Nr katalogowy: 2458398
359,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Katowice Niedostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Specjalny filtr przeznaczony do refraktorów achromatycznych. Działanie filtra polega na redukcji aberracji chromatycznej przy jednoczesnym zachowaniu właściwego odwzorowania kolorów. Metoda redukcji aberracji jest dość klasyczna, w widmie promieniowania obcięto kraniec niebieski i czerwony. Jednocześnie aby uniknąć zażółcenia obrazu wycięto część widma w barwie żółtej. Wycięta część pokrywa się z położeniem linii emisyjnej sodu, filtr Semi-APO działa więc też podobnie do filtra neodymowego Moon&Skyglow poprawiając widoczność w miejscach o silniejszym zaświetleniu nieba. Zastosowanie filtra w refraktorach achromatycznych znacząco redukuje szczątkową aberrację chromatyczną. Dzięki temu znacząco wzrasta dostrzegalność szczegółów na powierzchniach planet. W szczególności pomaga w obserwacjach Jowisza i Marsa. 

Filtr wykonany został bardzo precyzyjnie przez firmę Baader Planetarium, pokryty został wielowarstwowo powłokami przeciwodbiciowymi. Obcięcie skrajnych części widma powoduje że odcięte są też części IR oraz UV. Filtr Semi-APO poprawia tym samym ostrość obiektów fotografowanych przez sprzęt o przeciętnej korekcji chromatycznej. Wersja przeznaczona do stosowania w okularach o średnicy ø=1,25".

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: 2458398 Klasyfikacja spektralna: pasmowy
Rodzaj obserwacji:
  • astrofotograficzne
  • wizualne
Obiekty obserwacyjne:
  • głębokiego nieba
  • Księżyc
  • planety
Zakres spektralny / CDF: zobacz opis Szerokość połówkowa: zobacz opis
Transmisja: brak danych Rodzaj substratu: szklany o jakości optycznej
Powłoki przeciwodbiciowe substratu: MC (Phantom Group®) Rozmiar i oprawa: ø=1,25" w oprawie
Masa własna: 57 g Okres gwarancji: 24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Używam w jasnym refraktorze SW 4 F5. Filtr spisuje się bardzo dobrze, zmniejsza aberracje o około 50-60% jednocześnie w niewielkim stopniu ściemnia obraz (daje podobny efekt jak założenie przysłony na obiektyw i zmniejszenie światłosiły z F5 na F8). W obserwacjach dziennych widziany obraz przypomina ten z rosyjskich lornetek wojskowych BPC i Kronos - odrobinę przyciemniony i z minimalnym żółtawym zabarwieniem. Wzrasta jednak kontrast, mniej przeszkadzają turbulencje atmosfery a kolory są ładnie podkreślone. Z filtrem znacznie łatwiej również wyostrzyć obraz. W nocy filtr ładnie przyciemnia światło lamp ulicznych które dzięki temu nie przeszkadzają w obserwacjach oraz o około 20% gasi światło gwiazd które jednak stają się bardzo punktowe. Wzrasta natomiast kontrast obiektów DS. U mnie w dużym mieście filtr bardzo ładnie podkreślił M57 które było lepiej widoczne z filtrem niż bez niego. Ładnie oddaje kolory gwiazd - testowane na Albireo. Generalnie polecam, ja się z nim już nie rozstaję przy obserwacjach - mam go na stałe wkręconego na wejściu kątówki i jestem bardzo zadowolony.

    yank,
    17.06.2010

Podobne produkty