Nr katalogowy: SW-5908
419,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Okular Sky-Watcher Zoom 8-24 mm charakteryzuje się dobrą jakością generowanego obrazu przy zachowaniu wygodnego odstępu źrenicy wyjściowej od okularu wynoszącego w zależności od ustawionej ogniskowej 15-18 mm. Soczewki pokryte zostały warstwami antyodblaskowymi typu MC poprawiającymi transmisje światła i pozwalającymi uzyskiwać jasne i pełne szczegółów obrazy. Okular można stosować w każdym teleskopie wyposażonym w wyciąg okularowy 1,25”

Okular Sky-Watcher Zoom 8-24 mm to najczęściej wybierany przez naszych klientów okular zastępujący okulary dodawane w zestawie. Płynna zmiana powiększenia dostępna w tym okularze zastępuje cały zestaw okularów o ogniskowych od 8 do 24 mm, przy zachowaniu przystępnej ceny i tak samo dobrej jakości obrazu. Dodatkowym atutem okularów typu zoom jest to, że nie trzeba wciąż wymieniać w wyciągu okularów o różnych ogniskowych, aby szybko zmienić powiększenie teleskopu. Ponadto pod muszlą oczną znajduje się gwint T2, dzięki któremu można do okularu podłączyć dowolny pierścień T-ring, służący do podłączenia aparatów fotograficznych z wymiennym obiektywem. W ten sposób możliwe jest wykonywanie zdjęć w projekcji okularowej.

Okular Sky-Watcher zoom 8-24 mm jest niezrównany, jeśli chodzi o obserwacje krajobrazowe i przyrodnicze lunetami oraz teleskopami soczewkowymi i Maksutova. Okulary typu zoom oferują dużą elastyczność w doborze odpowiednich powiększeń do obserwowanego obiektu. W zależności od stabilności atmosfery możemy wybrać mniejsze lub większe powiększenia, przy czym nie potrzebujemy do tego kilku osobnych okularów. Dodatkową cechą, ułatwiającą obserwację, jest parafokalność okularu. Oznacza to, że przy zmianie ogniskowej, nie trzeba ponownie ustawiać ostrości. 

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-5908
Ogniskowa okularu: 8-24 mm
Pozorne pole widzenia:
40-60 °
Układ optyczny okularu: zoom
Średnica oprawy: 1,25 " Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Witam Panie Delta czy ten okular mógłby zastąpić SPL25mm/i SPL10mm te co są dodane oryginalnie z syntą 200/1200 i jakość obrazu jak by była ? pozdrawiam

Delta klient zapytał o ten produkt 15 lat temu, 2009-04-13

Tak, może zastąpić. Jakość będzie porównywalna, nieco mniejsze pole widzenia.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 15 lat temu, 2009-04-13

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
3 osoby
 • Świetny okular który zadaje kłam twierdzeniu "zoom to marnotrawstwo kasy". - jak już ktoś pisał zastępuje sporą garstkę szkiełek.
  Najczęściej używany "na szybko" jako tzw. grab'n'go do plane spottingu. Pracuje z leciutkim Bresserem 90/500 na bardzo przyjaznym montażu nano - doszedłem już do takiej wprawy że utrzymam Boeinga (cysternę) w 8 mm, a tankowanie F-16 na powiększeniu 62x...... po prostu lektura obowiązkowa dla każdego spottera.
  PO-LE-CAM. szkiełko. Warte każdej złotówki
  Pzdr,
  SH
  Slav4,
 • Świetny okular wart swojej ceny. zastąpił mi kilka okularów i jestem z niego bardzo zadowolony. polecam!
  Michał P.,
 • Używam tego zooma z Celestronem 102SLT. Zarówno dla 24 jak i 8 mm oferuje dużo lepszy obraz niż okulary sprzedawane ze 102-ką (pole widzenia i jasnoś;ć). W zakresie 24-11 mm nie widać różnic w jasnoś;ci okularu. Po przekroczeniu 11mm obraz zaczyna ciemnieć, ale i tak jest dużo lepszy od kitowej 9-tki. Duża wygoda w prowadzeniu obserwacji i podczas odnajdywania obiektów. Z racji ruchomego pierś;cienia regulacyjnego nie nadaje się do stosowania z przystawką Baadera do aparatów kompaktowych.
  jkrsk,

Podobne produkty