Nr katalogowy: 2454636
929,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Asferyczne powierzchnie Baader Hyperion 36 mm eliminują dystorsje bez wprowadzania dodatkowych elementów, które wpłynęłyby na wagę okularu oraz jego cenę. Okular jest kompatybilny z wyciągiem 2" oraz 1,25" (redukcja w komplecie). Dodatkowo okular Hyperion 36 mm zapewnia szerokie 72° pole widzenia oraz komfortową odległość od oka.

Zazwyczaj, promienie światła przechodzące przez soczewkę blisko jej krawędzi, są załamywane bardziej niż promienie w pobliżu jej osi. Dlatego obraz w nieskorygowanym systemie optycznym może być nieostry przy krawędzi pola widzenia. Asferyczna korekcja układu optycznego likwiduje kilka typów aberracji na raz. Osiągamy ostrość w całym polu widzenia, natomiast zniekształcenia obrazu zredukowane są do minimum, a okular może być znacznie mniejszy i lżejszy.

Zalety w skrócie:

Wysoka jakość wykonania
Wygoda obserwacji
Szerokie pole widzenia
Idealna ostrość obrazu
Znakomite odwzorowanie barw
Podwójny standard tulei: 1,25" i 2"
Niski poziom zniekształceń obrazu (dystorsji)
Niski poziom astygmatyzmu
Brak "efektu fasolki" ("kidney bean")

Powłoki Baader Phantom Group Coating™: to 7-warstwowe szerokopasmowe powłoki antyodblaskowe z bardzo niskim odbiciem resztkowym. Określenie "Group" wskazuje na to, że na każdy pojedynczy rodzaj szkła, z którego wykonane są soczewki zastosowane w okularach, został obliczony indywidualny, najefektywniejszy system warstw antyodblaskowych.

Wszystkie te warstwy antyodblaskowe na każdej pojedynczej powierzchni szklanej zostały zoptymalizowane tak, że są najskuteczniejsze w zakresie, w którym ludzkie oko ma najwyższą czułość nocną - przy ok. 520 nm - w zielonym zakresie widma.

Najlepsza powłoka antyodblaskowa jest prawie bezbarwna: dowodzi to, że działa ona tak samo skutecznie w całym widzialnym zakresie widma. Powłoki Phantom Group są - w zależności od rodzaju szkła - prawie całkowicie bezbarwne. Dzięki temu mamy gwarancję, że po pełnej adaptacji wzroku do ciemności tracimy bardzo niewiele światła i nie pojawi się światło rozproszone.

Kiedy pokryta powłokami antyodblaskowymi soczewka (okularu lub obiektywu) pokazuje przy bezpośrednim spojrzeniu na nią od przodu zielony refleks, oznacza to, że w tym przypadku nie mamy do czynienia z powłoką Baader Phantom Group! Intensywny zielony odblask jest oznaką zastosowania tańszej technologii nakładania powłok na optykę i oznacza, że dokładnie w zakresie widma pomiędzy 500-550 nm odbijana jest największa ilość światła, tzn. jest ona tracona.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
2454636
Średnica oprawy:
  • 2 "
  • 1,25 "
Ogniskowa okularu:
36,0 mm
Układ optyczny okularu:
hybrydowy
Pozorne pole widzenia:
72 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
19,0 mm
Masa okularu:
520 g
Maksymalna średnica okularu:
59,5 mm
Długość oprawy 1,25":
23,9 mm
Długość oprawy 2":
27,5 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
6/4
Średnica diafragmy:
45,0 mm
Powłoki soczewek:
FMC (Phantom Coating® Group)
Muszla oczna:
wymienna
Gwint mocujący aparat / kamerę:
  • M43 x 0.75
  • M54 x 0.77
Seria okularu: Hyperion
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty