• Podsumowanie 52. Olimpiady Biologicznej

  Podsumowanie 52. Olimpiady Biologicznej

  W roku 2023 w dniach 21-23 kwietnia odbyły się zawody centralne 52. Olimpiady Biologicznej. O tytuł laureata walczyło 90 uczniów z całej Polski. Sprawdź kto wygrał.
 • Relacja z Wiosennych Warsztatów Mikroskopowych 2023

  Relacja z Wiosennych Warsztatów Mikroskopowych 2023

  Tegoroczne Wiosenne Warsztaty Mikroskopowe odbyły się już po raz kolejny w Willi Zagórze pod Warszawą w dniach 23-25 marca.
 • Konkurs plastyczny - Ptasi Album

  Konkurs plastyczny - Ptasi Album

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Ptasi album” organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Firma Delta Optical jest patronem konkursu.      
 • Obserwacje Zaćmienia Słońca z Delta Optical

  Obserwacje Zaćmienia Słońca z Delta Optical

  Zaćmienie Słońca to spektakularne, niecodzienne zjawisko, które warto wspólnie celebrować. Częściowe zaćmienie Słońca 25.10.2022 w Polsce można by określić mianem "częściowo" widocznego :)
 • AstroShow 2022 relacja

  AstroShow 2022 relacja

   XI Międzynarodowy Otwarty Zlot Miłośników Astronomii - AstroShow 2022 był pod wieloma względami wyjątkowy
 • Tryplet w Radomiu - relacja

  Tryplet w Radomiu - relacja

  Dnia 25 lutego 2022 r. na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Radomiu odbyła się pierwsza edycja szkolenia i prezentacji produktów nokto i termowizyjnych marki Pulsar.
 • Zimowe Warsztaty Mikroskopowe Delta Optical 2022

  Zimowe Warsztaty Mikroskopowe Delta Optical 2022

  W dniach 24-26 lutego 2022 roku odbyła się już 13 edycja Warsztatów Mikroskopowych, organizowanych przez Delta Optical.Po raz kolejny gościliśmy Hotelu Willa Zagórze pod Warszawą. Każdy z Uczestników miał do swojej dyspozycji dwa mikroskopy (biologiczny oraz stereoskopowy), kamerę, a także akcesoria do wszystkich technik, które były omawiane w programie warsztatów.
 • AstroShow 10.5 relacja

  AstroShow 10.5 relacja

    "All stars aligned" Taką frazą moglibyśmy podsumować nasze obserwacje. Dopisało nam wszystko, co jest potrzebne aby miło spędzić weekendową noc pod gwiazdami. Bezchmurne niebo z dobrą przejrzystością, nów Księżyca i nasi wspaniali goście spowodowali, że były to wyjątkowo udane obserwacje.    
 • AstroShow 2021 relacja

  AstroShow 2021 relacja

  To był prawdziwy Show! Jubileuszowy 10. Delta Optical Astroshow docenił i uczcił cały Wszechświat. Były pierścienie Saturna, Jowisz i jego trzy księżyce galileuszowe, mgławice, a nawet Wielka Galaktyka w Andromedzie, masa sprzętu i dużo wiedzy. No i byli ci najważniejsi - Uczestnicy 10. zlotu!Szkoda tylko jednego: że to wszystko już było…Poczytajcie o niezwykłym spotkaniu miłośników astronomii.      
 • Zawody o VIII Puchar Delta - relacja

  Zawody o VIII Puchar Delta - relacja

  26 czerwca 2021 r. na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku odbyła się już VIII edycja zawodów o Puchar Delta w sześcioboju myśliwskim.
 • Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  CZĘŚCIOWE SZCZĘŚCIE! Oglądać zaćmienie Słońca to szczęście, a oglądać częściowe zaćmienie Słońca to nadal szczęście, choć może częściowe. W czwartek 10 czerwca 2021 mieliśmy w Polsce to częściowe szczęście.   Dlatego Delta Optical przygotowała dla wszystkich zainteresowanych tym zjawiskiem tymczasowe obserwatorium astronomiczne na Starym Rynku w Mińsku Mazowieckim.Zainteresowani mieli do dyspozycji wyposażone w profesjonalne filtry teleskopy do obserwacji Słońca, oraz lornetki z obiektywami zabezpieczonymi folią ND5.
 • Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  Już 10 czerwca 2021 będziemy świadkami niezwykłego zjawiska astronomicznego – częściowego zaćmienia Słońca. Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią i tym samym przysłoni naszą dzienna gwiazdę.
 • VIII Puchar Delta - zapisy

  VIII Puchar Delta - zapisy

  26 czerwca 2020 roku, na strzelnicy Zarządu Okręgowego PZŁ we Włocławku odbędzie się VIII edycja zawodów w sześcioboju myśliwskim o Puchar Delta Optical.
 • Otwarcie salonu w Warszawie - Konkurs!

  Otwarcie salonu w Warszawie - Konkurs!

  Fotorelacja z otwarcia salonu w Warszawie po krótkim remoncie.
 • X Edycja Astroshow - 27-29 sierpnia 2021

  X Edycja Astroshow - 27-29 sierpnia 2021

  Przepis na pyszną zabawę z latającym talerzem gwiezdnych delicji? AstroShow 2021!
 • VII Puchar Delta Optical - relacja

  VII Puchar Delta Optical - relacja

  W sobotę, 20 czerwca 2020 roku, na strzelnicy Zarządu Okręgowego PZŁ we Włocławku odbyła się VII edycja zawodów w sześcioboju myśliwskim o Puchar Delta Optical.
 • AstroShow 2019 - relacja

  AstroShow 2019 - relacja

  IX Międzynarodowy Zlot Miłośników Astronomii AstroShow to już tylko wspomnienie. Nieziemskie, ale jednak wspomnienie trzech dni i dwóch nocy, podczas których wszechświat podzielił się z nami wieloma ze swych tajemnic…
 • Astroshow 2019! - zapowiedź

  Astroshow 2019! - zapowiedź

  Delta Optical AstroShow to jedyne w swoim rodzaju doroczne spotkanie fascynatów makro- i mikrokosmosu – zarówno tych stawiających pierwsze kroki, jak i tych, którzy pewnie poruszają się po obu dziedzinach.
 • Zaćmienie księżyca z Delta Optical - relacja

  Zaćmienie księżyca z Delta Optical - relacja

  Zaćmienie Księżyca z Delta Optical - fotorelacja Prezentujemy fotorelację z wydarzenia Zaćmienie Księżyca z Delta Optical, które miało miejsce 16.07.2019 w siedzibie naszej firmy w Nowych Osinach, pod Mińskiem Mazowieckim.
 • VI Puchar Delta Optical - relacja

  VI Puchar Delta Optical - relacja

  12 lipca 2019 roku w piątkowy wieczór na strzelnicy Zarządu Okręgowego we Włocławku, kiedy sympatyczni mieszkańcy tego miasta układali się do snu, na terenie strzelnicy zaczęli pojawiać się uczestnicy ‘Nocy Snajperów”. Ponad trzydziestu śmiałków z niecierpliwością czekało na rozpoczęcie nocnych strzelań, organizator i główny sponsor imprezy, firma Delta Optical, perfekcyjnie przygotowała się do organizacji strzelania. Mimo panujących ciemności zawody, pod czujnym okiem sędziego Marka Świerczka, odbyły się sprawnie z zachowaniem wszystkich reguł bezpieczeństwa. W torach strzelniczych na zawodników strzelających do tarczy dzika ustawionej na stu metrach czekały przysłowiowe „egipskie ciemności”. Bez przesady można stwierdzić, że warunki do strzelania były trudne ale nasadki Dedala generacji II+ po raz kolejny zdały egzamin. Wszyscy zawodnicy zgodnie twierdzili, że z rozpoznaniem celu nie mieli najmniejszego problemu. Zawody drugi raz z rzędu wygrał Kolega Piotr Nowak z wynikiem 50 punktów na 50 możliwych, drugie miejsce zajął Kolega Tomasz Surma z wynikiem 49 punktów. Wygląda na to, że obecna formuła „Nocy Snajperów” jest już za łatwa, w przyszłym roku trzeba będzie „podnieść poprzeczkę”.