• AstroShow 10.5 relacja

  AstroShow 10.5 relacja

    "All stars aligned" Taką frazą moglibyśmy podsumować nasze obserwacje. Dopisało nam wszystko, co jest potrzebne aby miło spędzić weekendową noc pod gwiazdami. Bezchmurne niebo z dobrą przejrzystością, nów Księżyca i nasi wspaniali goście spowodowali, że były to wyjątkowo udane obserwacje.  
 • AstroShow 2021 relacja

  AstroShow 2021 relacja

  To był prawdziwy Show! Jubileuszowy 10. Delta Optical Astroshow docenił i uczcił cały Wszechświat. Były pierścienie Saturna, Jowisz i jego trzy księżyce, mgławice, a nawet Wielka Galaktyka w Andromedzie, masa sprzętu i dużo wiedzy. No i byli ci najważniejsi - Uczestnicy 10. zlotu! Szkoda tylko jednego: że to wszystko już było… Poczytajcie o niezwykłym spotkaniu miłośników astronomii.      
 • Zawody o VIII Puchar Delta - relacja

  Zawody o VIII Puchar Delta - relacja

  26 czerwca 2021 r. na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku odbyła się już VIII edycja zawodów o Puchar Delta w sześcioboju myśliwskim.
 • Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  Zaćmienie Słońca z Delta Optical

  CZĘŚCIOWE SZCZĘŚCIE! Oglądać zaćmienie Słońca to szczęście, a oglądać częściowe zaćmienie Słońca to nadal szczęście, choć może częściowe. W czwartek 10 czerwca 2021 mieliśmy w Polsce to częściowe szczęście.   Dlatego Delta Optical przygotowała dla wszystkich zainteresowanych tym zjawiskiem tymczasowe obserwatorium astronomiczne na Starym Rynku w Mińsku Mazowieckim.Zainteresowani mieli do dyspozycji wyposażone w profesjonalne filtry teleskopy do obserwacji Słońca, oraz lornetki z obiektywami zabezpieczonymi folią ND5.
 • Otwarcie salonu w Warszawie - Konkurs!

  Otwarcie salonu w Warszawie - Konkurs!

  Fotorelacja z otwarcia salonu w Warszawie po krótkim remoncie.
 • X Edycja Astroshow - 27-29 sierpnia 2021

  X Edycja Astroshow - 27-29 sierpnia 2021

  Przepis na pyszną zabawę z latającym talerzem gwiezdnych delicji? AstroShow 2021!
 • VII Puchar Delta Optical - relacja

  VII Puchar Delta Optical - relacja

  W sobotę, 20 czerwca 2020 roku, na strzelnicy Zarządu Okręgowego PZŁ we Włocławku odbyła się VII edycja zawodów w sześcioboju myśliwskim o Puchar Delta Optical.
 • Zapraszamy na VII Puchar Delta Optical

  Zapraszamy na VII Puchar Delta Optical

  Zapraszamy na coroczne zawody o Puchar Delta Optical!
 • AstroShow 2019 - relacja

  AstroShow 2019 - relacja

  IX Międzynarodowy Zlot Miłośników Astronomii AstroShow to już tylko wspomnienie. Nieziemskie, ale jednak wspomnienie trzech dni i dwóch nocy, podczas których wszechświat podzielił się z nami wieloma ze swych tajemnic…
 • Astroshow 2019! - zapowiedź

  Astroshow 2019! - zapowiedź

  Delta Optical AstroShow to jedyne w swoim rodzaju doroczne spotkanie fascynatów makro- i mikrokosmosu – zarówno tych stawiających pierwsze kroki, jak i tych, którzy pewnie poruszają się po obu dziedzinach.
 • Zaćmienie księżyca z Delta Optical - relacja

  Zaćmienie księżyca z Delta Optical - relacja

  Zaćmienie Księżyca z Delta Optical - fotorelacja Prezentujemy fotorelację z wydarzenia Zaćmienie Księżyca z Delta Optical, które miało miejsce 16.07.2019 w siedzibie naszej firmy w Nowych Osinach, pod Mińskiem Mazowieckim.
 • VI Puchar Delta Optical - relacja

  VI Puchar Delta Optical - relacja

  12 lipca 2019 roku w piątkowy wieczór na strzelnicy Zarządu Okręgowego we Włocławku, kiedy sympatyczni mieszkańcy tego miasta układali się do snu, na terenie strzelnicy zaczęli pojawiać się uczestnicy ‘Nocy Snajperów”. Ponad trzydziestu śmiałków z niecierpliwością czekało na rozpoczęcie nocnych strzelań, organizator i główny sponsor imprezy, firma Delta Optical, perfekcyjnie przygotowała się do organizacji strzelania. Mimo panujących ciemności zawody, pod czujnym okiem sędziego Marka Świerczka, odbyły się sprawnie z zachowaniem wszystkich reguł bezpieczeństwa. W torach strzelniczych na zawodników strzelających do tarczy dzika ustawionej na stu metrach czekały przysłowiowe „egipskie ciemności”. Bez przesady można stwierdzić, że warunki do strzelania były trudne ale nasadki Dedala generacji II+ po raz kolejny zdały egzamin. Wszyscy zawodnicy zgodnie twierdzili, że z rozpoznaniem celu nie mieli najmniejszego problemu. Zawody drugi raz z rzędu wygrał Kolega Piotr Nowak z wynikiem 50 punktów na 50 możliwych, drugie miejsce zajął Kolega Tomasz Surma z wynikiem 49 punktów. Wygląda na to, że obecna formuła „Nocy Snajperów” jest już za łatwa, w przyszłym roku trzeba będzie „podnieść poprzeczkę”.
 • Zaćmienie księżyca z Delta Optical

  Zaćmienie księżyca z Delta Optical

  Zaćmienie Księżyca z Delta Optical!Już 16 lipca będziemy świadkami niezwykłego zjawiska astronomicznego. Nasz naturalny satelita zostanie częściowo zakryty przez cień Ziemi.
 • Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2019

  Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2019

  Kolejna edycja Letniej Szkoły Mikroskopii Optycznejwłaśnie dobiegła końca. Zapraszamy na krótką relację z tego wydarzenia.Tegoroczne warsztaty odbyły się w dniach 12-14 czerwca w Willi Zagórze pod Warszawą. Gościliśmy już tu podczas jesiennych edycji naszych zajęć, po raz pierwszy działaliśmy tu latem.
 • Już wkrótce VI Puchar Delta Optical

  Już wkrótce VI Puchar Delta Optical

  Miło nam poinformować, że w sezonie strzeleckim 2019/20 nasze zawody zostały ujęte w kalendarzu Imprez Centralnych Polskiego Związku Łowieckiego.
 • Zawody 3GUN Delta Optical Cup 2019

  Zawody 3GUN Delta Optical Cup 2019

  Zapraszamy już w najbliższą niedzielę na Strzelnice PZŁ w miejscowości Bale k/Siedlec na pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu 3 GUN Delta Optical Cup 2019. Zawodników zachęcamy do rywalizacji a pozostałe przybyłe osoby do zapoznania się z ofertą urządzeń optycznych i optoelektronicznych. Na stoisku prezentacyjnym w trakcie trwania zawodów, można będzie zapoznać się z lunetami, lornetkami i kolimatorami sprzedawanych przez naszą firmę.  
 • Delta Optical znów wygrywa!

  Delta Optical znów wygrywa!

  Delta Optical znów wygrywa! Lornetka 8x42 z serii Titanium HD zdeklasowała konkurencję, zajmując pierwsze miejsce w dorocznym plebiscycie “Produkt Roku” branżowego portalu Optyczne.pl
 • Lornetka Chase 12x50 w finale konkursu Dobry Wzór 2018

  Lornetka Chase 12x50 w finale konkursu Dobry Wzór 2018

  Lornetka Chase 12x50 w finale konkursu Dobry Wzór 2018
 • Statek kosmiczny Astroshow 2018! - relacja

  Statek kosmiczny Astroshow 2018! - relacja

  30 sierpnia 2018 r. kolejna wyprawa w pasjonujący świat astronomii została rozpoczęta.W tym roku, naszą rakietą kosmiczną był malowniczo położony na wysokiej skarpie nad rzeką Wisłą, krzyżackizamek w miejscowości Gniew.
 • V Jubileuszowe Zawody o Puchar Delta Optical

  V Jubileuszowe Zawody o Puchar Delta Optical

  W dniach 29-30 czerwca na strzelnicy we Włocławku odbyły się po raz piąty zawody o Puchar Delta Optical. Po czterech edycjach Pucharu, tradycyjnie odbywających się na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku, doczekaliśmy się ważnej nobilitacji. W tym roku zawody zostały włączone do kalendarza imprez centralnych PZŁ.