Nr katalogowy: 94119-10
249,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Wyprodukowany przez firmę Celestron zestaw trzech filtrów barwnych i jednego filtra szarego ND 0,6 (OD=6,0) o średnicach ø=1,25" składa się z następujących filtrów:

 • ciemnożółtego (#15)
 • pomarańczowego (#21)
 • pośredniego niebieskiego (#80A)
 • filtra szarego ND 0,6 T=25%

Filtr ciemnożółty (#15)

Zalecane zastosowania dla tego filtra: Księżyc - Poprawia kontrast między tworami na powierzchni Księżyca o zmiennej jasności w teleskopach 6" i większych, zwłaszcza gdy zastosujemy go w połączeniu z filtrem polaryzacyjnym lub filtrem neutralnej przepuszczalności. Wenus - trochę pomaga w uwidocznieniu niskokontrastowego pasmowania chmur w grubej powłoce przesłaniającej planetę. Mars - zwiększa kontrast czap biegunowych, obszarów zaszronionych, niskich chmur oraz burz pyłowych względem obszarów pustynnych o barwie ochry. Wyostrza także brzegi żółtych chmur pyłowych. Jowisz - przydaje się do przyciemnienia prądów atmosferycznych zawierających tonacje o czystoniebieskim odcieniu oraz wydobycia szczegółów w małych czerwono-pomarańczowych tworach strefowych w pasach. Przydaje się do badań rejonów podbiegunowych. Saturn - przydaje się do przyciemnienia prądów atmosferycznych zawierających tonacje o czystoniebieskim odcieniu oraz wydobycia szczegółów w czerwono-pomarańczowych tworach strefowych w pasach. Poprawia widoczność przerwy Cassiniego w pierścieniach. Uran i Neptun - pomocny do wydobycia bardzo subtelnych ciemniejszych szczegółów w teleskopach 10" i większych. Komety - poprawia rozdzielczość obrazu warkoczy kometarnych. Transmisja filtra Tmax=67% (OD=0,2).

Filtr pomarańczowy (#21)

Zalecane zastosowania dla tego filtra: Księżyc - bardzo przydaje się do poprawienia kontrastu między tworami powierzchniowymi w teleskopach 6" i większych, z filtrem polaryzacyjnym lub bez. Merkury - przyciemnia ziemskie niebo podczas obserwacji dziennych aby wydobyć rzadko dostrzegalne subtelne różnice albedo na powierzchni. Wenus - przyciemnia ziemskie niebo podczas obserwacji dziennych aby bardziej wyraźnie uwidocznić fazy. Mars - zwiększa kontrast czap biegunowych, obszarów zaszronionych, niskich chmur oraz burz pyłowych względem obszarów pustynnych o barwie ochry. Wyostrza także brzegi żółtych chmur pyłowych. Jowisz - uwidacznia strukturę pasów oraz wydobywa wstęgi i szczegóły w rejonach podbiegunowych. Saturn - poprawia strukturę pasów atmosferycznych i podkreśla rejony podbiegunowe o tonacji niebieskiej. Komety - można go nałożyć na filtr #38A aby poprawić kontrast pomarańczowych linii sodu D w gazowych warkoczach komet w teleskopach 10" i większych. Poprawia rozdzielczość obrazu głowy i warkoczy pyłowych w teleskopach 10" i większych. Obserwacje Słońca - stosuje się go jeśli chcemy uzyskać właściwe odwzorowanie barw, gdy używamy filtra słonecznego wykonanego z folii mylarowej AstroSolar® firmy Baader Planetarium. Transmisja filtra Tmax=46% (OD=0,3).

Filtr pośredni niebieski (#80A)

Zalecane zastosowania dla tego filtra:Księżyc - bardzo przydaje się jako filtr księżycowy zwiększający kontrast przy ciemnym tle nieba w teleskopach 6" i większych. Merkury - może ułatwić obserwacje rzadko widocznych ciemniejszych tworów powierzchniowych oglądanych o zmroku, gdy planeta jest nisko nad horyzontem. Wenus - zwiększa kontrast widocznych czasami przyciemnień w górnej warstwie wenusjańskich chmur. Mars - przydaje się do poprawienia widoczności tworów powierzchniowych oraz lokalnych burz pyłowych, chmur i mgły z ziarenek lodu, w teleskopach 8" lub większych, zwłaszcza podczas występowania ciągle jeszcze nie wyjaśnionego fenomenu tzw. fioletowego przejaśnienia (kiedy to marsjańska atmosfera - zwykle widoczna w barwie fioletowej tylko jako jasny, jednolity dysk ze względu na rozpraszanie krótszych fal świetlnych w cienkiej atmosferze - staje się przezroczysta dla filtra fioletowego lub niebieskiego, odsłaniając duże ciemne twory powierzchniowe). Jowisz - używa się go głównie do wyostrzania granic między czerwonawymi pasami a przyległymi jasnymi strefami w górnej atmosferze. Pomaga umiejscowić Wielką Czerwoną Plamę i wstęgi w pasach. Saturn - wydobywa szczegóły w pasach, strefach oraz rejonach podbiegunowych tarczy planety. Komety - pozwala uzyskać największą rozdzielczość obrazu gazowych warkoczy kometarnych w teleskopach 8" i większych. Transmisja filtra Tmax=30% (OD=0,5).

Filtr szary ND 0,6 (OD=0,6 T=25%)

Filtr szary o gęstości optycznej OD=0,6. Nie zmienia on kolorystyki, osłabia natomiast jasność obserwowanego obrazu. Doskonale sprawdza się przy obserwacjach Słońca planet i Księżyca przy użyciu dużych światłosilnych teleskopów. Może pełnić rolę normalnego filtra księżycowego, zmniejsza też poświatę wokół tarcz planetarnych przez co pozwala lepiej obserwować szczegóły na ich powierzchniach. Może być też pomocny przy rozdzielaniu jaśniejszych gwiazd podwójnych. Transmisja filtra Tmax=25% (OD=0,6).

Uwaga: filtr szary i pomarańczowy z tego zestaawu nie nadaje się do obserwacji Słońca bez użycia dodatkowej folii lub filtra obiektywowego Baader Planetarium AstroSolar® o gęstości optycznej nie mniejszej niż OD=5,0. Dla teleskopów o dużych aperturach obraz Słońca na pełnej aperturze może się wydawać bardzo jasny.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
94119-10
Klasyfikacja spektralna:
 • szary
 • pasmowy
Rodzaj obserwacji:
 • astrofotograficzne
 • wizualne
Obiekty obserwacyjne:
 • Księżyc
 • planety
 • Słońce
Gęstość optyczna:
zobacz opis
Transmisja:
zobacz opis
Rodzaj substratu:
szklany o jakości optycznej
Rozmiar i oprawa:
ø=1,25" w oprawie
Masa własna:
104 g
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Multimedia

What are Eyepiece Filters?

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
 • Witam. Nabyłem te Filtry,na początek obserwowałem Jowisz,zakładając Filtry widząc jest ostrzejszy obraz dużo szczegółów można zobaczyć na Planecie,dobrze widoczne pasy na Jowiszu używając różnych kolorów i obserwując przez Sky-Wacher Teleskop 150/750 EQ3-2. teraz pora na Mars i Saturn, Księżyc. Jestem zadowolony z tych Filtrów. Dobra cena dobra jakość:)! Pozdrawiam
  Damian Jakubek,

Podobne produkty