Nr katalogowy: 52332
1 849,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Nowa luneta Celestron TrailSeeker oferująca bardzo dobrą optykę oraz wiele funkcjonalności znanych z wyższych modeli. Mikrofocuser przy pokrętle ustawiania ostrości pozwala precyzyjnie ustawiać ostrość. Luneta posiada także rozsuwaną osłonę przeciwsłoneczną która znacznie podnosi kontrast obrazu obserwowanego pod ostre światło. Mocowanie statywowe lunety TrailSeeker jest wykonane tak, aby umożliwiać obracanie lunety w mocowaniu wokół własnej osi, bez potrzeby przestawiania statywu. Jednak najciekawszą z funkcjonalności są wymienne okulary - przed użytkownikiem TrailSeekera otwiera się ogromny wachlarz wysokiej jakości, stałoogniskowych okularów astronomicznych w standardzie mocowania 1,25 cala.

Warto stosować dobrą optykę z nową lunetą Celestron TrailSeeker. Znajdują się w niej świetne soczewki i pryzmaty pokryte w całości warstwami XLT, w celu zapewnienia najwyższej transmisji światła i niezrównanego kontrastu w tym segmencie cenowym. Lunetę wypełniono suchym azotem, dzięki czemu nie paruje od wewnątrz i jest całkowicie odporna na trudne warunki pogodowe.

Luneta w wersji obiektywu o średnicy 80 mm jest zapewnia większą ilość światła po zmroku oraz wyższe powiększenie i lepszą rozdzielczość od modelu 65mm. Luneta bez wysiłku uzyskuje powiększenia od 20 do 60x przy dobrej jakości i jasności obrazu. Duże pole widzenia przy minimalnym powiększeniu oraz wysokie powiększenie maksymalne, obok wciąż niewielkich gabarytów tworzą z niej bardzo uniwersalne narzędzie obserwacji.

Luneta w wersji kątowej posiada okular skierowany pod kątem 45 stopni do osi lunety, przez co świetnie nadaje się do obserwacji ze statywu. również do obserwacji obiektów położonych na horyzoncie (np. statku na morzu) lub powyżej niego, np. gór, okien biurowców, obiektów astronomicznych.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
52332
Minimalne powiększenie: 20 x
Maksymalne powiększenie: 60 x Średnica obiektywu:
80 mm
Źrenica wyjściowa:
4 - 1.3 mm
Odległość od oka:
18-15 mm
Kątowe pole widzenia:
2 - 1 °
Ogniskowa obiektywu:
480 mm
Liniowe pole widzenia na 1000 m:
35-17 m
Waga w kg:
1.550 kg
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

pokrowiec
Ściereczka do czyszczenia optyki
Wyposażenie

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Lunetę posiadam od kilku miesięcy. Do wykonania nie można się przyczepić, sprawia dość solidne wrażenie. Jak na 80 mm jest względnie lekka. W środku brak śladów kleju, wyczernienie też ok. Niezły futerał ( można zamontować na statywie i obserwować bez zdejmowania, co w wilgoci i deszczu jest super). Używam głównie do obserwacji ptaków. Ma dwie wady - jedną drobną i jedną bardzo dużą. Drobna to \ściereczka do czyszczenia optyki\ - jest wielkości herbatnika (dosłownie). Wadą bardzo dużą jest niestety ogromna aberracja chromatyczna na wszystkich ogniskowych. Ja się przyzwyczaiłem i zaakceptowałem, ale dla wielu osób może to być nieakceptowalne. Można od biedy obserwować niebo - można zobaczyć Jowisza z księżycami i pierścienie Saturna, ale nie jest to sprzęt do astro. Trudno mi rekomendować bezwzględnie, ale ja ją sobie zostawiłem, używam i ogólnie jestem zadowolony.
    Pablosso,

Podobne produkty