Nr katalogowy: 91077
91 999,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Rowe-Ackermann Schmidt Astrograph (RASA) to ekonomiczny system optyczny do obserwacji przestrzeni kosmicznej, orientacji w przestrzeni kosmicznej (SSA), innych zastosowań naukowych i zaawansowanego astrofotografowania w szerokim polu. Oferuje bezprecedensową wartość w zakresie przysłony, szybkości, pola widzenia i wydajności optycznej.

Konstrukcja RASA ma wygodną zewnętrzną lokalizację przechwytywania obrazu z ogniskiem głównym z płaską płaszczyzną ogniskowania, zapewniając małe rozmiary plamek na krawędzi szerokiego pola. Rezultatem są obrazy wolne od wad optycznych, takich jak krzywizna pola, koma pozaosiowa i astygmatyzm.

Zaprojektowany wyłącznie do astrofotografii, nie może być używany wizualnie. Płaszczyzna ogniskowania w podstawowym ustawieniu ostrości znajduje się z przodu układu optycznego, więc nie można użyć tradycyjnego okularu. 

 

Wersja z aperturą 36 cm jest największym modelem RASA Celestron; jest to największy i najszybszy (f/2.2) instrument optyczny tego typu dostępny „od ręki”. W przeciwieństwie do większości teleskopów, które skupiają tylko światło widzialne (400-700 nm), RASA 36 cm skupia w rozszerzonym zakresie widmowym (400-900 nm), umożliwiając wykrycie jaśniejszego sygnału przez czujnik kamery. RASA 36 cm posiada również przeprojektowany system ustawiania ostrości, który zapewnia łatwe i stabilne ustawianie ostrości.

Duża odległość ogniskowania tylnego RASA 36 cm (backfocus 77,5 mm) umożliwia zastosowanie szerokiej gamy matryc. Poprzez zastosowanie odpowiednich adapterów i kamer można uzyskać pole widzenia nawet 4,4 stopnia.

 

Ważny wymóg dotyczący frachtu

RASA 36 to profesjonalny instrument o wysokiej precyzji. Jest produkowany i dostosowywany do rygorystycznych standardów, aby zapewnić wyjątkową wydajność optyczną. Teleskop został zapakowany, aby zapewnić jego kolimację i wynikającą z tego wydajność podczas transportu. Jednak ze względu na wagę, rozmiar i znane obciążenia związane z wysyłką przesyłek kurierskich firma Celestron ustaliła, że ​​idealnym transportem jest dostawa na paletach za pośrednictwem frachtu samochodowego LTL. W przypadku wszystkich dostaw krajowych Celestron wysyła tą metodą. Wymagamy również tej metody wysyłki dla wszystkich dostaw od dealerów Celestron do klientów końcowych.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
91077
Zakres spektralny:
400 -900 nm
Układ optyczny teleskopu: Rowe-Ackermann Schmidt Astrograph Apertura:
355 mm
Ogniskowa:
790 mm
Światłosiła:
2.2
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
2581 x
Masa tubusu:
34 kg
Długość tuby:
1080 mm
Średnica tuby:
406 mm
Sposób mocowania tuby:
Dovetail Losmandy
Rodzaj wyciągu okularowego:
SCT/MAK
Obstrukcja centralna:
(44%) 158 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
″">
(Rayleigh) 0,39" (Dawes) 0,36
Powłoki:
StarBright XLT
Seria teleskopu:
Rowe-Ackermann Schmidt Astrograph (RASA)
krążek iluminacji:
60,1 mm
rozmiar plamki:
< 6.3 μm RMS
Pokaż więcej

Wyposażenie

pojemnik na baterie
adapter M48 do mocowania kamery

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty