Nr katalogowy: 52308
2 249,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Nazwa Hummingbird z angielskiego oznacza koliber. Nowe lunety obserwacyjne Celestron posiadają wszystkie cechy, jakimi legitymują się te małe ptaszki: bardzo małe, wręcz mikroskopijne rozmiary, wielka mobilność (ruchliwość) i umiejętność pokonywania znacznych odległości w odniesieniu do swojego rozmiaru. Lunetę Celestron Hummingbird można bez przeszkód i w każdej chwili zabrać i za dom, i nawet na najdłuższą wyprawę.

Mikroskopijne lunety obserwacyjne wykorzystują obiektywy ze szkła ED, to dzięki niemu miały szansę powstać - szkło niskodyspersyjne pozwala osiągnąć wysoką jakość obrazu pozbawionego aberracji chromatycznej (uciążliwych, kolorowych obwódek wokół kontrastowych obiektów) nawet przy wyjątkowo krótkiej ogniskowej. Tak mała ogniskowa z kolei pozwala być lunecie Hummingbird tak mikroskopijną, że mieści się w dłoni i w kieszeni płaszcza.

Wyposażona w okular 1,25 cala o zmiennej ogniskowej (zoom) i regulowanej muszli ocznej, pozwala wygodnie dostosować powiększenie do aktualnie oglądanego obiektu. Minimalne powiększenie wynosi zaledwie 7-9x, przez co nic nie stoi na przeszkodzie by obserwować nią bez użycia statywu i podczas wieczornych wypraw, gdyż obraz jest wtedy wyjątkowo jasny i klarowny. Jest to zasługa powłok wielowarstwowych FMC. Z kolei jeśli będą potrzebne większe powiększenia, dzięki niezrównanej lekkości i mobilności, dla tej lunety wystarczy mały monopod z mocowaniem 1/4 cala. Wspomniane powłoki i optyka ED zapewni wtedy doskonale kontrastowy, czysty i barwny obraz.

Standard mocowania okularu z zestawu wynoszący 1,25 cala, pozwala na łatwą wymianę na inne okulary tego typu, co otwiera przed użytkownikami Humminigbirda nieograniczone możliwości doboru dodatkowych okularów astronomicznych najwyższej jakości.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
52308
Waga:
590 g
Seria: HummingBird Średnica obiektywu: 56 mm
Ogniskowa obiektywu:
200 mm
Materiał soczewki obiektywu: szkło ED
Minimalne powiększenie: 9 x Maksymalne powiększenie: 27 x
Minimalna ogległość ostrzenia:
3 m
Odległość źrenicy wyjścowej:
15 mm
Źrenica wyjściowa:
6,2 - 2 mm
Pozorne pole widzenia:
37,98 - 49,95 °
Kątowe pole widzenia:
4,22 - 1,85 °
Powłoki: FMC
Mocowanie do statywu:
1/4 "
Rodzaj: kątowa
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

Instrukcja obsługi
Pokrowiec umożliwiający obserwacje
Ściereczka do optyki
Wyposażenie

Multimedia

Hummingbird Spotting Scope Series Product Overview

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty