Katalognummer: SW-2102
120,70 EUR
Im Warenkorb

Verfügbarkeit Lieferung Versandkosten ab

Verfügbarkeit

Große Auswahl

Lieferung

24h Bestellen Sie bis 15:00 Uhr für die Lieferung am nächsten Tag (gilt für Kurierlieferungen).

Versandkosten

0eur
kostenloser Versand
Zentrale Ware verfügbar
Warszawa Ware verfügbar
Gdańsk Ware verfügbar
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Bestellen Sie jetzt und holen Sie Ihre Bestellung nach 72 Stunden ab.
Menü

Ein leichtes astronomisches Teleskop, das für Anfänger und insbesondere für Kinder geeignet ist. Der Sky-Watcher AC 70/700 AZ-2 ist ein benutzerfreundlicher Refraktor mit einer Öffnung von 70 mm, der eine Vergrößerung bis zu 140x ermöglicht. Dank seines geringen Gewichts kann es problemlos von Ort zu Ort transportiert werden, auch von sehr jungen Beobachtern. Im Vergleich zu vielen Teleskopen in dieser Preisklasse zeichnet sich dieses Modell durch eine relativ gute Ausstattung und ein hochwertiges Objektiv aus.


Optisches System

Der Sky-Watcher AC 70/700 AZ-2 ist ein achromatischer Refraktor mit einer Lichtstärke von f/10, einer Brennweite von 700 mm und guten Antireflexbeschichtungen. Mit diesem Teleskop sind die hellsten Nebel auffindbar, insbesondere wenn die Beobachtungen weit entfernt von Stadtlichtern durchgeführt werden. Helle Deep-Sky-Objekte wie offene Sternhaufen oder die hellsten Nebel werden wunderschön sichtbar.


Beobachtungsmöglichkeiten

Das Teleskop eignet sich am besten für die Beobachtung des Mondes sowie für grundlegende Beobachtungen der Planeten des Sonnensystems. Es zeigt auf beeindruckende Weise die Ringe des Saturns, die Formen der Planetenscheiben sowie grundlegende Details wie die Bänder in der Atmosphäre des Jupiter oder die marsianischen Polkappen. Mit einem objektiven Sonnenfilter wird es ein hervorragendes Instrument zur Beobachtung der Sonne.


Okularauszug

Ausgestattet mit einem 1,25" Zahntrieb-Okularauszug und einem 90-Grad-Zenitspiegel, bietet das Teleskop ein horizontal umgekehrtes Bild (Spiegelbild), wobei die vertikale Orientierung korrekt ist. Der Auszug und der Adapter sind mit den meisten auf dem Markt erhältlichen Zubehörteilen kompatibel.


Montierung

Montiert auf einer sehr leichten azimutalen AZ2-Montierung, die eine einfache Handhabung ähnlich wie bei einem Fotostativ bietet.

Im Set enthalten

Zum Set gehören zwei Kellner-Okulare mit 10 mm und 25 mm sowie eine 2x Barlow-Linse, die höhere Vergrößerungen ermöglicht. Komplettiert wird das Set mit einem 1,25" Zenitspiegel und einem 6x24-Sucher.


Beobachtungsmöglichkeiten

  • Sonnensystem: Sonne (mit Filter), Merkur, Venus, Mond, Mars, Jupiter, Saturn, Uranus, Neptun
  • Sterne: Auflösung von Systemen mit einer Trennung von mehr als 2", Sterne mit einer Helligkeit von nicht weniger als 11,8 Magnitudo
  • Deep-Sky-Objekte: Offene Sternhaufen, Kugelsternhaufen, Nebel, Galaxien

Dieses Teleskop wird besonders für die Beobachtung des Sonnensystems empfohlen und ist eine exzellente Wahl für junge Astronomie-Enthusiasten und Anfänger.

Mehr anzeigen
Katalognummer:
SW-2102
Optisches System: Refraktor
Typ der Montierung: Azymutalny Öffnung:
70 mm
Brennweite:
700 mm
Lichstärke:
10,0
Reichweite in Magnitudo:
11,8 magnitudo
Auflösung (im Vergleich zu bloseem Auge):
100 x
Maximale sinnvolle Vergrösserung:
140 x
Gewicht des Tubuses:
1,5 kg
Gesamtgewicht:
4,0 kg
Stativhöhe:
670 - 1190 mm
Typ des Statives:
aluminiowy LT2
Tubuslänge:
710 mm
Steuerun der Montierung:
ręczne
Brenweiten der Okularen / Vergrösserungen:
25mm/28x, 10mm/70x
Typ des Okularauszuges:
zębatkowy
Durchmesser des Okularauszuges: 1,25 "
Zenitspiegel/Zenitprisma:
Lustrzana 90 °
Sucher:
optyczny 6x24
Maksimale Auflösung:
2,00
Teleskopserie:
AZ2
Garantieperiode:
60 monate
Mehr anzeigen

Ausstattung

nasadka kątowa lustrzana: 1,25" 90°
okulary: 1,25" - Super 25, Super 10
szukacz 6x24
soczewka Barlowa: 1,25" 2x
Wyposażenie

Multimedia

Empfohlenes Zubehör

Fragen von Kunden

?

Czy da się nim obserwować galaktykę tarantuli?

Brunon3hat nach diesem Produkt gefragt 11 lat temu, 2013-08-29

Niestety Tarantula to mgławica a nie galaktyka, a co gorsza widać ją tylko z południowej półkuli na tle Wielkiego Obłoku Magellana i to w instrumentach o większej średnicy niż 70mm.

Experte Delta Opticalhat geantwortet 11 lat temu, 2013-08-29
?

Jakie jest pole widzenia \kitowych\ okularów?

Cyberbosshat nach diesem Produkt gefragt 8 lat temu, 2016-09-06

Pole widzenia (własne) kitowych okularów wynosi 35-40 stopni. Pole widzenia rzeczywiste to wartość ta podzielona przez powiększenie w teleskopie o danej ogniskowej.

Experte Delta Opticalhat geantwortet 8 lat temu, 2016-09-06

Bewertungen

Felder, die mit einem (*) markiert sind, sind Pflicht.
Gesamtbewertung
5,0
Dieses Produkt wurde positiv bewertet.
5 personen
  • Kupiłem ten zestaw niedawno i jestem mile zaskoczony. Jak za te pieniądze jakość wykonania jest znośna, choć są niedociągnięcia. Zaraz po rozpakowaniu zobaczyłem, że pręt do mikroruchów ma luzy na gwincie, w związku z czym będzie trudno utrzymać sztywność w pionie. Potwierdziło się to przy obserwacjach, ale chyba spróbuję coś samemu zrobić jakiś gwintowany drut z lepszym mocowaniem, a może na sztywno - gładki drut bez gwintu, więc i bez mikroruchów, ale polepszy się stabilność, bo teraz nawet przy regulacji ostrości obraz potrafi uciekać w pionie. Druga sprawa to tak jak pisał @Marcin - chyba nie da się na stałe idealnie ustawić szukacza, a nawet ustawiony potrafi się przesuwać przy byle dotknięciu. Za to dołączone \kitowe\ okulary dają niezły obraz, aczkolwiek widoczna jest momentami aberracja chromatyczna. Już z okularem 25 mm (powiększenie 28x) widać bardzo dobrze wszystkie księżyce Jowisza, a on sam jest już maleńką tarczą (przynajmniej tak to widziałem). Może od 2012 r. coś się zmieniło w optyce, ale nie do końca zgodzę się z @Sitevnic. Co do Saturna zobaczymy na początku czerwca - będzie w opozycji. Rzeczywiście zastosowanie barlowa z okularem 10 mm (140x) psuje trochę ostrość, ale... Na Jowiszu Wielkiej Czerwonej Plamy raczej się tym teleskopem nie zobaczy, jednak pasy już można. Wczoraj ledwo bo ledwo, ale widziałem dwa ciemne pasy rozdzielone równikowym. Choć trzeba przyznać Jowisz niedawno był w opozycji, a warunki do obserwacji miałem nienajgorsze. Co ciekawe przypadkowo (nie planowałem obserwacji) zauważyłem również jak jeden z księżyców zbliża się do traczy planety i \za nią się chowa\, jak później sprawdziłem był to jednak tranzyt Io przed tarczą. Niestety obserwacje musiałem zakończyć po godzinie, więc zdążyłem się skupić jedynie na Jowiszu i porównaniu jego widoku przez kombinacje powiększeń. Przy słabo współpracującym szukaczu znalezienie Jowisza w powiększeniu 140x to ciekawa zabawa ;) Podsumowując. Tych, którzy wiedzą czego mniej więcej mogą za tę cenę oczekiwać zestaw powinien zadowolić, dla tych, którzy oczekują fajerwerków, niech lepiej kupią coś lepszego lub poczytają dlaczego nie zobaczą podobnych widoków jak na zdjęciach z Hubble’a ;)
    jacmu,
  • W 100% polecam jako pierwszy teleskop. Ja sam kupiłem go jako pierwszy przyrząd, bo jest niedrogi, a nie wiedziałem, czy astronomia wciągnie mnie na dobre niczym czarna dziura. Teraz już to wiem i dzięki temu teleskopowi wiem jakie są moje oczekiwania od sprzętu.
    Cyberboss,
  • Bardzo fajny teleskop na start. Chociaż już chciałoby się więcej i zaczynam kombinować :) Warto kupić do niego okular o ogniskowej 6 mm? Wyszłoby lepiej niż zestawowe 10mm + Barlow 2x, który przyciemnia bardzo obraz, a ustawić ostrość z takim połączeniem i na takim statywie graniczy z cudem? Ale teleskop naprawdę wart swojej ceny. To co można zobaczyć naprawdę robi wrażenie.
    HJM,
  • Potwierdzam sklep i jego obsługa super. Co do samego teleskopu to jest ok. Jego wadą jest moim zdaniem szukacz, którego nie da się w sposób trwały ustawić. Poza tym niczego więcej za tę cenę nie można oczekiwać. Kupiłem sobie okular SkyWatcher SWA 6mm i cieszę się wspaniałymi obrazami planet (zwłaszcza Jowisza i Saturna).
    Marcin,
  • Teleskop zakupiony jakieś dwa miesiące temu. Pierwsze wrażenie niesamowite, wielki księżyc, możliwość zobaczenia Galileuszowych księżyców Jowisza, czy pierścieni Saturna, czy choćby faz Wenus to naprawdę wielkie przeżycie. Jednak po jakimś czasie pojawia się mały niedosyt. Z dołączonym zestawem okularów możemy uzyskać powiększenie nawet 140x - okular 10mm + soczewka barlowa. Niestety to połączenie koszmarnie zwiększa aberrację chromatyczną oraz zmniejsza ostrość. Zatem przy zastosowaniu dołączonych akcesoriów najlepiej pozostać przy powiększeniu 70x. Nie miałem możliwości oglądania nieba z innymi okularami przez ten teleskop, ale podejrzewam, że przy zastosowaniu dobrego okularu 5 mm można by uzyskać lepszy, bardziej wyraźny obraz. Niestety nie należy się spodziewać, że zobaczy się pasy lub czerwoną plamę na Jowiszu, lub przerwę Cassiniego, większość planet widzianych przez ten teleskop to maleńkie plamki, ale przynajmniej wyraźnie widać że to planety a nie gwiazdy. I na koniec to co zrobiło na mnie największe wrażenie - pomimo posiadania jakiejś tam wiedzy o planetach w układzie słonecznym, to jednak dopiero ujrzenie pierścieni Saturna, czy zobaczenie Jowisza i jego księżyców uzmysłowiło mi że te obiekty naprawdę istnieją i można je zobaczyć osobiście a nie na zdjęciach z teleskopu Hubble na internecie. Co do sklepu - brak jakichkolwiek zastrzeżeń, błyskawiczna wysyłka. Polecam.
    Sitevnic,

Ähnliche Produkte