Nr katalogowy: 27001
4 399,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Filtry H-alfa są niezbędne do fotografii mgławic i innych obiektów, które są bogate w zjonizowany wodór. Przy 656,3nm wymagany jest wąskopasmowy filtr emisyjny, aby oddzielić H-alfa od pasm siarki SII (671,6nm i 673,1nm)

Filtr Chroma H-alfa pozwala uzyskać obrazy regionów H-II o najwyższym kontraście przy możliwie krótkich czasach ekspozycji. Jego wąskie pasmo o szerokości 3nm w regionie H-alfa ma transmisję ponad 98%.

 

Chroma Technology to firma będąca własnością pracowników z siedzibą w Vermont, USA. Chroma produkuje najwyższej jakości filtry astronomiczne z trwałymi, napylanymi twardymi powłokami, wykorzystując pojedyncze substraty z najlepszego szkła, co eliminuje potrzebę laminacji. Wszystkie powłoki filtrów pierwotnych nakładane są na powierzchnię przednią, a powłoki antyrefleksyjne na powierzchnię tylną, aby zapobiec powstawaniu duszków i zmaksymalizować transmisję. Filtry astronomiczne Chroma są używane na całym świecie w zastosowaniach badawczych i amatorskich. 

Dzięki wysokiej precyzji i dokładności, pasma przenoszenia tych filtrów pozostają stabilne spektralnie i nie ulegają zmianom w odpowiedzi na ekstremalne wahania temperatury lub zmiany wilgotności.

Wszystkie filtry mogą być używane ze światłosiłą f/4 lub mniejszymi.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
27001
Klasyfikacja spektralna:
wąskopasmowy
Oprawa: nie Rozmiar:
36 mm
Zakres spektralny (CWL):
650 nm
Szerokość połówkowa (HBW):
3,0 nm
Zastosowanie: astrofotograficzne Obiekty obserwacyjne: głębokiego nieba
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty