Katalognummer: DO-1920
300,00 EUR
Im Warenkorb

Verfügbarkeit Lieferung Versandkosten ab

Verfügbarkeit

Große Auswahl

Lieferung

24h Bestellen Sie bis 15:00 Uhr für die Lieferung am nächsten Tag (gilt für Kurierlieferungen).

Versandkosten

0eur
kostenloser Versand
Zentrale Ware verfügbar
Warszawa Ware verfügbar
Gdańsk Ware verfügbar
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Bestellen Sie jetzt und holen Sie Ihre Bestellung nach 72 Stunden ab.
Menü

Premiera na targach IWA 2015 w Norymberdze w Niemczech.

Luneta Delta Optical Titanium 50 ED to niezwykle kompaktowa, podręczna luneta obserwacyjna o nowoczesnej konstrukcji i bardzo dobrych własnościach optycznych. Dzięki solidnemu wykonaniu nadaje się do różnorodnych obserwacji terenowych – sprawdzi się zarówno w zastosowaniach profesjonalnych jak i hobbystycznych – do obserwacji przyrody, polowań a nawet do prostych obserwacji nieba.

Tak, jak w większym modelu lunety Titanium 65 ED II, wykonanie obiektywu ze szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji pozwoliło na znaczne zredukowanie aberracji chromatycznej. Dzięki temu obraz jest nadzwyczaj ostry i kontrastowy, a barwy oddane są w sposób wyjątkowo wierny. Dodatkowo, szkło typu ED pozwoliło na zastosowanie krótkiej ogniskowej, wynoszącej zaledwie 170 mm.

Cechą wyróżniającą urządzenia są jego niewielkie wymiary. Luneta Titanium 50 ED jest prawdopodobnie najmniejszą obecnie produkowaną lunetą z obiektywem o średnicy 50 mm. Waży zaledwie 500 g i ma tylko 17 cm długości!

Luneta wyposażona jest w okular o zmiennej ogniskowej, pozwalający uzyskiwać powiększenia w zakresie od 7,5x do 22,5x. Bardzo duża średnica źrenica wyjściowa, dochodząca aż do 6,7 mm, pomaga w prowadzeniu wydajnych obserwacji także po zmroku. Luneta jest w pełni wodoszczelna, a wypełnienie jej obudowy azotem nie zawierającym pary wodnej zapobiega zaparowywaniu elementów optycznych od wewnątrz.

Luneta Delta Optical Titanium 50 ED to wyjątkowo dobrze przemyślana konstrukcja. Cieszy przede wszystkim możliwość zastosowania w niej okularów astronomicznych w popularnym standardzie mocowania 1.25". W celu użycia takiego okularu wystarczy obrócić w lewo pierścień mocujący i po wyjęciu zamontowanego okularu, wsunąć w jego miejsce nowy okular. Wyspecjalizowane okulary astronomiczne, zwłaszcza o stałej ogniskowej, pozwalają uzyskać bardzo duże pola widzenia i nadzwyczajnie ostre obrazy nawet przy brzegach.

Na urządzenie udzielany jest 5-cio letni okres gwarancyjny.

Opcjonalnie możliwość zakupu ze statywem Velbon EX-Mini

Seria Velbon EX gwarantuje wysoką jakość statywów przeznaczonych do codziennego użytku. Są to statywy nowej generacji, dostosowane do wymagań początkujących i zaawansowanych fotografów. Korzystanie z tych statywów rozwija zdolność lepszego kadrowania zdjęć.

Test lunety Titanium 50 ED na branżowym portalu 



Mehr anzeigen
Katalognummer:
DO-1920
Minimalne powiększenie: 7,5 x
Maksymalne powiększenie: 22,5 x Średnica obiektywu:
50 mm
Odległość od oka:
15 mm
Kątowe pole widzenia:
6 °
Waga:
537 g
Wodoszczelność:
Tak
Wypełnienie azotem:
Tak
Ogniskowa obiektywu:
170 mm
Mocowanie:
1/4"
Minimalna odległość ostrego widzenia:
2.5 m
Liniowe pole widzenia na 1000 m:
105 m
Wymiary (dł. x szer. x wys.):
120x177x59 mm
Garantieperiode:
60 monate
Mehr anzeigen

Ausstattung

okular
pokrowiec
zakrywki na okular i obiektyw
Wyposażenie

Empfohlenes Zubehör

Fragen von Kunden

Bewertungen

Felder, die mit einem (*) markiert sind, sind Pflicht.
Gesamtbewertung
5,0
Dieses Produkt wurde positiv bewertet.
2 personen
  • Luneta Delta Optical Titanum 50ED dla mnie jest rewelacyjna. Jakość obrazu jest bez skazy. To jest to czego od dłuższego czasu szukałem. Wymiary i ciężar wprost doskonały do wypraw - wycieczek. Poszukiwałem prawdę mówiąc monokularu i wcześniej kupiłem monokular Vortex Solo 10x36mm i dla mnie to porażka. Nie wiem dlaczego wszyscy zachwycają się powiększeniem x10, twierdząc że przy większym powiększeniu obraz drży. To jest oczywiście prawda, ale gdy się chce zobaczyć jakiś szczegół to powiększenie x10 jest naprawdę mało. Titanum 50ED ma powiększenie x7,5 do x22,5 i ciężar monokularu. W sklepie pokazano też Luneta Delta Optical Titanium 65ED II, ale to w porównaniu z 50ED dosłownie działo artyleryjskie, bez statywu się nie poruszaj. Mam też na stanie lunetę Celestron Ultima kątową 100 mm (bez szkieł ED) i jestem też zadowolony i mam porównanie w jakości obrazu i oczywiście ciężaru. Dodatkowym atutem tej lunetki jest na sznurku ochrona z dwóch stron szkieł. Jest też wymienny okular, ale niestety nie wszystkie okulary astronomiczne 1.25\ pasują. Można powiedzieć (zaznaczyć), że tylko wybrane ostrzą. Dokupiłem do robienia zdjęć okular Celestron Ultima Duo 8 mm i mogę potwierdzić że ostrzy. Nadmieniam, że Okular Baader Hyperion ZOOM 8-24 mm ClickStop MARK III niestety nie pasuje - brak możliwości ostrzenia.
    MTRG,
  • Mały i bardzo lekki kompakt na wycieczki w teren, ale czemu zastosowano w nim okular o tak małym polu widzenia (38-50*)? Mniej niż Celestron Regal 65 (jedynie 42-60*). Dla porównania Delta 65ED ma 50-70*, w lunecie obserwacyjnej to parametr o kapitalnym znaczeniu.
    Jarek,

Ähnliche Produkte