Nr katalogowy: 2454827
1 649,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Okular Hyperion Zoom Mark IV 8-24 mm

Czwarta generacja dobrze znanego i cenionego okularu zoom z serii Hyperion produkcji Baader Planetarium. Choć optyka typu zoom generalnie nie jest postrzegana jako optyka najwyższej jakości, okular Hyperion Mark IV 8-24 mm łamie powszechnie utarte standardy. Zwykłe "zoomy" są produkowane z założenia jako optyka budżetowa, kompromisowa, ale nie dotyczy to optyki okularu Baadera, który jest bez wątpienia najlepszym "zoomem" na rynku.

Okulary Baader Hyperion Mark IV to najwyższej jakości szkło optyczne, doskonale wypolerowane z zachowaniem najwyższych niemieckich standardów i starannie ułożone w konfiguracji dającej idealnie płaskie, w całości ostre pole widzenia w całym zakresie ogniskowych (tzw. Flat Field). Najwyższej wydajności wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe Phantom Group Coatings i staranne wyczernienie środka obudowy pozwala na osiągnięcie świetnego kontrastu obrazów Księżyca i planet, gwarantują neutralną kolorystykę obrazów podczas obserwacji dziennych oraz zapewnia najlepszą możliwą transmisję światła podczas obserwacji odległych mgławic i galaktyk. Duża odległość źrenicy wyjściowej, która jest dobrze kontrolowana od 8 do 24 mm powoduje, że wraz z regulowaną muszlą w standardzie, obserwacja tym okularem to czysta przyjemność.

Praca mechanizmu zoom jest jedwabiście gładka w całym zakresie, także w niskich temperaturach, a przemyślana konstrukcja gwarantuje, że piasek i woda nie przedostaną się do środka obudowy przez długi okres intensywnej eksploatacji. "Kliki" mechanizmu Clicklock oznaczające konkretne ogniskowe: 8, 12, 16, 20 i 24 mm pozwalają na intuicyjne orientowanie się co do zastosowanego powiększenia, bez konieczności odrywania oka od obserwowanego obrazu. Staranna, precyzyjna konstrukcja mechaniczna i optyczna daje gwarancję, że te okulary zoom mogą bez przeszkód być stosowane także w obserwacjach obuocznych. Nie da się tego powiedzieć o konkurencyjnych rozwiązaniach tego typu. To dlatego mówimy, że okulary zoom Baadera łamią standardy!

Nowa, IV generacja okularów Baader Planetarium Hyperion Mark IV 8-24 mm to przede wszystkim istotne zmiany z punktu widzenia obserwacji obuocznych:

Niższa waga - okular waży zaledwie 290 g.
Zmniejszona średnica - tylko 55 mm w najszerszym miejscu
Specjalne rowki zabezpieczające przed wysunięciem się tulei "Zero Tilt" - innowacja w stosunku do konwencjonalnego nacięcia
Gwint SCT 2" pozwalający na bezpośrednie sprzęgnięcie okularu z systemami wyposażonymi w ten rodzaj gwintu
4mm zysku w wysokości ostrzenia z wykorzystaniem lunet obserwacyjnych i adaptera A-ring (w zestawie).
Wystarczająca odległość do śrub zaciskowych w teleskopie( z wykorzystaniem adaptera 1,25" w zestawie)
Żółty pokrowiec ze wytrzymałego materiału.

Znakomita, sprawdzona optyka z poprzedniego modelu pozostaje bez zmian.


Soczewka Barlowa Hyperion zoom 2,25x

Soczewka Baader Hyperion Zoom 2,25x przekształca okular Baader Hyperion 8-24mm w okular o ogniskowej 3,5-10,5mm zachowując znakomitą jakość optyki. 3-elementowa konstrukcja optyczna pokryta jest powłokami przeciwodblaskowymi Phantom Coating. Soczewka posiada gwint filtrowy 1,25” oraz gwint T2 służący do podłączenia aparatu fotograficznego.

Soczewka jest elementem szczególnie polecanym do fotografii. Jakość obrazu w środku i na brzegach pola widzenia pozostaje bardzo dobra, zaś uzyskane w połączeniu z okularem Baader Hyperion 8-24mm  ogniskowe od 3,5 do 24mm w wielu teleskopach mogą zastąpić cały komplet okularów. Z dodatkowym adapterem 1,25" lub 2” uzyskujemy klasyczną soczewkę Barlowa, dostosowaną do wszystkich okularów 1,25".

W zestawie:

-Barlow Hyperion Zoom 2,25x

-Adapter Hyperion Zoom

-Adapter T2

-Zaślepki


  

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
2454827
Średnica oprawy:
  • 2 "
  • 1,25 "
Ogniskowa okularu:
8,0-24,0 mm
Układ optyczny okularu:
zoom
Pozorne pole widzenia:
68-48 °
Masa okularu:
290 g
Maksymalna średnica okularu:
55,0 mm
Długość oprawy 1,25":
24,5 mm
Długość oprawy 2":
27,0 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
7/4
Powłoki soczewek:
FMC (Phantom Coating® Group)
Muszla oczna:
wykręcana
Gwint mocujący aparat / kamerę:
M43 x 0.75
Seria okularu: Hyperion
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty