Nr katalogowy: GS880
6 295,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Teleskop DO-GSO Dobson 10" F/5 M-CRF

Duży teleskop systemu Newtona Delta Optical GSO Dobson 10" F/5 M-CRF zaprojektowany został z myślą o początkujących, zaawansowanych, aczkolwiek wymagających miłośnikach nocnego nieba. Rewelacyjnie sprawdzi się w prowadzeniu obserwacji wizualnych dając jasne, ostre i klarowne obrazy. Sprzęt tych rozmiarów zdolny jest pokazać wszystkie obiekty z katalogu Messiera oraz większość obiektów z katalogu NGC. Jednakże najlepsze walory użytkowe będzie mieć pod ciemnym, wiejskim niebem. W rękach doświadczonego obserwatora można tym teleskopem prowadzić bardzo zaawansowane obserwacje. Mimo dużych rozmiarów nadal jest zachowana wysoka mobilność. Z powodzeniem zmieści się w średniej wielkości aucie osobowym.

Tubus
Zaprojektowany w klasycznym systemie Newtona. Wykonany został z blachy walcowanej o dużej sztywności. Dodatkowo dobre wyczernienie wnętrza tubusu powoduje mniejsze odblaski i lepszy kontrast jasnych obiektów, w szczególności Księżyca i planet.

System optyczny
Paraboliczne zwierciadło główne wykonane zostało ze szkła BK7 wysokiej jakości. Średnica zwierciadła wynosi 250 mm, światłosiła f/5 a ogniskowa 1250 mm. Zamocowane jest w solidnej celi z trzema punktami mocowania. Zwierciadło wtórne zamocowane na cienkim i trwałym pająku sprawia, że zminimalizowane są wady obrazu spowodowane odblaskami. Dzięki ulepszonym powłokom aluminiowym producent deklaruje współczynnik odbicia powłok odblaskowych zwierciadeł na poziomie około 93%.

Montaż
Ustawienie i przygotowanie teleskopu do obserwacji nigdy nie było takie proste. Teleskop zainstalowany jest na specjalnym montażu skrzyniowym, którego nie trzeba ustawiać zgodnie z kierunkami świata i zgrywać z biegunem północnym nieba. Montaż Dobsona to prosta i bardzo stabilna konstrukcja o dużej nośności, pozwalająca na łatwe obracanie teleskopu w osi azymutu i wysokości. Teleskop zamocowany jest z dwóch stron w widłowym uchwycie, przy pomocy dwóch metalowych czopów. Każdy z nich posiada blokadę w postaci pokręteł i zapewnia porządny docisk. Dzięki zastosowaniu łożysk rolkowych obracanie teleskopu w osi azymutu odbywa się w sposób lekki i płynny. Nisko położony środek ciężkości i wykonanie z dość sztywnych materiałów powoduje, że teleskop zawieszony jest w sposób znacznie stabilniejszy, niż w przypadku montaży paralaktycznych. Dodatkowo teleskopy GSO posiadają system wyważania tuby optycznej w zależności od ciężaru zastosowanego okularu.

Wyciąg
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów teleskopów GSO są wysokiej jakości wyciągi Crayforda wykonane z precyzyjnie obrabianego aluminium w technologii CNC. Dzięki czterem łożyskom i rolce tuleja wyciągu porusza się w sposób płynny i precyzyjny a konstrukcja nie wykazuje żadnych luzów. Wszystkie teleskopy DO GSO posiadają wyciągi wyposażone w mikroruchy z przekładnią 10:1. Zapewniają bardzo wysoką precyzję ustawiania ostrości, nawet przy bardzo wymagających okularach. Wyciąg posiada również dwie duże śruby regulacyjne. Pierwsza z nich służy do całkowitego zablokowania pracy wyciągu, przydatna może być przy zastosowaniu najcięższych akcesoriów lub dla zabezpieczenia przed przypadkową zmianą ostrości. Druga śruba pozwala w sposób płynny regulować opór pracy. Dzięki dołączonej redukcji z wyciągiem współpracują okulary w rozmiarach 1,25” oraz 2”. Całkowita nośność wyciągu wynosi około 3 kg.

Chłodzenie
Teleskopy Delta Optical-GSO Dobson posiadają wbudowany wentylator umieszczony pod zwierciadłem głównym. Wentylator zasilany napięciem 12V poprawia cyrkulację powietrza wokół zwierciadła i przyspiesza jego chłodzenie. Zasilanie odbywa się przy użyciu dołączonego pojemnika bateryjnego 8xAA.

Obserwacje naziemne
Teleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych, ponieważ generowany obraz jest odwrócony. Do „wyprostowania” obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej. Wraz z soczewką prostująca i montażem, na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych. Dzięki bardzo prostemu w obsłudze i stabilnemu montażowi teleskop staje się bardzo dobrym narzędziem do obserwowania samolotów na wysokościach przelotowych.

Obserwacje Astronomiczne
1. Układ Słoneczny
   a. Obiekty powierzchni Księżyca o rozmiarach poniżej 3 km;
   b. Wszystkie planety układu słonecznego;
      -  Fazy Merkurego i Wenus;
      -  Tarcza Marsa, czapy polarne w okresach opozycji i szczegóły powierzchni planety;
      - Wyraźne kilka stref pasów Jowisza i księżyce galileuszowe;
      - Pierścienie Saturna z przerwą Cassiniego. Pasy w atmosferze oraz księżyce planety;
      - Uran i Neptun widoczne jako małe tarczki o wyraźnie niebieskim zabarwieniu;
      - Ruch wielu planetoid na tle gwiazd;
      - Obserwacje wielu słabych komet;
2. Gwiazdy
   a. Gwiazdy na całym niebie o jasności do około 15,5 mag.;
   b. Gwiazdy podwójne i wielokrotne;
3. Obiekty mgławicowe
   a. Wszystkie obiekty katalogu Messiera oraz większość z katalogu NGC;

Dzięki średnicy zwierciadła teleskopu wynoszącej 25 cm, obiekty widoczne są znacznie wyraźniej, a szczegóły prezentują się w bardziej oczywisty sposób, niż w przypadku mniejszych teleskopów. Z tego powodu obraz widziany w tak dużym teleskopie staje się bardzo podatny na wpływ zaświetlenia nieba światłem sztucznym, zanieczyszczenia powietrza oraz stabilność atmosfery (seeing). Znaczącą rolę również odgrywa dokładność kolimacji optyki. Prosimy pamiętać o tych ograniczeniach i brać je pod uwagę w celu uzyskania optymalnych obrazów nieba.


Okular Baader Morpheus 14 mm 2/1,25"

Najnowsze okulary Baader Planetarium serii Morpheus to owoc 4 lat pieczołowitych prac nad zoptymalizowaniem optyki i mechaniki w poszukiwaniu idealnego okularu astronomicznego. Nowoczesny układ optyczny, na który składa się 8 elementów w 5 grupach, wraz ze szkłem lantanowym uzyskuje ergonomiczne, 76-stopniowe pole widzenia i bardzo wygodny odstęp od oka, wynoszący ponad 18 mm. Najlepsze, wielowarstwowe powłoki Phantom Group Coatings gwarantują bardzo wysoką transmisję i kontrast obrazu pozbawionego jakichkolwiek odblasków. Bardzo duża soczewka oczna daje silny efekt "spaceru w przestrzeni kosmicznej" bez potrzeby stosowania olbrzymiego pola pozornego, po którym nie trzeba się rozglądać, by objąć je w całości. Cechą szczególną okularów serii Morpheus jest bardzo niski poziom zniekształceń geometrycznych - struktury Księzycowe oraz tarcze planet pozostają niezniekształcone nawet na krawędziach pola widzenia.

Nowoczesne gatunki szkieł i wieloelementowa, komputerowo projektowana optyka gwarantuje nie tylko najwyższy kontrast i ostrość na osi optycznej, ale także zapewnia niezrównaną ostrość obrazu i brak aberracji własnych aż po brzegi pola widzenia. Okulary Morpheus przedkładają idealną punktowość i kontrast ponad wielkie pola widzenia, przez co jakość obrazu jest porównywalna z legendarnymi okularami lantanowymi produkowanymi w Japonii.

Okulary Baader Morpheus są nie tylko doskonałe optycznie. Dopracowana jest również ich obudowy, które są wodoodporne i zoptymalizowane pod kątem lekkości i użyteczności w nasadkach bino. Okulary całej serii są parfokalne. Wyposażono je w gwint M43, który pozwala na podłączenie wielu adapterów służących astrofotografii parfokalnej i okularowej. Najwyższa jakość obrazu i duży odstęp źrenicy wyjściowej połączona z mnogością adapterów w ofercie Baadera powoduje, że okulary Morpheus nie mają sobie równych pod tym względem.

Na zakończenie warto nadmienić, że logo jest naniesione fluorescencyjną farbą. Jej delikatna, zielonkawa poświata nie narusza nocnej adaptacji wzroku do ciemności i ułatwia odnalezienie w ciemności okularu z właściwą ogniskową!

Okular o ogniskowej 14mm doskonale sprawdzi się przy obserwacjach większych mgławic i gromad gwiazd z katalogu Messiera w większości popularnych teleskopów zwierciadlanych. W teleskopach Mak i SCT zapewnia świetne obraz planet i Księżyca w słabszych warunkach obserwacyjnych


Okular Baader Morpheus 6,5 mm 2/1,25"

Najnowsze okulary Baader Planetarium serii Morpheus to owoc 4 lat pieczołowitych prac nad zoptymalizowaniem optyki i mechaniki w poszukiwaniu idealnego okularu astronomicznego. Nowoczesny układ optyczny, na który składa się 8 elementów w 5 grupach, wraz ze szkłem lantanowym uzyskuje ergonomiczne, 76-stopniowe pole widzenia i bardzo wygodny odstęp źrenicy wyjściowej od oka, wynoszący ponad 18 mm. Zaawansowane, wielowarstwowe powłoki Phantom Group Coatings gwarantują bardzo wysoką transmisję światła i kontrast obrazu pozbawionego jakichkolwiek odblasków. Dzięki zastosowaniu bardzo dużej soczewki ocznej obserwowanie całego pola widzenia jest niezwykle komfortowe, co w połączeniu z dużym polem widzenia sprawia, że obserwator odnosi wrażenie jakby unosił się w przestrzeni kosmicznej.

Nowoczesne gatunki szkieł i wieloelementowa, komputerowo projektowana optyka gwarantuje nie tylko najwyższy kontrast i ostrość na osi optycznej, ale także zapewnia niezrównaną ostrość obrazu i brak aberracji własnych aż po brzegi pola widzenia. Okulary Morpheus przedkładają idealną punktowość gwiazd i kontrast ponad wielkie pola widzenia, przez co jakość obrazu jest porównywalna z legendarnymi okularami lantanowymi produkowanymi w Japonii.

Okulary Baader Morpheus są nie tylko doskonałe optycznie. Dopracowana jest również ich obudowy, które są wodoodporne i zoptymalizowane pod kątem lekkości i użyteczności w nasadkach bino. Okulary całej serii są parfokalne. Wyposażono je w gwint M43, który pozwala na podłączenie wielu adapterów służących astrofotografii parfokalnej i okularowej. Najwyższa jakość obrazu i duży odstęp źrenicy wyjściowej połączona z mnogością adapterów w ofercie Baadera powoduje, że okulary Morpheus nie mają sobie równych pod tym względem.

Na zakończenie warto nadmienić, że logo jest naniesione fluorescencyjną farbą. Jej delikatna, zielonkawa poświata nie narusza nocnej adaptacji wzroku do ciemności i ułatwia odnalezienie w ciemności okularu z właściwą ogniskową!

Okular o ogniskowej 6,5mm doskonale sprawdzi się przy obserwacjach detali Księżyca, tarcz planet oraz mgławic planetarnych przy dużych powiększeniach dostępnych w światłosilnych Newtonach i wysokiej klasy refraktorach APO.

Zapraszamy do przeczytania recenzji okularów z serii Baader Morpheus


Filtr Baader UHC-S/L-Booster 2"

Klasyczny filtr mgławicowy typu UHC przepuszczający 2 pasma widma widzialnego. Pierwsze z pasm leży w okolicy linii widmowych O III i H-beta. Drugie czerwone pasmo zawiera w sobie linię widmową H-alfa. W obu tych pasmach zawierają się najważniejsze linie wyświecane przez mgławice emisyjne, jednocześnie całkowicie blokowana jest pozostała cześć widma a więc między innymi żółta linia sodowa pochodząca od latarni jak też inne linie pochodzące od różnego rodzaju świateł miejskich. W efekcie obraz obserwowany przez filtr zyskuje silny kontrast. Tło nieba rozjaśniane głównie wskutek oświetlenia ulicznego zostaje wyraźnie przyciemnione, niezmienione natomiast zostaje światło mgławic przez co udaje się wydobyć z tła dużo więcej szczegółów obserwowanych obiektów. Filtr ten działa tylko w przypadku mgławic emitujących promieniowanie w konkretnych liniach widmowych – mgławic emisyjnych oraz mgławic planetarnych. W przypadku innych obiektów (galaktyk, gromad, gwiazd) użycie filtra UHC-S nie poprawia widoczności ale też nie blokuje znacząco ich widoczności tak jak w przypadku filtrów wąskopasmowych. Transmisja w obu pasmach przepuszczalności sięga 97% podczas gdy widmo pomiędzy pasmami jest całkowicie blokowane. Filtr UHC-S najlepiej sprawdza się w przypadku apertur z zakresu od 10 cm do 25 cm

Filtr UHC-S wykonany jest z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Pokryty wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi, odporny na ścieranie przy czyszczeniu. Jest jednym z najpopularniejszych filtrów tego typu na rynku astronomicznym.


Filtr Sky-Watcher księżycowy 1,25"

Filtr Sky-Watcher księżycowy jest ekonomicznym filtrem okularowym redukującym jasność księżyca i zwiększającym kontrast obserwowanych obrazów. Dzięki temu możliwe jest zaobserwowanie większej ilości szczegółów na jego jasnej powierzchni. Transmisja światła Tmax=18 %.

Pokaż więcej

Aby zobaczyć dane techniczne produktu wchodzącego w zestaw kliknij w nazwę

Teleskop DO-GSO Dobson 10" F/5 M-CRF
Symbol u dostawcy:
GS880
Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Dobson Apertura:
254 mm
Ogniskowa:
1250 mm
Światłosiła:
5,0
Zasięg gwiazdowy:
15,5 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
1276 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
382 x
Masa montażu:
13,6 kg
Masa tubusu:
16,1 kg
Masa całkowita:
30,70 kg
Długość tuby:
1210 mm
Średnica tuby:
305 mm
Sterowanie montażem:
ręczne
Ogniskowe okularów / powiększenie:
30mm/41x, 9mm/139x
Rodzaj wyciągu okularowego:
Crayford mikrofokuser 1:10
Średnica wyciągu okularowego:
2" z redukcją na 1,25 "
Szukacz:
optyczny 8x50 prosty
Obstrukcja centralna:
63,5 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,55
Okres gwarancji:
24 mies.
Okular Baader Morpheus 14 mm 2/1,25"
Symbol u dostawcy:
2954214
Średnica oprawy:
 • 2 "
 • 1,25 "
Ogniskowa okularu:
14,0 mm
Układ optyczny okularu:
hybrydowy
Pozorne pole widzenia:
76 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
18,5 mm
Masa okularu:
360 g
Maksymalna średnica okularu:
55,0 mm
Długość oprawy 1,25":
24,0 mm
Długość oprawy 2":
21,0 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
8/5
Średnica diafragmy:
18,9 mm
Powłoki soczewek:
FMC (Phantom Coating® Group)
Muszla oczna:
wymienna
Gwint mocujący aparat / kamerę:
M43 x 0.75
Seria okularu: Morpheus
Okres gwarancji:
24 mies.
Okular Baader Morpheus 6,5 mm 2/1,25"
Symbol u dostawcy:
2954206
Średnica oprawy:
 • 2 "
 • 1,25 "
Ogniskowa okularu:
6,5 mm
Układ optyczny okularu:
hybrydowy
Pozorne pole widzenia:
76 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
18,5 mm
Masa okularu:
456 g
Maksymalna średnica okularu:
55,0 mm
Długość oprawy 1,25":
24,0 mm
Długość oprawy 2":
21,0 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
8/5
Średnica diafragmy:
8,75 mm
Powłoki soczewek:
FMC (Phantom Coating® Group)
Muszla oczna:
wymienna
Gwint mocujący aparat / kamerę:
M43 x 0.75
Seria okularu: Morpheus
Okres gwarancji:
24 mies.
Filtr Baader UHC-S/L-Booster 2"
Symbol u dostawcy:
2458276
Klasyfikacja spektralna:
pasmowy
Rodzaj obserwacji:
 • astrofotograficzne
 • wizualne
Obiekty obserwacyjne:
głębokiego nieba
Zakres spektralny / CDF:
zobacz opis
Szerokość połówkowa:
zobacz opis
Transmisja:
Tmax=97 %
Rodzaj substratu:
szklany o jakości optycznej
Powłoki przeciwodbiciowe substratu:
MC
Rozmiar i oprawa:
ø=2" w oprawie
Masa własna:
65 g
Okres gwarancji:
24 mies.
Filtr Sky-Watcher księżycowy 1,25"
Symbol u dostawcy:
SW-5600
Klasyfikacja spektralna:
pasmowy
Rodzaj obserwacji:
 • astrofotograficzne
 • wizualne
Obiekty obserwacyjne:
 • Księżyc
 • planety
Transmisja:
Tmax=18 %
Rodzaj substratu:
szklany o jakości optycznej
Rozmiar i oprawa:
ø=1,25" w oprawie
Okres gwarancji:
24 mies.

Wyposażenie

extension tube 35mm
okular 1.25" 9 mm
okular 2" 30 mm
szukacz 8x50
wentylator chłodzący zwierciadło główne z koszykiem na baterie

Multimedia

[Zestaw] Teleskop DO-GSO Dobson 10" F/5 M-CRF
[Zestaw] Teleskop DO-GSO Dobson 10" F/5 M-CRF

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
9 osób
 • Najlepsza inwestycja mego życia.
  Obraz powala na kolana. Planety, galaktyki, mgławice, gromady gwiazd, wszystko widoczne przez 10 calowy teleskop.
  Wzbudza trwogę
  5/5
  wt,
 • Bardzo polecam !!!
  Adaś Kaminski,
 • obraz powala na kolano , a obsługa na dwa kolana . Gratulacje dla Delty
  HM,
 • Ten teleskop wg mnie i według tabelek w Excelu jest najlepszym zakupem w stosunku cena/jakość. Pokazuje bardzo dużo obiektów i w wysokiej jakości jednocześnie sprzęt jest jeszcze mobilny na tyle aby dorosła, zdrowa osoba mogła przenosić go na raz, czy przewozić w aucie. Takie smaczki jak wyciąg z mikroruchami, łożyskowane obie osie z naprawdę płynnym ruchem to rzeczy, o których również nie można zapomnieć. Zmieniam teleskopy jak rękawiczki ale ten jest u mnie najdłużej i chyba ma dożywocie pod ciemnym wiejskim niebem.
  LukeSkyWatcher,
 • Przede wszystkim rewelacyjna obsługa. Bardzo miła, profesjonalna. Kontakt na każdym etapie zamówienia. Co do teleskopu to na razie mało co mogę się wypowiedzieć bo pogoda słaba ale księżyc z synem już zaliczyliśmy na olukarze 30mm i 9mm - REWELACJA !!!
  Dziergol,
 • Na początku kilka słów o obsłudze i realizacji zamówienia. Właściwie to jedno słowo - PERFEKCJA. Teleskop zamówiony o 22 wieczorem, następnego dnia o 11 informacja o zapakowaniu i wysłaniu, kolejnego przed południem teleskop u moich stóp. Naprawdę szybciej i sprawniej się nie da.
  Co do teleskopu - nie mam się do czego przyczepić. Jakość wszystkich części i podzespołów jest wysoka (jak na tę cenę), są dobrze zapakowane a montaż intuicyjny w złożeniu niczym taboret z IKEI. Teleskop po pierwszych obserwacjach oceniam na piątkę, przesyłka na piątkę, obsługa na piątkę. Polecam sklep i teleskop.
  Majecha,
 • Witam posiadam filterek od chyba 3 lat ale obserowałem nim sporadycznie, dopiero po zakupie nowego ,,działka\ zaczołem go używać. Patrzyłem nim przez SW114/500 na EQ1 i Syntą 6 z okularami- ,,kitowcami\ (czyli ze zestawu), SWAN-em 15mm, PZO 20mm (od mikroskopu). Obraz jest bardzo dobry, bez zarzutu. Np. wczoraj biore SWAN-a (-12*C brrr..) i patrze obraz masakra ale na kilka chwil oślepłem więc wkładam fltr. Obraz co prawda zielony :) ale równiez niesamowity. Przy okazji min. dzięki nie mu zlokalizowałem 24km krater przy 60x pow. ale myśle że dojde przy tym pow. do 15km. Goraco polecam firme i sam filtr ! (narazie tylko u nich kupuje :) )
  karl,
 • Bardzo dobra obsługa. Filtr doszedł po 22 godzinach od zamówienia. Jeszcze go nie testowałem bo pogoda na to nie pozwala ale sklep przekroczył moje oczekiwania- pozytywnie :P Pozdrowienia

  Rafał,
 • Dobry, tani filtr. W małym teleskopie średnio się sprawdza, ale polecam

  kamil,

Podobne produkty