczyszczenia powietrza oraz stabilność atmosfery (seeing). Znaczącą rolę również odgrywa dokładność kolimacji optyki. Prosimy pamiętać o tych ograniczeniach i brać je pod uwagę w celu uzyskania optymalnych obrazów nieba.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
GS800
Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Bez montażu Apertura:
250 mm
Ogniskowa:
1000 mm
Światłosiła:
4,0
Zasięg gwiazdowy:
15,4 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
1276 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
375 x
Masa tubusu:
13,4 kg
Długość tuby:
980 mm
Sposób mocowania tuby:
Dovetail
Rodzaj wyciągu okularowego:
Crayford mikrofokuser 1:10
Średnica wyciągu okularowego:
2" z redukcją na 1,25 "
Szukacz:
optyczny 8x50 prosty
Obstrukcja centralna:
88 mm
Średnica zwierciadła wtórnego:
88 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,56
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

obejmy
Obejmy: aluminiowe, z płaskimi powierzchniami montażowymi, z nawierconymi otworami M6
pokrywa
przedłużka 2"
szukacz 8x50
wyciąg: Crayford 2" z przekładnia 1:10

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Witam. Czy montaż HEQ5 wystarczy do tej tuby (obserwacje wizualne)?

Andrzej zapytał o ten produkt 9 lat temu, 2014-11-13

Do obserwacji wizualnych w zupełności wystarczy.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 9 lat temu, 2014-11-13
?

Witam Czy montaż Advance VX Celestrona wystarczy do tej tuby ( cel astrofotografia) i jeśli tak to czy dostanę obejmy do tuby i kiedy tuba może być dostępna ?

Adrian zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2015-06-07

Montaż AVX będzie niewystarczający, do astrofotografii teleskopami 10\ raczej już montaż klasy nośności NEQ6.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2015-06-07

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty