Nr katalogowy: GS900
4 199,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Bardzo duży teleskop systemu Newtona Delta Optical GSO 12" F/4 M-LRN OTA jest kompletną tubą optyczną zaprojektowaną z myślą o zaawansowanych, aczkolwiek wymagających miłośnikach astronomii. Rewelacyjnie sprawdzi się w astrofotografii oraz prowadzeniu obserwacji wizualnych dając jasne, ostre i klarowne obrazy. Pod ciemnym, wiejskim niebem sprzęt tych rozmiarów zdolny jest pokazać wszystkie obiekty astronomiczne. Ograniczeniem może być jedynie jakość nieba w danym miejscu lub warunki atmosferyczne danej nocy. W rękach doświadczonego obserwatora można prowadzić bardzo zaawansowane, nocne obserwacje. Teleskop należy do dużych instrumentów optycznych, jednakże nadal można go z powodzeniem zmieścić w większości większych aut osobowych.

Tubus
Zaprojektowany w klasycznym systemie Newtona. Wykonany został z blachy walcowanej o dużej sztywności. Dodatkowo dobre wyczernienie wnętrza tubusu powoduje mniejsze odblaski i lepszy kontrast jasnych obiektów, w szczególności Księżyca i planet.

System optyczny
Paraboliczne zwierciadło główne wykonane zostało ze szkła BK7 wysokiej jakości. Średnica wynosi 304 mm, ogniskowa 1200 mm a światłosiła f/4. Zamocowane jest w solidnej celi z trzema punktami mocowania. Zwierciadło wtórne zamocowane na cienkim i trwałym pająku sprawia, że zminimalizowane są wady obrazu spowodowane odblaskami. Dzięki ulepszonym powłokom aluminiowym producent deklaruje współczynnik odbicia powłok odblaskowych zwierciadeł na poziomie około 93%.

Montaż
Biorąc pod uwagę masę własną teleskopu wymagany jest solidny montaż. Tuba optyczna przeznaczona jest do współpracy z montażami paralaktycznymi o nośności powyżej 22 kg. Bardzo dobrze współpracuje z montażem NEQ6.

Wyciąg
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów teleskopów GSO są wysokiej jakości wyciągi Crayforda wykonane z precyzyjnie obrabianego aluminium w technologii CNC. W tym modelu zastosowano wyciąg DO GSO Crayford M-LRN 3". Znakomity wyciąg okularowy będący udoskonaleniem konstrukcji Crayforda. Wyciąg okularowy teleskopu jest nieco cofnięty, ognisko główne wyprowadzone jest wyżej ponad tubus. Pozwala to na wyeliminowanie problemów z uzyskiwaniem ostrości podczas fotografowania przy zachowaniu prawidłowego punktu ostrości w obserwacjach wizualnych. Charakterystyczną cechą wyciągu jest obecność specjalnej stalowej prowadnicy. Prowadnica zamocowana w miejscu zębatki klasycznych wyciągów ma płaską powierzchnię i odpowiednio dostosowany profil. Wyciąg tak skonstruowany nie wykazuje luzów w żadnym kierunku i co najważniejsze – jest bardzo odporny na poślizg pod wpływem dużego obciążenia. W tym wypadku producent gwarantuje, że wyciąg bez większego problemu znosi obciążenie do 4 kilogramów. Wszystkie teleskopy DO GSO posiadają wyciągi wyposażone w mikroruchy z przekładnią 10:1, co pozwala na bardzo precyzyjną regulację ostrości. Wyciąg posiada również dwie duże śruby regulacyjne. Pierwsza z nich służy do całkowitego zablokowania pracy wyciągu, przydatna może być przy zastosowaniu najcięższych akcesoriów lub dla zabezpieczenia przed przypadkową zmianą ostrości. Druga śruba pozwala w sposób płynny regulować opór pracy.

Chłodzenie
Teleskopy Delta Optical-GSO posiadają wbudowany wentylator umieszczony pod zwierciadłem głównym. Wentylator zasilany napięciem 12V poprawia cyrkulację powietrza wokół zwierciadła i przyspiesza jego chłodzenie. Zasilanie odbywa się przy użyciu dołączonego pojemnika bateryjnego 8xAA.

Dzięki średnicy zwierciadła teleskopu wynoszącej 30 cm, obiekty widoczne są znacznie wyraźniej, a szczegóły prezentują się w bardziej oczywisty sposób, niż w przypadku mniejszych teleskopów. Z tego powodu obraz widziany w tak dużym teleskopie staje się bardzo podatny na wpływ zaświetlenia nieba światłem sztucznym, zanieczyszczenia powietrza oraz stabilność atmosfery (seeing). Znaczącą rolę również odgrywa dokładność kolimacji optyki. Prosimy pamiętać o tych ograniczeniach i brać je pod uwagę w celu uzyskania optymalnych obrazów nieba.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
GS900
Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Bez montażu Apertura:
304 mm
Ogniskowa:
1200 mm
Światłosiła:
3,9
Zasięg gwiazdowy:
15,9 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
1886 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
456 x
Długość tuby:
1150 mm
Sposób mocowania tuby:
Dovetail
Rodzaj wyciągu okularowego:
Crayford mikrofokuser 1:10
Średnica wyciągu okularowego:
3" z redukcją 2” i 1,25 "
Szukacz:
optyczny 8x50 prosty
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,46
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

mocowanie: Losmandy 3" dovetail
obejmy: 356mm
przedłużka: 2" 35mm
szukacz: 8x50mm
układ chłodzenia lustra głównego: 12V
wyciąg: Crayford 3.3" z łożyskami liniowymi, microfocuserem 1:10 i clamping ringiem w mocowaniu 2" i 1,25"

Multimedia

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty