Nr katalogowy: 2454826
1 249,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Czwarta generacja dobrze znanego i cenionego okularu zoom z serii Hyperion produkcji Baader Planetarium. Choć optyka typu zoom generalnie nie jest postrzegana jako optyka najwyższej jakości, okular Hyperion Mark IV 8-24 mm łamie powszechnie utarte standardy. Zwykłe "zoomy" są produkowane z założenia jako optyka budżetowa, kompromisowa, ale nie dotyczy to optyki okularu Baadera, który jest bez wątpienia najlepszym "zoomem" na rynku.

Okulary Baader Hyperion Mark IV to najwyższej jakości szkło optyczne, doskonale wypolerowane z zachowaniem najwyższych niemieckich standardów i starannie ułożone w konfiguracji dającej idealnie płaskie, w całości ostre pole widzenia w całym zakresie ogniskowych (tzw. Flat Field). Najwyższej wydajności wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe Phantom Group Coatings i staranne wyczernienie środka obudowy pozwala na osiągnięcie świetnego kontrastu obrazów Księżyca i planet, gwarantują neutralną kolorystykę obrazów podczas obserwacji dziennych oraz zapewnia najlepszą możliwą transmisję światła podczas obserwacji odległych mgławic i galaktyk. Duża odległość źrenicy wyjściowej, która jest dobrze kontrolowana od 8 do 24 mm powoduje, że wraz z regulowaną muszlą w standardzie, obserwacja tym okularem to czysta przyjemność.

Praca mechanizmu zoom jest jedwabiście gładka w całym zakresie, także w niskich temperaturach, a przemyślana konstrukcja gwarantuje, że piasek i woda nie przedostaną się do środka obudowy przez długi okres intensywnej eksploatacji. "Kliki" mechanizmu Clicklock oznaczające konkretne ogniskowe: 8, 12, 16, 20 i 24 mm pozwalają na intuicyjne orientowanie się co do zastosowanego powiększenia, bez konieczności odrywania oka od obserwowanego obrazu. Staranna, precyzyjna konstrukcja mechaniczna i optyczna daje gwarancję, że te okulary zoom mogą bez przeszkód być stosowane także w obserwacjach obuocznych. Nie da się tego powiedzieć o konkurencyjnych rozwiązaniach tego typu. To dlatego mówimy, że okulary zoom Baadera łamią standardy!

Nowa, IV generacja okularów Baader Planetarium Hyperion Mark IV 8-24 mm to przede wszystkim istotne zmiany z punktu widzenia obserwacji obuocznych:

 • Niższa waga - okular waży zaledwie 290 g.
 • Zmniejszona średnica - tylko 55 mm w najszerszym miejscu
 • Specjalne rowki zabezpieczające przed wysunięciem się tulei "Zero Tilt" - innowacja w stosunku do konwencjonalnego nacięcia
 • Gwint SCT 2" pozwalający na bezpośrednie sprzęgnięcie okularu z systemami wyposażonymi w ten rodzaj gwintu
 • 4mm zysku w wysokości ostrzenia z wykorzystaniem lunet obserwacyjnych i adaptera A-ring (w zestawie).
 • Wystarczająca odległość do śrub zaciskowych w teleskopie( z wykorzystaniem adaptera 1,25" w zestawie)
 • Żółty pokrowiec ze wytrzymałego materiału.

Znakomita, sprawdzona optyka z poprzedniego modelu pozostaje bez zmian.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
2454826
Średnica oprawy:
 • 2 "
 • 1,25 "
Ogniskowa okularu:
8,0-24,0 mm
Układ optyczny okularu:
zoom
Pozorne pole widzenia:
68-48 °
Masa okularu:
555 g
Maksymalna średnica okularu:
55,0 mm
Długość oprawy 1,25":
24,5 mm
Długość oprawy 2":
27,0 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
7/4
Powłoki soczewek:
FMC (Phantom Coating® Group)
Muszla oczna:
wykręcana
Gwint mocujący aparat / kamerę:
M43 x 0.75
Seria okularu: Hyperion
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
 • Czy ten okular jest najlepszym zoomem? Są poważni konkurenci, ale na pewno jest dobry. Najlepsze wyniki daje ogniskowa 12-16 mm, tutaj jest porównywalny z Naglerami. Krótszy zakres jest wyraźnie ciemniejszy ze spadkiem kontrastu, poza tym w środku jest połyskliwa tulejka, której odblask poniżej ogniskowej 10 mm dokucza. Dobre powłoki dają niezłą transmisję i kontrast. Ma krzywiznę pola dla długich ogniskowych i wymaga przeogniskowania przy zmianie powiększenia. Konstrukcja optyczna daje możliwość usunięcia dwóch ostatnich wad przez modyfikację położenia pierwszej soczewki rozpraszającej od strony teleskopu, wtedy mamy bardzo ostre obrazy kosztem skrócenia zakresu ogniskowych do 9-20 mm.
  o. D.,
 • Miałem dwie sztuki do nasadki bino, porządna jakość wykonania, wyczernienie, ostrość obrazu. Pole widzenia naprawdę olbrzymie jak na Zooma. Korzystałem zarówno w 10", w refraktorze F9. W obserwacjach binokularowych trochę robi się ciasno na nos z racji ich szerokości ale to domena większości wieloelementowych konstrukcji. Polecam do każdego teleskopu jeżeli komuś zależy na zmniejszeniu ilości akcesoriów jakie ze sobą zabiera.
  Lukacz,

Podobne produkty