Nr katalogowy: ASI 1600MMC
8 899,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Chłodzona kamera wyposażona w superczuły sensor monochromatyczny CMOS o rozmiarze 4/3 cala w technologii back-side illumination (BSI) w którym zmaksymalizowano efektywność kwantową, zwłaszcza dla zakresu bliskiej podczerwieni. Kamera charakteryzuje się bardzo niskim szumem odczytu, bardzo dużą szybkością i bardzo wysoką czułością.

Chłodzenie matrycy CMOS ogniwem Peltiera gwarantuje redukcję szumów przy długoczasowej ekspozycji. Ten model kamery wykorzystuje dwustopniowe, regulowane chłodzenie TEC zdolne utrzymywać temperaturę sensora 35-40 st. C poniżej temperatury otoczenia.

Co najważniejsze, jest to duży sensor o bardzo dużej rozdzielczości 16 Megapikseli, co w połączeniu z wydajnym, dwustopniowym chłodzeniem predestynuje tą kamerę do astrofotografii DS, zarówno krótko, jak i długoczasowej, z pomocą astrografów, szczególnie dobrze skorygowanych w dużym polu widzenia. Proporcje 4x3 sensora dobrze wykorzystują okrągłą powierzchnię pola obrazu, a wyważona wielkość piksela jest odpowiednia do upsamplingu przy astrofotografii planetarnej z małymi światłosiłami oraz do konwencjonalnej, długoczasowej astrofotografii przy dobrym seeingu.

Dzięki unikalnym właściwościom sensora ten model sprawdza się doskonale w aplikacjach wymagających szybkości i czułości przy niskim poziomie oświetlenia. W wersji monochromatycznej, dzięki braku matrycy Bayera jest to bardzo wydajna kamera do fotografii obiektów ciemnych i posiada miano aktualnego "wicekróla" kamer CMOS do astrofotografii obiektów DS. Czułość tej kamery jest szczególnie wysoka w pasmie IR, a szybki sensor CMOS o niskich szumach odczytu pokazuje pazur także przy astrofotografii planetarnej. Podsumowując, znakomita, wszechostronna kamera zarówno do astrofotografii lucky-imaging planet i jasnych obiektów DS jak i długoczasowej astrofotografii najodleglejszych mgławic i galaktyk.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
ASI 1600MMC
Waga:
410 g
Temperatura pracy:
-5 / +45 °C
Sensor:
CMOS
Typ sensora:
mono
Rozdzielczość sensora:
16 MP
Rozdzielczość sensora (W x H):
4656 x 3520 pikseli
Rozmiar piksela:
3,8 µm
Fizyczny rozmiar sensora:
21,9 mm
Przekątna sensora:
4/3
Interfejs danych:
USB 3.0 / USB 2.0
Mocowanie:
2/1.25"/T-2
Parametry zasilania:
12 VDC / 2A
Szum odczytu:
1,2 eV-
Chłodzenie:
ogniwo Peltiera
Różnica temp. wzgl. otoczenia:
40 °C
konwersja A/D:
12 / 10 bit
Backfocus:
6,5 mm
Zakres czasów ekspozycji:
0,032 ms - 2000 s
Studnia potencjału:
20 KeV-
Format zapisu video / zdjęć:
*avi / *jpg
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty