Nr katalogowy: BinoViewerLA
999,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Nasadka binokularowa Lacerta pozwala na zainstalowanie w wyciągu teleskopu dwóch okularów i dzięki temu na obserwacje obojgiem oczu równocześnie. Pozwala ona wyeliminować zmęczenie wynikające z długich obserwacji prowadzonych jednym okiem i dodatkowo stwarza efekt trójwymiarowości podczas obserwacji kilku obiektów astralnych. Przystawka poprawia kontrast przy obserwacjach obiektów głębokiego nieba oraz obiektów Układu Słonecznego.

Binoviewer Lacerta posiada wysokiej jakości pryzmaty Bak-4 pokryte wieloma powłokami antyrefleksyjnymi, które maksymalnie ograniczają straty światła i zapewniają wysoka sprawność optyczną. Obudowa jest wykonana z litego metalu gwarantując wytrzymałość na przypadkowe uderzenia. Gniazda okularowe posiadają osobną regulację dioptrii. Okulary mocowane są za pomocą mosiężnego pierścienia zaciskowego (clamping ring), dzięki czemu nie rysują powierzchni tulei okularowych. Gumowy dodatki zapewniają pewny chwyt.

Jakość nasadki Lacerta można śmiało porównać do jakości nasadki William Optics, przez wielu uważaną za jedną z najlepszych nasadek dostępnych na rynku.

W zestawie korektor ogniskowej 1.6x.

 

Wymagany backfocus do uzyskania ostrości z nasadką:

  • Nasadka Lacerta: 105 mm
  • Nasadka Lacerta + korektor 1.6x: 40-45 mm

Teleskopy systemu Schmidta-Cassegraina i Maksutova Cassegraina nie wymagają stosowania korektorów do uzyskania ostrości na nieskończoność.

 

Zalety wykorzystania nasadki bino

Przy obserwacji jednym okiem mózg może wykorzystać tylko ułamek swojej „zdolności obliczeniowej”. Nic dziwnego, że po kilku minutach obserwacji jednym okiem musimy odpocząć. Po prostu mięśnie oka jak również mózg są przeciążone.

W obserwacji obuocznej ten problem nie istnieje! Możesz obserwować tak długo, jak chcesz. Nawet przy upośledzonym widzeniu w jednym oku, zmniejszone napięcie powoduje ogromny wzrost jakości obserwacji. Obraz staje się widoczny bez wysiłku, jest bardziej szczegółowy i piękniejszy.

Możesz się o tym łatwo przekonać. Weź lornetkę i zasłoń jeden obiektyw. Obserwuj kilkanaście sekund. Potem odkryj obiektyw i obserwuj obojgiem oczu. Różnica w komforcie i jakości obrazu będzie kolosalna. Możesz to zrobić się o tym przekonać jeszcze prościej, bez użycia lornetki. Zasłoń jedno oko, obserwuj otoczenie przez kilkanaście sekund. Potem patrz obojgiem oczu. 

 

Często słyszy się krytykę, że użycie nasadki podzieli światło na dwa kanały i że tylko 50% światła dotrze do każdego oka. Zapomina się o tym, że 50% światła dociera do każdego oka, a potem wiązka światła z obu oczu jest „w mózgu ponownie łączona”. To, co wtedy widzimy, nie jest o 50% ciemniejsze niż się twierdzi. Prawdziwy zysk jest widoczny tylko dla kogoś, kto sam go wypróbował i zapoznał się z tego rodzaju widzeniem przez kilka minut. Z użyciem nasadki obiekt nie jest ciemniejszy, staje się widoczny bez wysiłku. Obraz jest bardziej szczegółowy i piękniejszy.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
BinoViewerLA
Waga:
520 g
Backfocus:
105 mm
Mocowanie (od strony teleskopu):
1,25 "
Mocowanie okularu:
1,25 "
Rodzaj mocowania okularu:
Clamping Ring
Gwint filtrowy:
1,25 "
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty