Nr katalogowy: 70537
2 299,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Z niedoścignioną klarownością optyczną i krótką ogniskową, okular Pentax XW 30 oferuje 70-stopniowe pole widzenia. Niskodyspersyjne lantanowe szkło zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu ze znacznie zredukowaną aberracją i minimalną dystorsją.

Zaawansowana konstrukcja optyczna poprzedzona licznymi symulacjami komputerowymi umożliwiła znaczną redukcję wewnętrznych refleksów, zwiększenie jasności oraz przejrzystości obrazu.

Dodatkowo seria XW została zbudowana w standardzie wodoszczelności JIS Class 4, co znacznie zwiększa trwałość okularów nawet podczas prowadzenia obserwacji przy zwiększonej wilgotności powietrza.

Elementy optyczne okularu  pokryto wielowarstwowo powłokami SMC. Pentax XW to konstrukcja którą pod względem jakościowym można stawiać w jednym rzędzie z najlepszymi produktami takich firm jak np. Tele Vue.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
70537
Klasa wodoszczelności:
JIS Class 4
Seria: XW Ogniskowa okularu: 30 mm
Pozorne pole widzenia:
70 °
Układ optyczny okularu: hybrydowy
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
20 mm
Liczba soczewek/grup:
7/6
Powłoki: Pentax SMC Gwint do kamery: M48x0,75
Muszla oczna:
wykręcana
Średnica oprawy: 2 "
Maksymalna średnica:
76 mm
Długość:
122 mm
Waga:
740 g
Okres gwarancji:
24 miesięcy
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Używam go z Mak 180/2700. Ten instrument ma zakrzywione pole widzenia, zatem do okulary należy dodać flattener (do ogniskowej 1000 mm) albo zmodyfikowany reduktor ogniskowej (jedna soczewka) Celestron SCT 0,63x (co daje pełne 1 st. pole widzenia, przy wypadkowej ogniskowej okularu ok 40 mm). Rzeczywiście jest wygodny w patrzeniu i ma małe straty światła, odblasków nie zauważyłem. Do Księżyca wolę okular ortoskopowy.
    o. D.,
  • Okular zbudowany jak czołg, ze świetną muszlą oczną regulowaną w bardzo płynny sposób. Doskonałe wyczernienie jak w całej serii Pentaxa XW, idealnie równo odcięta diafragma polowa, bardzo ostre obrazy. Przechodziłem przez różne wynalazki z serii 24 mm 82 stopnie, 20 100 stopni, 30 82 stopnie. Szczerze mówiąc chyba ten Pentax wydaje się najrozsądniejszy, mniejsze pole to mniej do skorygowania, wygoda patrzenia jest na najwyższym poziomie, budowa i jakość również topowa półka. Jako sprzęt od szerokiego pola i dużych źrenic to naprawdę robi robotę. Jedyny minus to górna zaślepka w formie kapselka, który z racji budowy samej muszli ocznej nie trzyma się pewnie i trzeba na niego uważać.
    Łukasz,

Podobne produkty