Nr katalogowy: 2456460A
2 249,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Nasadka binokularowa Baader Maxbright II, zestaw z noskiem T-2.

Nasadka binokularowa MaxBright® II wypełnia lukę między niedrogimi modelami podstawowymi a wysokiej klasy Großfeldbino Mark V firmy Baader.

Duże pryzmaty 27 mm umożliwiają stosowanie okularów nawet o ogniskowej do 35 mm. Nasadka posiada ergonomiczne zaciski okularowe ClickLock® z kompensacją dioptrii. Gwint przyłączeniowy T-2 (M42x0,75) i bagnet mikro ZEISS umożliwiają najkrótsze połączenie z (prawie) wszystkimi istniejącymi systemami teleskopów.

Obudowa, w której znajdują się pryzmaty 27 mm, wykonana jest według oryginalnych rysunków konstrukcyjnych Carl ZEISS. Antypoślizgowe skórzane pokrycie zapewnia dodatkowy chwyt, gdy trzymasz nasadkę z ciężkimi okularami.

Po stronie okularu natychmiast zauważalne są nowo zaprojektowane, samocentrujące zaciski okularowe Clicklock® z regulacją dioptrii. Dzięki oprawkom okularowym ze stali nierdzewnej zapewniają maksymalną stabilność. Zaciski wysokiej jakości są ostatnią częścią precyzyjnie skolimowanego układu optycznego, zaprojektowanego z myślą o największych powiększeniach.

W Maxbright® II wszystkie powierzchnie optyczne są 7-warstwowe antyrefleksyjne.

Po stronie teleskopu dostępna jest nakrętka złączkowa T-2 lub jaskółka pierścieniowa z oryginalnym mikrobayonetem ZEISS umożliwiając połączenie do wszystkich popularnych gwintów.

Zalecany do stosowania z refraktorami lub teleskopami Schmidt-Cassegraina w celu uzyskania możliwie najkrótszej drogi optycznej.

 

Zalety wykorzystania nasadki bino

Przy obserwacji jednym okiem mózg może wykorzystać tylko ułamek swojej "zdolności obliczeniowej”. Nic dziwnego, że po kilku minutach obserwacji jednym okiem musimy odpocząć. Po prostu mięśnie oka jak również mózg są przeciążone.

W obserwacji obuocznej ten problem nie istnieje! Możesz obserwować tak długo, jak chcesz. Nawet przy upośledzonym widzeniu w jednym oku, zmniejszone napięcie powoduje ogromny wzrost jakości obserwacji. Obraz staje się widoczny bez wysiłku, jest bardziej szczegółowy i piękniejszy. 

Możesz się o tym łatwo przekonać. Weź lornetkę i zasłoń jeden obiektyw. Obserwuj kilkanaście sekund. Potem odkryj obiektyw i obserwuj obojgiem oczu. Różnica w komforcie i jakości obrazu będzie kolosalna. Możesz to zrobić się o tym przekonać jeszcze prościej, bez użycia lornetki. Zasłoń jedno oko, obserwuj otoczenie przez kilkanaście sekund. Potem patrz obojgiem oczu. 

Często słyszy się krytykę, że użycie nasadki podzieli światło na dwa kanały i że tylko 50% światła dotrze do każdego oka. Zapomina się o tym, że 50% światła dociera do każdego oka, a potem wiązka światła z obu oczu jest „w mózgu ponownie łączona”. To, co wtedy widzimy, nie jest o 50% ciemniejsze niż się twierdzi. Prawdziwy zysk jest widoczny tylko dla kogoś, kto sam go wypróbował i zapoznał się z tego rodzaju widzeniem przez kilka minut. Z użyciem nasadki obiekt nie jest ciemniejszy, staje się widoczny bez wysiłku. Obraz jest bardziej szczegółowy i piękniejszy.

Artykuł branżowego portalu Optyczne.pl na temat nasadek binokularowych

 

Dane techniczne

  • Optyczna długość konstrukcji: 110 mm
  • Podłączenie (strona okularu): 1,25"
  • Podłączenie (strona teleskopu): T2 oraz Nose Piece (31,8 mm, #2458105)
  • Skrzynka transportowa: tak

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
2456460A
Waga:
632 g
Okres gwarancji:
24 mies.

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty