• Czy można obserwować niebo przez lornetkę?

  Czy można obserwować niebo przez lornetkę?

  Lornetka to nie teleskop. Wiadomo. Ale nie tylko teleskop jest świetnym sprzętem optycznym. Lornetka, zapewniając nam duże pole widzenia pozwala szybko i łatwo odnaleźć obiekty na nocnym niebie. Zatem, choć lornetka to nie teleskop, to lornetka jest o niebo lepszym sposobem na oglądanie gwiazd, niż nasze oczy. 
 • AstroShow 10.5 relacja

  AstroShow 10.5 relacja

    "All stars aligned" Taką frazą moglibyśmy podsumować nasze obserwacje. Dopisało nam wszystko, co jest potrzebne aby miło spędzić weekendową noc pod gwiazdami. Bezchmurne niebo z dobrą przejrzystością, nów Księżyca i nasi wspaniali goście spowodowali, że były to wyjątkowo udane obserwacje.  
 • AstroShow 2021 relacja

  AstroShow 2021 relacja

  To był prawdziwy Show! Jubileuszowy 10. Delta Optical Astroshow docenił i uczcił cały Wszechświat. Były pierścienie Saturna, Jowisz i jego trzy księżyce, mgławice, a nawet Wielka Galaktyka w Andromedzie, masa sprzętu i dużo wiedzy. No i byli ci najważniejsi - Uczestnicy 10. zlotu! Szkoda tylko jednego: że to wszystko już było… Poczytajcie o niezwykłym spotkaniu miłośników astronomii.      
 • Seria Voyager II - Lornetki dla każdego

  Seria Voyager II - Lornetki dla każdego

  Lornetki z serii Delta Optical Voyager II to idealna propozycja dla osób szukających urządzeń o dobrych własnościach optycznych za niewielkie pieniądze. Mimo niskiej ceny, zostały dopracowane pod względem mechanicznym i optycznym. Płynnie działa w nich ustawianie ostrości oraz regulacja rozstawu źrenic okularów. Komfortowo wyprofilowane muszle oczne i uchwyt pozwalają na długotrwałe i wygodne obserwacje. Dzięki konstrukcji optycznej typu Porro oraz soczewkom i pryzmatom wykonanym ze szkła BK7, lornetki Voyager II dają jasny i ostry obraz o naturalnej kolorystyce. Układ optyczny zamknięty jest w lekkiej obudowie pokrytej gumą, która zapobiega ślizganiu się urządzenia w dłoni.
 • Aplikacja STREAM VISION - instrukcja wprowadzenia aktualizacji

  Aplikacja STREAM VISION - instrukcja wprowadzenia aktualizacji

  Wideo-poradnik przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania dla urządzeń Pulsar i Yukon za pomocą aplikacji STREAM VISION.
 • Zawody o VIII Puchar Delta - relacja

  Zawody o VIII Puchar Delta - relacja

  26 czerwca 2021 r. na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku odbyła się już VIII edycja zawodów o Puchar Delta w sześcioboju myśliwskim.
 • Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  CZĘŚCIOWE SZCZĘŚCIE! Oglądać zaćmienie Słońca to szczęście, a oglądać częściowe zaćmienie Słońca to nadal szczęście, choć może częściowe. W czwartek 10 czerwca 2021 mieliśmy w Polsce to częściowe szczęście.   Dlatego Delta Optical przygotowała dla wszystkich zainteresowanych tym zjawiskiem tymczasowe obserwatorium astronomiczne na Starym Rynku w Mińsku Mazowieckim.Zainteresowani mieli do dyspozycji wyposażone w profesjonalne filtry teleskopy do obserwacji Słońca, oraz lornetki z obiektywami zabezpieczonymi folią ND5.
 • Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

  Jak bezpiecznie i efektywnie obserwować Słońce

  Wielkimi krokami zbliża się 10 czerwca, a więc dzień, kiedy nastąpi częściowe zaćmienie Słońca, widoczne w Polski. Również w ostatnich miesiącach wzrasta aktywność słoneczna, co może zachęcać do obserwacji.
 • Otwarcie salonu w Warszawie - Konkurs!

  Otwarcie salonu w Warszawie - Konkurs!

  Fotorelacja z otwarcia salonu w Warszawie po krótkim remoncie.
 • X Edycja Astroshow - 27-29 sierpnia 2021

  X Edycja Astroshow - 27-29 sierpnia 2021

  Przepis na pyszną zabawę z latającym talerzem gwiezdnych delicji? AstroShow 2021!
 • Jak wybrać dobry termowizor?

  Jak wybrać dobry termowizor?

  Jak wybrać dobry termowizor?
 • Który mikroskop wybrać na prezent dla dziecka?

  Który mikroskop wybrać na prezent dla dziecka?

   
 • Jak wybrać teleskop dla początkującego?

  Jak wybrać teleskop dla początkującego?

   
 • VII Puchar Delta Optical - relacja

  VII Puchar Delta Optical - relacja

  W sobotę, 20 czerwca 2020 roku, na strzelnicy Zarządu Okręgowego PZŁ we Włocławku odbyła się VII edycja zawodów w sześcioboju myśliwskim o Puchar Delta Optical.
 • Zapraszamy na VII Puchar Delta Optical

  Zapraszamy na VII Puchar Delta Optical

  Zapraszamy na coroczne zawody o Puchar Delta Optical!
 • AstroShow 2019 - relacja

  AstroShow 2019 - relacja

  IX Międzynarodowy Zlot Miłośników Astronomii AstroShow to już tylko wspomnienie. Nieziemskie, ale jednak wspomnienie trzech dni i dwóch nocy, podczas których wszechświat podzielił się z nami wieloma ze swych tajemnic…
 • Astroshow 2019! - zapowiedź

  Astroshow 2019! - zapowiedź

  Delta Optical AstroShow to jedyne w swoim rodzaju doroczne spotkanie fascynatów makro- i mikrokosmosu – zarówno tych stawiających pierwsze kroki, jak i tych, którzy pewnie poruszają się po obu dziedzinach.
 • Zaćmienie księżyca z Delta Optical - relacja

  Zaćmienie księżyca z Delta Optical - relacja

  Zaćmienie Księżyca z Delta Optical - fotorelacja Prezentujemy fotorelację z wydarzenia Zaćmienie Księżyca z Delta Optical, które miało miejsce 16.07.2019 w siedzibie naszej firmy w Nowych Osinach, pod Mińskiem Mazowieckim.
 • VI Puchar Delta Optical - relacja

  VI Puchar Delta Optical - relacja

  12 lipca 2019 roku w piątkowy wieczór na strzelnicy Zarządu Okręgowego we Włocławku, kiedy sympatyczni mieszkańcy tego miasta układali się do snu, na terenie strzelnicy zaczęli pojawiać się uczestnicy ‘Nocy Snajperów”. Ponad trzydziestu śmiałków z niecierpliwością czekało na rozpoczęcie nocnych strzelań, organizator i główny sponsor imprezy, firma Delta Optical, perfekcyjnie przygotowała się do organizacji strzelania. Mimo panujących ciemności zawody, pod czujnym okiem sędziego Marka Świerczka, odbyły się sprawnie z zachowaniem wszystkich reguł bezpieczeństwa. W torach strzelniczych na zawodników strzelających do tarczy dzika ustawionej na stu metrach czekały przysłowiowe „egipskie ciemności”. Bez przesady można stwierdzić, że warunki do strzelania były trudne ale nasadki Dedala generacji II+ po raz kolejny zdały egzamin. Wszyscy zawodnicy zgodnie twierdzili, że z rozpoznaniem celu nie mieli najmniejszego problemu. Zawody drugi raz z rzędu wygrał Kolega Piotr Nowak z wynikiem 50 punktów na 50 możliwych, drugie miejsce zajął Kolega Tomasz Surma z wynikiem 49 punktów. Wygląda na to, że obecna formuła „Nocy Snajperów” jest już za łatwa, w przyszłym roku trzeba będzie „podnieść poprzeczkę”.
 • Zaćmienie księżyca z Delta Optical

  Zaćmienie księżyca z Delta Optical

  Zaćmienie Księżyca z Delta Optical!Już 16 lipca będziemy świadkami niezwykłego zjawiska astronomicznego. Nasz naturalny satelita zostanie częściowo zakryty przez cień Ziemi.