Nr katalogowy: 2458403
1 019,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Wysokiej jakości korektor komy Baader Planetarium MPCC Mark III to następca MPCC znanego od paru lat, przeznaczony jest do fotografowania oraz obserwacji wizualnych przy użyciu teleskopów Newtona. Jest to dwusoczewkowy korektor typu Rossa, współpracujący w zakresie światłosiły od f/6 do nawet  f/3,5.

Wymaga ściśle określonego 55mm (+/-1mm) odstępu od soczewki korektora do płaszczyzny obrazu oraz co najmniej 20mm zapasu zakresu pracy wyciągu do wewnątrz tubusu. MPCC Mark III posiada też standardowy gwint filtrowy 2". Jego charakterystyczną cechą jest bezkompromisowa korekcja komy w zastosowaniach astrofotograficznych, jednakże do współpracy z OAG-iem lepszy będzie korektor Baader RCC z 94,5mm odstępem obrazu od gwintu T2.  

Korektor ten nie zmienia światłosiły układu i nie winietuje aż do f/3,5. Ponadto nie pogarsza obrazu w centrum pola widzenia - brak efektu "center soft spot". Elementy optyczne pokryta są powłokami przeciwodbiciowymi Baader Phantom Group o bardzo szerokiej transmisji - od bliskiego UV po bliską podczerwień.

W porównaniu z zestawem do fotografii (nr katalogowy: 2458400A) jest to gotowy zestaw do obserwacji wizualnych zawierający dodatkowo a adapter 1,25"/T-2 (# 2458125) i extension tube 20-29mm VariLock T-2 (# 2956929).

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
2458403

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane