Seria Voyager II - Lornetki dla każdego

Lornetki z serii Delta Optical Voyager II to idealna propozycja dla osób szukających urządzeń o dobrych własnościach optycznych za niewielkie pieniądze.

Mimo niskiej ceny, zostały dopracowane pod względem mechanicznym i optycznym. Płynnie działa w nich ustawianie ostrości oraz regulacja rozstawu źrenic okularów. Komfortowo wyprofilowane muszle oczne i uchwyt pozwalają na długotrwałe i wygodne obserwacje. Dzięki konstrukcji optycznej typu Porro oraz soczewkom i pryzmatom wykonanym ze szkła BK7, lornetki Voyager II dają jasny i ostry obraz o naturalnej kolorystyce. Układ optyczny zamknięty jest w lekkiej obudowie pokrytej gumą, która zapobiega ślizganiu się urządzenia w dłoni.

Co wyróżnia lornetkę Voyager?

Lornetki z serii Voyager, w porównaniu z innymi, budżetowymi lornetkami, mają w pełni szklaną optykę, powleczoną warstwami antyrefleksyjnymi, dzięki czemu dają jasne i kontrastowe obrazy. Dodatkowo, każda z lornetek z tej serii posiada gwint statywowy 1/4”– aby osadzić lornetkę na statywie wystarczy dokupić odpowiedni adapter.

W zależności od wybranych parametrów znajdziemy w serii lornetkę zarówno na wycieczkę w góry, jak i do obserwacji nieba.


Co to znaczy, że lornetka ma parametry 10x50?

Wśród producentów lornetek występuje standardowy zapis parametrów urządzeń optycznych, w którym pierwsza liczba (W naszym przypadku 10) określa powiększenie. Aby wyobrazić sobie jak mniej więcej może wyglądać obraz w danym powiększeniu, należy podzielić rzeczywistą odległość dzielącą nas od obserwowanego obiektu przez powiększenie lornetki. Otrzymamy wtedy przybliżoną odległość, którą zobaczymy w lornetce.
Drugim parametrem jest średnica obiektywu (w naszym przykładzie 50). Jest to fizyczna wielkość powierzchni optycznej obiektywu lornetki mierzona w milimetrach. Im większy obiektyw, tym więcej światła lornetka nam zbierze, co przełoży się na ogólną jasność obrazu.
Najbardziej uniwersalne zastosowanie mają lornetki 10x50, które jednocześnie są najbardziej popularne.
Dla kogo lornetka Voyager?


Lornetki Voyager polecamy zwłaszcza osobom, które
poszukują sprzętu obserwacyjnego o dobrych parametrach optycznych za niewielką cenę. Odpowiednio dobrany model z powodzeniem wykorzystać można do obserwacji turystycznych, ornitologicznych, astronomicznych lub obserwacji samolotów na wysokościach przelotowych.
Najbardziej uniwersalną lornetką z serii jest Voyager II 10x50.Jak wybrać powiększenie w lornetce?Przy doborze powiększenia powinniśmy
pamiętać, że im jest ono mniejsze, tym większe pole widzenia lornetka obejmie. Ponadto im większe powiększenie, tym obraz w lornetce będzie ciemniejszy. Warto też zwrócić uwagę, że przy powiększeniu powyżej 15x wymagany jest statyw, ze względu na bardziej wyczuwalne drgania obrazu.

Lornetkę o parametrach 10x50 polecamy do obserwacji dzienno-nocnych (krajobraz, przegląd nocnego nieba). Model 12x50 sprawdzi się świetnie w obserwacjach terenowych oraz przy określaniu poroża zwierzyny.

Lornetki Voyager II 16x50 i 20x50 umożliwiają obserwacje najodleglejszych obiektów i mogą służyć np. do obserwacji samolotów na wysokościach przelotowych. Ze względu na mniejszą jasność powierzchniową obrazu, modele te lepiej sprawdzą się podczas obserwacji dziennych.

Czym jest źrenica wyjściowa?Źrenica wyjściowa lornetki to wielkość opisująca jak jasny obraz daje nam lornetka. Obliczamy ją dzieląc średnicę obiektywu przez powiększenie. Przykładowo, lornetka 10x50 ma źrenicę 5mm, a 16x50 – 3,1mm. Zwłaszcza do obserwacji o zmierzchu i w nocy polecamy lornetki, w których źrenica wyjściowa jest zbliżona lub przekracza 5mm.


Jaka lornetka dla dziecka?


Dla najmłodszych obserwatorów przygotowaliśmy lornetki Voyager S.
Jakość optyki charakterystyczna dla serii Voyager II zamknięta w niewielkiej, lekkiej obudowie, czyni lornetki Voyager S idealnym kompanem szkolnych wycieczek, spacerów i rodzinnych wyjazdów wakacyjnych.Lornetka Delta Optical Voyager II 10x50 WA

Lornetka Delta Optical Voyager II 12x50

Lornetka Delta Optical Voyager II 16x50

Lornetka Delta Optical Voyager II 20x50

Lornetka Delta Optical Voyager S 10x32

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.