Nr katalogowy: DO-3110
359,00 zł 399,00 zł
W koszyku

Promocja trwa do 31.05.2024 23:59:59.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Nowy mikroskop cyfrowy USB Delta Optical Smart 5MP PRO to bardzo intuicyjne w użyciu, praktyczne i uniwersalne narzędzie do wielorakich zastosowań. Dzięki nowej matrycy CMOS o dużej rozdzielczości - 5 megapikseli, pozwala na podgląd na żywo, zapis statycznych obrazów (w formacie JPG, BMP, PNG i TIF) oraz plików video (format AVI) nadających się do tworzenia dokumentacji na dysku komputera, publikacji w sieci, jak i do wydruku.

Oferowany zakres powiększeń rzędu 20x-300x Pozwala to na obserwację zarówno relatywnie dużych obiektów (np. owadów, fragmentów roślin, znaczków, monet) jak i bardzo małych (drobnych szczegółów większych elementów czy np. preparatów mikroskopowych na szkiełkach przedmiotowych). Aktualnie używane powiększenie jest zależne od odległości od obserwowanego obiektu, aktualnej rozdzielczości monitora oraz jego przekątnej, a także wybranych nastaw mikroskopu

W zestawie z mikroskopem znajduje się stabilny statyw z możliwością regulacji wysokości i pokrętłem ustawiania ostrości, dzięki któremu obserwacja i wykonywanie pomiarów pod dużymi powiększeniami staną się znacznie wygodniejsze (eliminacja drżenia). Jednocześnie, urządzenie można trzymać w ręku jak długopis, co pomoże w obserwacji fragmentów obiektów o znacznych rozmiarach, których nie umieścimy pod zwykłym mikroskopem. W tym wypadku dużą mobilność zapewnia kabel USB o długości 1,4 m. Urządzenie, w porównaniu ze standardowymi mikroskopami na dużych statywach, jest bardzo poręczne. Obserwacja w warunkach zbyt małej ilości światła przestaje być problemem dzięki wbudowanemu oświetleniu diodowemu LED o płynnie regulowanej jasności.

Mikroskop nie wymaga baterii i akumulatorów, po prostu podłączamy go kablem USB do komputera i od razu jest gotów do pracy. Dołączone oprogramowanie - Delta Optical Smart Analysis Pro pozwala na szybkie przechwytywanie zdjęć i filmów bezpośrednio na dysk twardy, archiwizację i dzielenie się nimi z innymi. Dzięki trybowi automatycznego balansu bieli, Smart 5MP PRO nie wymaga kalibracji kolorów.

Mikroskop jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami Windows. Zaawansowane funkcje programu umożliwiają przeprowadzanie pomiarów na mikroskopijnych obiektach z dużą precyzją. Kalibrację Smart 5MP PRO można przeprowadzić dzięki dołączonemu do zestawu wzorcowi długości.

 Poniżej najważniejsze funkcje oprogramowania pomiarowego Delta Optical Smart Analysis PRO:

 • Tekst: pozwala nanieść tekst na obrazek
 • Rysowanie: linia, strzałka, pismo odręczne, prostokąt
 • Linia pod dowolnym kątem: pozwala zmierzyć długość dowolnego odcinka prostoliniowego;
 • Linia ciągła: pozwala zmierzyć długość poszczególnych prostoliniowych odcinków dowolnej linii krzywej;
 • Promień okręgu: pozwala nanieść okrąg według promienia i umożliwia zmierzyć promień okręgu, obwód okręgu oraz pole powierzchni wyznaczonego w ten sposób koła;
 • Średnica okręgu: pozwala nanieść okrąg według średnicy i umożliwia zmierzyć średnicę okręgu, obwód okręgu oraz pole powierzchni wyznaczonego w ten sposób koła;
 • Kąt na podstawie trzech punktów: pozwala zmierzyć w stopniach kąt pomiędzy dwoma liniami o dowolnej długości;
 • Kalibracja: pozwala skalibrować pomiar z wykorzystaniem podziałki wzorcowej (dołączona do zestawu)

 

Mikroskop może być przydatnym narzędziem w pracy, w domu i w szkole. Nauczyciel łatwo zaprezentuje uczniom tajniki mikroświata, korzystając z pomocy komputera, rzutnika lub tablicy multimedialnej. Uczniowi pomoże wykonać ciekawą prezentację lub pracę domową na lekcję biologii czy fizyki.

Jest to również skuteczne narzędzie dla lekarzy weterynarii, którzy mogą wykorzystać mikroskop Delta Optical Smart 5MP PRO do obserwacji pasożytów w sierści, stanu sierści, skóry, zapalenia mieszków włosowych itp., a także w trakcie badania mogą na ekranie komputera przedstawić właścicielowi pupila przyczynę choroby lub jej skutki.

Również lekarze dermatolodzy oraz osoby zajmujące się kosmetologią odkryją w naszym mikroskopie świetne narzędzie diagnostyczne, którego mogą użyć w swojej pracy.

Smart 5MP PRO może być użytecznym narzędziem w pracy sadowników i ogrodników, pozwalając na obserwację fragmentów roślin zaatakowanych przez szkodniki lub patogeny.

Możliwość obserwacji cech kluczowych bardzo drobnych organizmów, np. owadów i pajęczaków, powoduje, że Smart 5MP PRO przyda się również w pracy entomologa lub innego specjalisty zoologa.

Delta Optical Smart jest wykorzystywany również przez konserwatorów zabytków, rzeźb, obrazów, tkanin itp. do obserwacji stanu powierzchni i jej rejestracji. Mikroskop znajdzie również zastosowanie w mechanice precyzyjnej i dla elektroników. Może być szczególnie przydatny do kontroli jakości lutów na płytach drukowanych i analizy wyrobów precyzyjnych, badania różnych powierzchni roboczych lub wyrobów.

Możliwość automatycznego wstawienia bieżącej daty i czasu rejestracji do rejestrowanego obrazu jest bardzo przydatne w fachowej dokumentacji.

Smart 5 MP PRO to ogromne możliwości w poręcznym, sprytnym mikroskopie o niewielkich rozmiarach! 

DANE TECHNICZNE:

 • producent: Delta Optical 
 • sensor: typu CMOS o rozdzielczości 5 MP (megapikseli, milionów pikseli) 
 • statyw: stabilny statyw z regulowaną wysokością uchwytu oraz z pokrętłem regulacji ostrości makro 
 • układ optyczny: układ soczewek przesuwających się względem sensora, filtr podczerwieni, wysokiej jakości szkło optyczne 
 • ekwiwalent ogniskowej: 15,8 mm/FOV 13 stopni  
 • oświetlenie: 8 superjasnych, białych diod LED z płynną regulacją jasności
 • zakres dostępnych powiększeń: 20x-300x 
 • spust migawki: w programie Smart Analysis Pro - ograniczenie wstrząsów 
 • szybkość migawki: od 1 sekundy do 1/1000 sekundy 
 • rozdzielczość obrazów statycznych: 2592x1944, 2320x1744, 2048x1536, 1920x1080, 1280x1024
 • głębia koloru: 24-bit RGB 
 • rozdzielczość nagrań video i podglądu na żywo: 1280 x 960
 • format zapisu obrazów statycznych: JPG, BMP, PNG, TIF 
 • format zapisu video: AVI 
 • regulacja balansu bieli: automatyczna 
 • regulacja czasu ekspozycji: automatyczna 
 • interfejs: USB 2.0, kabel USB połączony z obudową mikroskopu 
 • zasilanie: 5V poprzez port USB 
 • długość przewodu USB: 1,4 m 
 • obsługa systemów operacyjnych: Windows Vista/7/8/10/11 oraz Mac OSX 10.6.-10.15
 • minimalne wymagania systemowe: 512 MB RAM/64 MB pamięci video / wolny port USB / napęd CD-ROM 
 • dołączone programowanie sterujące z funkcjami pomiarowymi i kalibracyjnymi: Delta Optical Smart Analysis Pro 
 • języki: polski, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, włoski, portugalski, duński, japoński, koreański, chiński
 • wymiary - mikroskop: 110 x 35 mm; statyw: 170 x 120 x 155 mm 
 • masa urządzenia ze statywem: około 630 gramów   
Pokaż więcej
Numer katalogowy:
DO-3110
Zakres regulacji ostrości:
0mm - ∞
Zastosowanie: Technika obserwacji: jasne pole
Powiększenia mikroskopu: 20-300 x Źródło oświetlenia: LED
Oświetlenie: odbite Zasilanie mikroskopu:
USB 5V
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

mikroskop cyfrowy Delta Optical Smart 5 MP PRO
płyta z oprogramowaniem Delta Optical Smart Analysis Pro
polskojęzyczna instrukcja obsługi
regulowany statyw
wzorzec długości do kalibracji

Multimedia

Mikroskop cyfrowy Delta Optical Smart 5MP PRO

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Witam, czy oprogramowanie działa też na linuksie (wine)? Może bez oprogramowania jest też możliwość podglądu z kamery mikroskopu? Jak wygląda sytuacja. Proszę o odpowiedź.

cherusek zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2016-08-28

Nie sprawdzaliśmy oprogramowania Smarta na Linuksie, nie wiemy czy zadziała

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2016-08-28
?

Witam. Proszę o informację jaką największą wysokość mikroskopu można osiągnąć poprzez regulację statywem (dokładniej chodzi o przestrzeń pomiędzy podstawą a mikroskopem). Pozdrawiam.

Kamilos zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2016-10-19

Smart pozwala na obserwacje z odległością roboczą o 4 cm wyższą niż maksymalna wysokość statywu. Należy pamiętać o tym, że wraz ze zwiększaniem odległości roboczej powiększenie mikroskopu znacząco spada.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2016-10-19

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
4 osoby
 • Smart jest uniwersalnym urządzeniem. Oglądam pod nim sploty wełny, aby ocenić czy w mojej pasji szydełkowania, wybrana przeze mnie nić jest jednakowa, z innymi dobranymi wcześniej.
  Aneta,
 • Witam
  Używam sprzętu w pracy do oglądania uszkodzeń mechanicznych częsci maszyn, wtrąceń itd

  jest super, naprawdę daje racę

  Mechanik,
 • Witam, Używam od września. Jak za tą cenę kawałek dobrego sprzętu. Jeżeli chodzi o dermatoskopię, w sensie amatorska czasowa obserwacja znamion przez pacjenta w ramach profilaktyki, to do pełni szczęścia brakuje filtru polaryzacyjnego. Np. w formie obracanej nasadki po zdjęciu obecnej przezroczystej. Wydaje mi się, że jest to w granicach możliwości firmy a znacząco poszerzyłoby grono odbiorców. No i przebiłoby konkurencję. Liczę, że się kiedyś pojawią, nawet jako dodatkowy asortyment. Poza tym można dodać kilka słów wyjaśnienia, jeśli chodzi o kalibrację (przykładowo, czy trzeba za każdym razem, czy jest zapisywana itd) - przyda się dla większości. No i domyślne ustawienie rozdzielczości zdjęć powinno być na max a nie na 1,3 Mpix. Czasem człowiek zapomina zmienić. Pozdrawiam
  Spotner,
 • Purchased primarily for use in connection with electronic work. I recommend buying this excellent product that is very well finished. In addition, a PC and Mac version of the analysis software is provided. Congratulations.
  PETIT Eric (France),

Podobne produkty