Nr katalogowy: VIP-2010
3 199,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Najlepszy na świecie korektor komy do zastosowań wizualnych w teleskopach Newtona nareszcie jest dostępny w Polsce. Mowa o Tele Vue Paracorr II. Jego wielkie możliwości doceni każdy, za sprawą wyjątkowych własności tego układu optycznego, zaprojektowanego przez samego Paula Dellechiaie, który wsławił się tak wyrafinowanymi konstrukcjami, jak okulary Tele Vue Ethos i Delos.

Nowe możliwości korekcji komy w astrofotografii.

Paracorr II tak jak powyższe okulary, wyznacza nowe standardy, nie tylko w obserwacjach wizualnych. Nie ma sobie równych w dziedzinie korekcji komy we współczesnych, super-szybkich teleskopach Newtona z parabolicznym lustrem o światłosile do nawet f/3. Przy tej światłosile, Paracorr II zapewnia dyfrakcyjnie ograniczoną jakość obrazu w polu obrazu o średnicy 28 mm, a przy światłosile f/4,5 dyfrakcyjny limit korekcji jest utrzymany dla całej, pełnej klatki fotograficznej. Ponadto, pole widzenia jest zupełnie pozbawione aberracji sferycznej, w odróżnieniu od wszystkich innych, popularnych korektorów komy. Podobny stopnień korekcji wad parabolicznego lustra zapewniają tylko dużo droższe korektory komy Wynne'a.

Jakość najlepszego refraktora APO i zdolność zbiorcza największego Newtona w jednym.

Stopień korekcji wszelkich wad optycznych przy zastosowaniu Paracorra z parabolicznym lustrem odpowiada najbardziej wyrafinowanym refraktorom APO, jakie istnieją na rynku. Dzięki korektorowi Paracorr II, wyrafinowanie i jakość obrazu najlepszych refraktorów, można połączyć z brutalną zdolnością zbiorczą światła nowoczesnych teleskopów zwierciadlanych Newtona o wielkiej aperturze. Z Paracorrem, możesz wybrać największe i najszybsze lustro, na jakie Cię stać.

Najlepszy dla zastosowań wizualnych

Obserwacje wizualne należą do najbardziej wymagających z punktu widzenia jakości optyki. Są dla niej ostatecznym sprawdzianem jej klasy, bowiem to, co na klatce fotograficznej zamaskuje seeing, uwidoczni się przy naocznej obserwacji. Światłosilne Newtony cierpią na komę i tylko najlepsze korektoy komy są w stanie usunąć ją z bezkompromisowo, nie wprowadzając przy tym innych wad optycznych. Należy do nich Paracorr II, który przez wiele lat był testowany przez najlepszych obserwatorów w USA, w najbardziej wymagających warunkach - pod krystalicznie czystym niebem Gór Skalistych, Hawajów czy Florydy, z wykorzystaniem najpotężniejszych teleskopów Dobsona na świecie, o średnicach nierzadko przekraczających 70 cm.

Idealnie punktowe gwiazdy od brzegu do brzegu

Zgodnie z tym, co twierdzi projektant Paracorr II Paul Dellechiaie, jakość obrazu lustra F/3 po zastosowaniu jego korektora komy jest taka, jak lustra f/12 bez korektora. Z idealnie punktowymi obrazami gwiazd w całym polu widzenia takich okularów, jak Nagler 31 mm, czy Ethos 21 mm, gromady kuliste i najpiękniejsze gromady otwarte w żadnym teleskopie nie będą wyglądać tak znakomicie, jak w dużym Newtonie z dobrym korektorem komy, takim jak Paracorr II.

Idealne obrazy planet w każdym powiększeniu.

Doskonała korekcja komy i absolutny brak aberracji sferycznej zapewnia najlepsze z możliwych obrazy planet przy powiększeniach rzędu 300-500x, które możesz stosować w największych Dobsonach w najlepsze noce obserwacyjne. Co więcej, dyfrakcyjnie ograniczona jakość obrazu jest utrzymana w całym polu widzenia dowolnego okularu, w odróżnieniu od nieskorygowanego Newtona, gdzie wolne od komy pole widzenia wynosi co najwyżej kilka mm średnicy! Dzięki korektorowi komy Paracorr II możesz pozwolić planecie przemieścić się od brzegu do brzegu 100-stopniowego pola widzenia okularu, bez obaw o spadek jakości i kontrastu obrazu na brzegach jego pola widzenia.

Używaj Paracorra nie tylko z okularami Tele Vue

Paracorr II to nie tylko korektor komy. To również regulowany adapter, który pozwala na szybkie ustawienie optymalnej odległości okularu od korektora, a tym samym osiągnięcie optymalnej korekcji komy z każdym okularem dostępnym na rynku. Aby osiągnąć doskonały współczynnik korekcji aberracji sferycznej i wysunąć ognisko główne teleskopu na zewnątrz, zastosowano delikatny efekt Barlowa 1,15x. W praktyce oznacza to, że Paracorr II może być zastosowany w każdym teleskopie Newtona, w którym wyciąg okularowy posiada minimum 14 mm zakresu pracy do wewnątrz. W przypadku okularów Tele Vue, producent podaje optymalne ustawienia dla każdego okularu:

http://www.televue.com/engine/TV3b_page.asp?id=155&plain=TRUE&preview=TRUE#.U9n3MmPzFig

UWAGA! W celu uzyskania prawidłowej ostrości w teleskopach Sky-Watcher Dobson 14, 16 i 18" z Paracorrem, należy zastosować złączkę do wyciągu okularowego Orion #05122

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
VIP-2010
Powiększenie:
1,15 x
Średnica oprawy:
2,0 "
Masa:
675 g
Okres gwarancji:
60 mies.

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty