Nr katalogowy:
1 467,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Katowice Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Zestaw Teleskop Sky-Watcher BK 909 AZ23 90/900 + akcesoria

 

Teleskop Sky-Watcher BK 909 AZ3 90/900

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

 

Teleskop soczewkowy przeznaczony dla początkujących miłośników astronomii jak i dla osób poszukujących sprzętu do obserwacji krajobrazowych. Przy średnicy 90mm jest to teleskop, który daje większe możliwości niż podstawowe modele o średnicy 60mm czy 70mm. Większy zasięg gwiazdowy i lepsza rozdzielczość pozwalają dostrzec więcej obiektów przy lepszej jakości obrazów. Jest to teleskop o światłosile f/10 i ogniskowej 900mm. Teleskop razem z montażem AZ3 jest lekkim instrumentem, który z łatwością możemy spakować do auta i wyjechać z nim pod ciemne, wiejskie niebo. Wyposażony w nasadkę pryzmatyczną 1.25" pozwala uzyskać obraz ziemski, nieodwrócony.

System optyczny

Teleskop BK909AZ3 jest klasycznym refraktorem achromatycznym. Średnica obiektywu wynosi 90mm zaś ogniskowa 900mm. Światłosiła obiektywu równa jest f/10. Jest to typowy dublet achromatyczny zbudowany z dwóch elementów o różnych współczynnikach załamania światła, pokryty powłokami przeciwodblaskowymi. Od strony wyciągu okularowego w osi optycznej znajduje się nasadka kątowa pryzmatyczna 45 stopni dająca obraz nieodwrócony oraz 2 okulary systemu Kellnera o ogniskowych 10mm i 25mm. Wyposażenie teleskopu warto uzupełnić o dwa okulary: krótkoogniskowy (6-7mm) do Księżyca i planet, oraz drugi o ogniskowej ok. 40mm w celu uzyskania szerszego pola widzenia i większej jasności obrazu.

Montaż

W teleskopie zastosowano montaż azymutalny AZ3. Jest to dość lekka ale jednocześnie stabilna konstrukcja pozwalająca na obracanie teleskopu w pionie i poziomie co jest bardzo wygodne przy obserwacjach krajobrazowych. Jednocześnie montaż ten dobrze nadaje się do obserwacji astronomicznych. Niewielka waga montażu pozwala na łatwe przenoszenie całego zestawu. W obu osiach montaż posiada mikroruchy pozwalające na delikatne przesuwanie pola widzenia teleskopu, dzięki czemu możemy podążać za obiektem w jego wędrówce po niebie. Montaż ten w komplecie z teleskopem posiada obejmy mocujące, po ich zdemontowaniu i dokupieniu opcjonalnego adaptera 1/4" możliwe jest zawieszenie zwykłego aparatu fotograficznego czy też lunety krajobrazowej.

Wyciąg okularowy

Teleskop wyposażony jest w wyciąg okularowy w standardzie 1.25". Jest to wyciąg zębatkowy (tzw. wyciąg Rack&Pinion). Wyciąg ten zakończony jest mocowaniem ze śrubą mocującą nasadkę kątową. Nasadka kątowa pryzmatyczna 45 stopniowa w standardzie 1.25" jest dołączona do kompletu. Teleskop daje obraz ziemski, nieodwrócony. Wyciąg ten kompatybilny jest w napędem do wyciągów Sky-Watcher.

Obserwacje astronomiczne

Układ Słoneczny:

Plamy słoneczne (z odpowiednim filtrem), szczegóły na powierzchni Księżyca – większe niż 2 km, pasy w atmosferze Jowisza, cienie księżyców na planecie podczas tranzytów, przerwa Cassiniego w pierścieniach Saturna, w dobrych warunkach 4-5 księżyców tej planety. Uran widoczny jako maleńka tarcza przy dużym powiększeniu, Neptun jako obiekt punktowy.

Gwiazdy:

Około 1,1 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 11,5–12 magnitudo, gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1,5".

Obiekty głębokiego nieba:

Dziesiątki gromad kulistych, mgławice emisyjne, mgławice planetarne i galaktyki, wszystkie obiekty z katalogu Messiera i jaśniejsze obiekty NGC (w wielu jaśniejszych obiektach widoczne szczegóły) większość galaktyk pozostaje dalej rozmazanymi plamami - do ich obserwacji potrzebna jest większa apertura teleskopu.

 

Dodatkowe akcesoria do teleskopu:

 

Okular Sky-Watcher SWA-58 6 mm 1,25"

Okular w teleskopie Sky Watcher 90/900 będzie generował powiększenie 150x, które jest idealne do obserwacji Układu Słonecznego. Wygodna muszla oczna i duże odsunięcie źrenicy wyjściowej gwarantuje wygodne obserwacje. Okular posiada pozorne pole widzenia 58 stopni pozwalające dłużej utrzymywać obiekt w polu okularu bez poruszania teleskopem.

SWA-58 to zmodyfikowane okulary typu Plossl z dodatkowym elementem zwiększającym pole widzenia. Okular posiada wykręcaną muszę oczną umożliwiającą odcięcie bocznych źródeł światła przeszkadzających w obserwacjach. Okular posiada standardowy gwint filtrowy w rozmiarze 1,25". Ze względu na niską cenę oraz lepsze niż przeciętne możliwości optyczne, okulary te świetnie sprawdzają się w wielu konstrukcjach optycznych jak i również w nasadkach binokularowych.

 

Filtr Sky-Watcher księżycowy 1,25"

Filtr Sky-Watcher księżycowy jest ekonomicznym filtrem okularowym redukującym jasność księżyca i zwiększającym kontrast obserwowanych obrazów. Dzięki temu możliwe jest zaobserwowanie większej ilości szczegółów na jego jasnej powierzchni. Transmisja światła Tmax=18 %.

Pokaż więcej

Aby zobaczyć dane techniczne produktu wchodzącego w zestaw kliknij w nazwę

Teleskop Sky-Watcher BK 909 AZ3 90/900
Symbol u dostawcy: SW-2107 Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Typ montażu: Azymutalny Apertura: 90 mm
Ogniskowa: 900 mm Światłosiła: 10,0
Zasięg gwiazdowy: 12,0 magnitudo Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego): 165 x
Maksymalne użyteczne powiększenie: 180 x Masa montażu: 3,9 kg
Masa tubusu: 2,5 kg Wysokość statywu: 710 - 1230 mm
Rodzaj statywu: aluminiowy LT1 Długość tuby: 910 mm
Sterowanie montażem: pokrętła mikroruchów Ogniskowe okularów / powiększenie: 25mm/36x, 10mm/90x
Rodzaj wyciągu okularowego: zębatkowy Średnica wyciągu okularowego: 1,25 "
Nasadka kątowa: pryzmatyczna 45 ° Szukacz: optyczny 6x30
Maksymalna zdolność rozdzielcza: 1,56 Seria teleskopu: AZ3
Okres gwarancji: 60 mies.
Okular Sky-Watcher SWA-58 6 mm 1,25"
Symbol u dostawcy: SW-5106 Średnica oprawy: 1,25 "
Ogniskowa okularu: 6,0 mm Układ optyczny okularu:
 • Plössl
 • hybrydowy
Pozorne pole widzenia: 58 ° Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 16,0 mm
Masa okularu: 176 g Długość okularu: 77,0 mm
Maksymalna średnica okularu: 44,0 mm Liczba soczewek / grup soczewek: 5/3
Powłoki soczewek: FMC Muszla oczna: odwijana
Seria okularu: SWA-58 Okres gwarancji: 24 mies.
Filtr Sky-Watcher księżycowy 1,25"
Symbol u dostawcy: SW-5600 Klasyfikacja spektralna: pasmowy
Rodzaj obserwacji:
 • astrofotograficzne
 • wizualne
Obiekty obserwacyjne:
 • Księżyc
 • planety
Transmisja: Tmax=18 % Rodzaj substratu: szklany o jakości optycznej
Rozmiar i oprawa: ø=1,25" w oprawie Okres gwarancji: 24 mies.

Multimedia

[Zestaw] Teleskop Sky-Watcher BK 909 AZ3 90/900
[Zestaw] Teleskop Sky-Watcher BK 909 AZ3 90/900
[Zestaw] Teleskop Sky-Watcher BK 909 AZ3 90/900
[Zestaw] Teleskop Sky-Watcher BK 909 AZ3 90/900

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
0,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
9 osób
 • Teleskop kupiłem dla syna. Idealnie nadaje się do oglądania planet oraz księżyca. Za tą cenę jestem bardzo zadowolony. Dokupiłem jeszcze do niego w Delta Optical kilka akcesoriów. Polecam teleskop jak i sklep za szybkość i zapakowanie wysyłki oraz rzetelne doradztwo.
  RM33,
  15.02.2018
 • Okular dobrze się sprawdza w syncie 8, solidnie wykonany i fajnie rozwiązana sprawa regulacji odległości od soczewki do oka
  Delta klient,
  28.11.2015
 • Dla mniej zamożnych,bardzo dobry okular do obserwacji planetarnych z wygodnym ER i sporym polem,doskonała alternatywa dla popularnego TMB Planetary II.Uznawany przez część użytkowników za porównywalny lub lepszy od konkurenta.Polecam.
  Soprano,
  11.03.2012
 • Witam posiadam filterek od chyba 3 lat ale obserowałem nim sporadycznie, dopiero po zakupie nowego ,,działka\ zaczołem go używać. Patrzyłem nim przez SW114/500 na EQ1 i Syntą 6 z okularami- ,,kitowcami\ (czyli ze zestawu), SWAN-em 15mm, PZO 20mm (od mikroskopu). Obraz jest bardzo dobry, bez zarzutu. Np. wczoraj biore SWAN-a (-12*C brrr..) i patrze obraz masakra ale na kilka chwil oślepłem więc wkładam fltr. Obraz co prawda zielony :) ale równiez niesamowity. Przy okazji min. dzięki nie mu zlokalizowałem 24km krater przy 60x pow. ale myśle że dojde przy tym pow. do 15km. Goraco polecam firme i sam filtr ! (narazie tylko u nich kupuje :) )
  karl,
  31.01.2012
 • Stalo się,zostałem właścicielem tego refraktora. Przesyłka zapakowana wzorcowo przeżyła by trzęsienie.Złożenie refraktora jest proste.Kilka słów o pierwszych obserwacjach. Jowisz - wyraźna tarcza z pasami, ale bez wiru,oczywiście księżyce Jowisza bezproblemowo.Księżyc-super widok. Mars wyraźna tarcza. Mgławice w Orionie próbowałem ,ale z środka oświetlonego miasta widok niezbyt interesujący, a nie było możliwości wyjechania za miasto.Miałem 20-12-11 godz.22.00 M31 w zenicie i niestety montaż nie pozwolił mi na obserwację w tych warunkach. Przyglądając się montażowi AZ3 doszedłem do wniosku ,że szukanie w zenicie jest niemożliwe max kąt przy którym da się manewrować refraktorem to max 80 stopni.Wszystkie obserwacje przez załączone kitowe okulary,które oceniam bardzo pozytywnie.Nie było różnicy,gdy wykorzystywałem Plossle Wixena w stosunku do okularów kitowych. Bardziej wypasionych okularów nie miałem możliwości sprawdzić.Reasumując jestem zadowolony- dobry sprzęt za rozsądną cenę, a obsługa DO to miodzio.
  mirek2931,
  22.12.2011
 • Bardzo dobra obsługa. Filtr doszedł po 22 godzinach od zamówienia. Jeszcze go nie testowałem bo pogoda na to nie pozwala ale sklep przekroczył moje oczekiwania- pozytywnie :P Pozdrowienia

  Rafał,
  15.01.2010
 • Dobry, tani filtr. W małym teleskopie średnio się sprawdza, ale polecam

  kamil,
  31.12.2009
 • Jest to naprawdę niezły teleskop dla początkującego obserwatora. Ma oczywiście drobne wady, ale do zniesienia. Statyw jest odrobinę za lekki, co widać wyraźnie, gdy nieco powieje. Ale za to jest to bardzo mobilny instrument, który w rękach można swobodnie nieść na spore dystanse. Jest to na pewno ważne dla wielbicieli przyrody. Optyka na niezłym poziomie (pamiętajmy o cenie), na pewno warto wyprobować ten instrument z nieco lepszymi okularami niż dołączone do zestawu. Efekty wtedy są znacznie lepsze, znikają częściowo np kolorowe obwódki wokół Księżyca. Trochę denerwujące są także pokrętła od mikroruchów, które trzeba mocno dokręcić do statywu, gdyż możemy długo nimi kręcić bez żadnego skutku. Inną wadą jest szukacz, który często trzeba ustawiać, żeby pozwalał nam skutecznie odnajdywać obiekty na niebie. Jest trochę za delikatny. Po kilkunastu tygodniach używania muszę stwierdzić, że luneta jest warta swojej ceny. Używam jej głównie do obserwacji Słońca razem z filtrem Baader-Planetarium. Wreszcie mam instrument, którym bardzo wygodnie można oglądać tarczę Słońca w poszukiwaniu plam i pochodni. Ostrość obrazu jest niezła, a granulacja widoczna nawet w warunkach niezbyt ciekawych, tak więc nie muszę się martwić, że coś drobnego przegapię.
  adam,
  27.04.2009
 • Jestem szczęśliwym i bardzo zadowolonym posiadaczem tego teleskopu. Optyka na bardzo dobrym poziomie. Dokonałem już wielu interesujących obserwacji i teleskop po prostu sprawdził się i spełnił moje oczekiwania. Jedyną wadą jest średniej jakości mechanika - montaż ma niewielkie, ale czasem irytujące luzy, których nie można usunąć.
  leszek,
  08.04.2007