Nr katalogowy: DO-4002
1 225,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Nieduża głębia ostrości zdjęć w skali mikro przestaje być problemem! Oprogramowanie Helicon Focus to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi w uzyskiwaniu doskonałej jakości obrazów spod mikroskopu.

Dzięki kilku różnym algorytmom składania obrazów z różnie rozmieszczoną głębią ostrości (tzw. "stacking”) program Helicon Focus umożliwia uzyskanie ostrych zdjęć w sposób niemożliwy do uzyskania standardowymi metodami fotograficznymi. Dzięki możliwości ingerowania w kolejne etapy pracy i wybieraniu elementów obrazów, które mają być uwzględnione przez program, można stworzyć zdjęcia o niezwykłej szczegółowości.

Helicon Focus oferuje też dodatkowe możliwości, jak tworzenie prostych modeli 3D, obrazów anaglifowych (oglądanych przez specjalne, dołączone okulary), mikropanoram 2D, przydatnych do uzyskiwania efektownych, trójwymiarowych zdjęć i filmów lub materiałów o bardzo dużej rozdzielczości.

Prosty, intuicyjny interfejs, szybkie działanie programu, wysoka wydajność, pozwalają na wygodną pracę nawet gdy materiał roboczy stanowią setki zdjęć.

Program pozwala na pracę zarówno ze zdjęciami z kamer mikroskopowych jak i wykonanych przy użyciu standardowych aparatów fotograficznych.

 

Oto najważniejsze cechy programu:

 • Dokładne odwzorowanie kolorów
  Przetwarzanie obrazów z 16-bitową precyzją zachowuje wszystkie odcienie i szczegóły, pozwalając przekraczać zakres dynamiczny sensora kamery. Obsługa profili kolorów umożliwia dokładne odtwarzanie kolorów i prawidłowe przechowywanie informacji o kolorach w pliku wyjściowym.
 • Wydajne i łatwe przetwarzanie plików RAW
  Obsługa plików RAW nigdy nie była łatwiejsza! Otwórz pliki RAW w Helicon Focus lub wyeksportuj je z Adobe Lightroom. W pełni regulowane sterowniki i zastosowane przez producenta kodeki, zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika.
 • Najnowocześniejsze algorytmy przetwarzania
  Helicon Focus stał się de facto standardem w tworzeniu zdjęć o poszerzonej głębi ostrości. Za każdym przetworzonym stosem obrazów, stoją specjalnie opracowane na potrzeby tego programu algorytmy obliczeniowe. Zespół inżynierów i programistów tworzących Helicon Focus stara się, by program stanowił stale rozwijane i innowacyjne narzędzie, pozwalające na uzyskiwanie efektów niemożliwych przy zastosowaniu standardowych technik obrazowania.
 • Zaawansowane opcje interpolacji
  Helicon Focus wykorzystuje najbardziej zaawansowane algorytmy resamplingu, aby zachować każdy szczegół.
 • Przetwarzanie wielordzeniowe
  Helicon Focus dotrzymuje kroku wszystkim nowoczesnym osiągnięciom, wykorzystując do maksimum możliwości procesorów ostatniej generacji. Oprogramowanie używa wszystkich rdzeni do przetwarzania obrazu, co pozwala znacząco skrócić czas renderowania stosów zdjęć.
 • Długość stosu nie jest już limitem
  Nawet długie stosy, składające się z setek obrazów o wysokiej rozdzielczości, nie stanowią problemu dla Helicon Focus. Dzięki temu oprogramowaniu nawet zwykły laptop w terenie będzie w stanie obsłużyć ogromne stosy plików RAW.
 • Obsługa 64-bit
  Masz nowy komputer, o dużej mocy obliczeniowej? Helicon Focus użyje 100% dostępnej pamięci RAM i mocy procesora, aby zoptymalizować swoje działanie!
 • Maksymalne wykorzystanie procesora
  Helicon Focus automatycznie wykrywa typ procesora i wszystkie udostępniane przez niego funkcje. Dzięki temu wszelkie manipulacje danymi są zarządzane nowoczesnymi instrukcjami (SSE, SSE2, AVX, FMA3).
 • Tryb RAW-in-DNG
  Dzięki tej funkcji Helicon Focus możesz przetwarzać pliki RAW w natywnej przestrzeni kolorów i zapisywać wyniki jako plik DNG.
 • Inteligentny retusz
  Dzięki Helicon Focus masz dostęp do szerokiej gamy pędzli pozwalających na precyzyjny retusz. Można kopiować wybrane obszary z wyrównanych w stosie obrazów źródłowych lub połączyć różne obszary z kilku ujęć, a wszystko dostępne dzięki uproszczonemu interfejsowi.
 • Praca z siatką
  Jeśli jesteś osobą, która lubi precyzję, Helicon Focus umożliwia użycie specjalnej siatki do dokładnego retuszowania obrazu o wysokiej rozdzielczości w 100% skali - piksel po pikselu, tak aby niczego nie przegapić.
 • Pokazanie skali obrazu
  Spraw, aby wszyscy zrozumieli, jak mały jest fotografowany obiekt - dodaj pasek skali do wynikowego obrazu.
 • Dziel i układaj stosy
  Dodaj jednocześnie nieograniczoną liczbę zadań programowi Helicon Focus i pozostaw go, aby sam mógł poradzić sobie z nimi. Program umożliwia tworzenie całej kolejki stosów i uruchomienie jej do dalszego, automatycznego renderowania.

 • Wiersz poleceń
  Usprawnij przepływ pracy, wywołując Helicon Focus z poziomu innych aplikacji. Przekaż parametry za pomocą wiersza poleceń i pozwól oprogramowaniu wykonać zadanie.

 • Płynna integracja z Lightroom
  Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy z oprogramowaniem Adobe Lightroom, nie musisz zmieniać swojego środowiska pracy. Po prostu eksportuj stosy do Helicon Focus prosto z poziomu Lightroom. Wtyczka Helicon Focus umożliwia bezproblemową interakcję pomiędzy tymi dwoma programami, dzięki czemu Twój standardowy tryb pracy może być zoptymalizowany.
 • Helicon Remote
  Ten program, ściśle zintegrowany z Helicon Focus, przeniesie Cię na wyższy poziom stackingu. Fotografowanie aparatem podłączonym do komputera za pośrednictwem Helicon Remote, umożliwia zdalne rejestrowanie obrazów, zarządzanie procesem fotografowania z poziomu komputera, a nawet smartfona.

 • Helicon 3d Viewer
  Wyeksportuj wynik składania stosu do wbudowanej w program wtyczki Helicon 3d Viewer, a zaawansowane algorytmy obliczeniowe dokładnie zrekonstruują go w trójwymiarową symulację fotografowanego obiektu. Łatwy eksport uzyskanych materiałów do Internetu, ich udostępnianie współpracownikom i społeczności, wizualizacja 3D dają duże możliwości dzielenia się efektami swojej pracy z innymi. Dostosuj typ reliefu i punkt widzenia, dodaj źródło światła i zapisz wideo obracającego się modelu 3D w ułamku minuty.

 • Tworzenie mikropanoramy 2D
  Zrób kilka zdjęć za pomocą mikroskopu lub lustrzanki cyfrowej, a Helicon Focus bezproblemowo połączy je w idealnie scalony obraz panoramiczny.

 

Wymagania sprzętowe:

Zalecana konfiguracja systemu to:
4-rdzeniowy procesor lub wyższy
4 GB pamięci RAM lub więcej
 Rozdzielczość 1920 x 1080 lub więcej

Minimalne wymagania systemowe to:
Procesor 2 GHz
1 Gb RAM
Rozdzielczość 1280 x 1024

Obsługiwane wersje systemu Windows: Vista/7/8/10
Obsługiwane wersje Mac OS X: 10.7 i nowsze

 

Wersja Demo jest do pobrania ze strony producenta.

Na specjalne życzenie klienta, istnieje możliwość zakupu rozszerzonej wersji oprogramowania z możliwością pracy w systemie Android. W tej sprawie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
DO-4002
Zastosowanie:

Multimedia

Helicon Focus Pro
Helicon Focus Pro
Helicon Focus Pro

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty