Nr katalogowy: ParallelMount3
749,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Żuraw lornetkowy Lacerta to idealny montaż do wygodnego korzystania z lornetki podczas obserwacji nieba!

Pomysł montażu równoległego wywodzi się z fotografii przyrodniczej, gdzie raz namierzony obiekt musi być sfotografowany z różnych perspektyw. W tym celu potrzebna jest platforma, która zawsze wskazuje raz ustawiony kierunek, niezależnie od tego, na jakiej wysokości jest ustawiona. Równoległobok jest właściwym sposobem na osiągnięcie tego celu.

Przy korzystaniu z żurawia Lacerta lornetka pozostaje zawsze skierowana w kierunku w którym została ustawiona podczas gdy obserwator może regulować jej wysokość. W zastosowaniach astronomicznych oznacza to zrelaksowaną postawę dla obserwatorów indywidualnych (zarówno stojących, jak i siedzących), ale także podczas pokazów dla dzieci, dla których możemy łatwo i szybko dostosować wysokość na jakiej znajduje się lornetka. Doskonałym zestawem jest żuraw w połączeniu z głowicą fotograficzną dla maksymalizacji wygody użytkowania.

W zestawie znajduje się torba, którą można wypełnić kamieniami lub innymi ciężkimi przedmiotami, aby wykorzystać ją jako przeciwwagę dla lornetki. Ma to tę zaletę, zwłaszcza podczas podróży samolotem, że nie trzeba nosić ze sobą przeciwwagi, a kamienie do wypełnienia torby można znaleźć na całym świecie!

Istnieje jednak możliwość zainstalowania przeciwwag - mały obciążnik o wadze 1 kg z prętem do mocowania od Star Adventurer  jest kompatybilny z tym montażem. Wystarczy odkręcić metalowy pierścień z uchem i zamocować w jego miejsce pręt przeciwwagi, ma on średnicę 12 mm, dzięki czemu można dodać również inne obciążniki jak np. od montażu SkyWatcher EQ2.

Długość ramion montażu można regulować poprzez wysuwanie co zwiększa zakres dostępnej wysokości i możliwości wyważania.

W zestawie znajduje się pokrowiec do łatwego transportu i przechowywania.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
ParallelMount3
Waga:
3150 g
Okres gwarancji:
24 mies.

Wyposażenie

nylonowy pokrowiec
torba na przeciwwagę

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty