Nr katalogowy: ZWONBSET1
1 619,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Zestaw filtrów wąskopasmowych 1,25" ZWO (H-alfa, S II, O III) składa się z filtrów wąskopasmowych pozwalających uzyskać obrazy w pasmach H-alfa(7 nm), O III(7 nm), S II(7 nm) o najwyższym kontraście przy możliwie krótkich czasach ekspozycji. Wąskie pasmo transmisji tych filtrów skompensowano wysoką transmisją, dzięki mozliwe jest stosowanie możliwie krótkich czasów naświetlania w astrofotografii. Wszystkie filtry z zestawu całkowicie eliminują zanieczyszczenia światłem antropogenicznym.

Filtr H-alpha ma szerokość połówkową 7 nm i przepuszcza światło o centralnej długości długości fali (CDF) λ=656 nm, współczynnik transmisji światła dla tego filtra Tmax=90%. Ten filtr to najlepszy wybór wąskopasmowego filtra astrofotograficznego H-alfa do obrazowania o wysokim kontraście i ujawniania bogatych szczegółów mgławic, nawet w obszarach o silnym zanieczyszczeniu światłem.

Filtr S II ma szerokość połówkową 7 nm i przepuszcza światło o centralnej długości długości fali (CDF) λ=672 nm. Jest przeznaczony do obserwacji mgławic. Nadaje się do obserwacji wizualnych większości mgławic emisyjnych, planetarnych i pozostałości po wybuchach supernowych, użyj go z filtrami wąskopasmowymi H-alfa i O III (w zestawie) do jako alternatywa do trójkolorowej astrofotografii RGB CCD.

Filtr O III o szerokości połówkowej 7 nm i centralnej długości długości fali (CDF) λ=500 nm jest przeznaczony do astrofotografii mgławic. Dodanie filtra O III do sekwencji zdjęć wykonanymi pozostałymi filtrami pozwala wyjść poza obrazowanie RGB i uchwycenie ulubioneych mgławic emisyjnych w zupełnie nowym świetle.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: ZWONBSET1 Klasyfikacja spektralna: wąskopasmowy
Rodzaj obserwacji: astrofotograficzne Obiekty obserwacyjne: głębokiego nieba
Zakres spektralny / CDF: zobacz opis Szerokość połówkowa: zobacz opis
Transmisja: zobacz opis Rodzaj substratu: szklany o jakości optycznej
Rozmiar i oprawa: ø=1,25" w oprawie Okres gwarancji: 24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty