• Podsumowanie 52. Olimpiady Biologicznej

  Podsumowanie 52. Olimpiady Biologicznej

  W roku 2023 w dniach 21-23 kwietnia odbyły się zawody centralne 52. Olimpiady Biologicznej. O tytuł laureata walczyło 90 uczniów z całej Polski. Sprawdź kto wygrał.
 • Sky-Watcher CQ350 Pro – moc pod kontrolą

  Sky-Watcher CQ350 Pro – moc pod kontrolą

  15 kilogramów stali – a to tylko mowa o statywie z nogami o średnicy prawie 3 cali. Na to 15 kilogramów metalu i elektroniki w postaci głowicy. Do tego 2.5 kg pręt przeciwwagi i dwa ciężarki po 10 kilogramów każdy. I na to wszystko jeszcze można zapakować 35 kilogramów teleskopów. W sumie ponad 85 kilogramów astronomicznego szczęścia.
 • Relacja z Wiosennych Warsztatów Mikroskopowych 2023

  Relacja z Wiosennych Warsztatów Mikroskopowych 2023

  Tegoroczne Wiosenne Warsztaty Mikroskopowe odbyły się już po raz kolejny w Willi Zagórze pod Warszawą w dniach 23-25 marca.
 • Konkurs plastyczny - Ptasi Album

  Konkurs plastyczny - Ptasi Album

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Ptasi album” organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Firma Delta Optical jest patronem konkursu.      
 • Obserwacje Zaćmienia Słońca z Delta Optical

  Obserwacje Zaćmienia Słońca z Delta Optical

  Zaćmienie Słońca to spektakularne, niecodzienne zjawisko, które warto wspólnie celebrować. Częściowe zaćmienie Słońca 25.10.2022 w Polsce można by określić mianem "częściowo" widocznego :)
 • Jak wybrać pierwszy teleskop dla dzieci?

  Jak wybrać pierwszy teleskop dla dzieci?

  Obserwacje prowadzone za pomocą teleskopów rozwijają w dzieciach wyobraźnię, chęć poznawania świata oraz wiedzę z różnych dziedzin życia jak: astronomia, fizyka czy matematyka. Dzięki czemu nasze dzieci mają możliwość zdobycia ciekawej pasji, która będzie im towarzyszyć przez wiele lat.
 • Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

  Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

  Wielkimi krokami zbliża się 25 październik 2022, a więc dzień, kiedy nastąpi częściowe zaćmienie Słońca, najgłębsze widoczne z Polski w ciągu ostatnich 7 lat. Również w ostatnich miesiącach wzrasta aktywność słoneczna, co może zachęcać do obserwacji.
 • AstroShow 2022 relacja

  AstroShow 2022 relacja

   XI Międzynarodowy Otwarty Zlot Miłośników Astronomii - AstroShow 2022 był pod wieloma względami wyjątkowy
 • Tryplet w Radomiu - relacja

  Tryplet w Radomiu - relacja

  Dnia 25 lutego 2022 r. na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Radomiu odbyła się pierwsza edycja szkolenia i prezentacji produktów nokto i termowizyjnych marki Pulsar.
 • Zimowe Warsztaty Mikroskopowe Delta Optical 2022

  Zimowe Warsztaty Mikroskopowe Delta Optical 2022

  W dniach 24-26 lutego 2022 roku odbyła się już 13 edycja Warsztatów Mikroskopowych, organizowanych przez Delta Optical.Po raz kolejny gościliśmy Hotelu Willa Zagórze pod Warszawą. Każdy z Uczestników miał do swojej dyspozycji dwa mikroskopy (biologiczny oraz stereoskopowy), kamerę, a także akcesoria do wszystkich technik, które były omawiane w programie warsztatów.
 • Czy można obserwować niebo przez lornetkę?

  Czy można obserwować niebo przez lornetkę?

  Lornetka to nie teleskop. Wiadomo. Ale nie tylko teleskop jest świetnym sprzętem optycznym. Lornetka, zapewniając nam duże pole widzenia pozwala szybko i łatwo odnaleźć obiekty na nocnym niebie. Zatem, choć lornetka to nie teleskop, to lornetka jest o niebo lepszym sposobem na oglądanie gwiazd, niż nasze oczy. 
 • AstroShow 10.5 relacja

  AstroShow 10.5 relacja

    "All stars aligned" Taką frazą moglibyśmy podsumować nasze obserwacje. Dopisało nam wszystko, co jest potrzebne aby miło spędzić weekendową noc pod gwiazdami. Bezchmurne niebo z dobrą przejrzystością, nów Księżyca i nasi wspaniali goście spowodowali, że były to wyjątkowo udane obserwacje.    
 • AstroShow 2021 relacja

  AstroShow 2021 relacja

  To był prawdziwy Show! Jubileuszowy 10. Delta Optical Astroshow docenił i uczcił cały Wszechświat. Były pierścienie Saturna, Jowisz i jego trzy księżyce galileuszowe, mgławice, a nawet Wielka Galaktyka w Andromedzie, masa sprzętu i dużo wiedzy. No i byli ci najważniejsi - Uczestnicy 10. zlotu!Szkoda tylko jednego: że to wszystko już było…Poczytajcie o niezwykłym spotkaniu miłośników astronomii.      
 • Seria Voyager II - Lornetki dla każdego

  Seria Voyager II - Lornetki dla każdego

  Lornetki z serii Delta Optical Voyager II to idealna propozycja dla osób szukających urządzeń o dobrych własnościach optycznych za niewielkie pieniądze. Mimo niskiej ceny, zostały dopracowane pod względem mechanicznym i optycznym. Płynnie działa w nich ustawianie ostrości oraz regulacja rozstawu źrenic okularów. Komfortowo wyprofilowane muszle oczne i uchwyt pozwalają na długotrwałe i wygodne obserwacje. Dzięki konstrukcji optycznej typu Porro oraz soczewkom i pryzmatom wykonanym ze szkła BK7, lornetki Voyager II dają jasny i ostry obraz o naturalnej kolorystyce. Układ optyczny zamknięty jest w lekkiej obudowie pokrytej gumą, która zapobiega ślizganiu się urządzenia w dłoni.
 • Aplikacja STREAM VISION - instrukcja wprowadzenia aktualizacji

  Aplikacja STREAM VISION - instrukcja wprowadzenia aktualizacji

  Wideo-poradnik przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania dla urządzeń Pulsar i Yukon za pomocą aplikacji STREAM VISION.
 • Pomysł na prezent pod choinkę

  Pomysł na prezent pod choinkę

  Gdy w sklepowych witrynach widzisz migające światełka i bombki, a z głośników dobiega „Last Christmas”, to znak — pora kupić prezenty. Wiele osób stresuje się na samą myśl o tym, że trzeba wybrać prezenty świąteczne. Na szczęście odwiedziłeś Deltę Optical, więc nie masz powodów do obaw.
 • Zawody o VIII Puchar Delta - relacja

  Zawody o VIII Puchar Delta - relacja

  26 czerwca 2021 r. na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku odbyła się już VIII edycja zawodów o Puchar Delta w sześcioboju myśliwskim.
 • Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  CZĘŚCIOWE SZCZĘŚCIE! Oglądać zaćmienie Słońca to szczęście, a oglądać częściowe zaćmienie Słońca to nadal szczęście, choć może częściowe. W czwartek 10 czerwca 2021 mieliśmy w Polsce to częściowe szczęście.   Dlatego Delta Optical przygotowała dla wszystkich zainteresowanych tym zjawiskiem tymczasowe obserwatorium astronomiczne na Starym Rynku w Mińsku Mazowieckim.Zainteresowani mieli do dyspozycji wyposażone w profesjonalne filtry teleskopy do obserwacji Słońca, oraz lornetki z obiektywami zabezpieczonymi folią ND5.
 • Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  Już 10 czerwca 2021 będziemy świadkami niezwykłego zjawiska astronomicznego – częściowego zaćmienia Słońca. Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią i tym samym przysłoni naszą dzienna gwiazdę.
 • VIII Puchar Delta - zapisy

  VIII Puchar Delta - zapisy

  26 czerwca 2020 roku, na strzelnicy Zarządu Okręgowego PZŁ we Włocławku odbędzie się VIII edycja zawodów w sześcioboju myśliwskim o Puchar Delta Optical.