Nr katalogowy: 94175
689,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Wyobraź sobie dwa teleskopy w jednym – długoogniskowy instrument do obserwacji księżycowych i planetarnych oraz krótkoogniskową lunetę do głębokiego nieba. Z soczewką Celestron Reducer/Corrector jest to możliwe! Reducer/Corrector to kombinacja reduktora ogniskowej i korektora pola. Współpracuje z wszystkimi modelami Schmidt-Cassegrain firmy Celestron. Ta sprytna soczewka zwiększa światłosiłę o 37% bez utraty jakości obrazu. Z Reducer/Corrector otrzymasz światłosiłę f/6,3 dla modeli f/10 oraz f/6,9 dla modeli f/11.

Soczewka zapewnia szerokie pole widzenia z każdym teleskopem Schmidt-Cassegrain. Wykorzystana do astrofotografii trzykrotnie skraca czas ekspozycji. Dodatkowo poza redukcją ogniskowej, soczewka znacząco redukuje krzywiznę pola. A więc otrzymujemy także płaskie, poprawnie skorygowane pole. Celestron nie oferuje teleskopów Schmidt-Cassegrain ze światłosiłą f/6,3, ponieważ taka konstrukcja jest niepraktyczna (duża obstrukcja centralna oraz duża strata kontrastu).

4-elementowa konstrukcja Reducer/Corrector z powłokami FMC (Fully Multi Coated) eliminuje te problemy, zapewniając niezwykłe obrazy zarówno podczas wizualnych obserwacji jak i fotografii. Celestron Reducer/Corrector zapewnia to wszystko bez astygmatyzmu, komy oraz aberracji chromatycznej.

Soczewka Reducer/Corrector jest łatwa w instalacji:

1. W przypadku modeli C5 oraz C8 należy usunąć wszystkie akcesoria z tylnej części teleskopu (nasadkę itp.). Jeśli posiadasz C11 lub C14 usuń wszystko poza standardowo instalowaną redukcją;

2. Zainstaluj soczewkę R/C wkręcając ją zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara;

3. Przymocuj dodatkowe akcesoria do soczewki (T-adapter, Visual Back 1.25”, nasadka kątowa 2” itp.). Pamiętaj, że przy współpracy teleskopu z soczewką R/C pole widzenia i powiększenie jest inne niż dotychczas. Uwzględnij to podczas wizualnych obserwacji oraz astrofotografii.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
94175
Masa:
112 g
Powiększenie:
0,63 x
Okres gwarancji:
36 mies.

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Witam A co się stanie jak podłącze do Maka sky watcher 180/2700 tez będzie działać ?

Marcin Grzybowski zapytał o ten produkt 15 lat temu, 2009-08-20

Fizycznie nie da się połączyć, nie pasuje rozmiarowo i nie ma odpowiedniej redukcji w sprzedaży.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 15 lat temu, 2009-08-20
?

Pasuje do NexStar 6SE?

Mateo zapytał o ten produkt 14 lat temu, 2010-12-04

Tak, pasuje do 6SE.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 14 lat temu, 2010-12-04

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
4 osoby
 • Wielu pyta o reduktor ogniskowej dla Maka 180/2700. Używam właśnie tego reduktora. Pojawiły się się złączki SCT/T-2, które to umożliwiają. Ponieważ Mak ma długą ogniskową i światło f/15 najlepiej jest rozmontować reduktor i usunąć jedną z identycznych soczewek. Rezultat w wizualu jest bardzo dobry. Przy odległościach 7-18 cm od reduktora uzyskujemy współczynnik skrócenia ogniskowej 1,2-1,6x, dodam że pole widzenia z Pentax XW 30 wynosi 1 stopień, obraz na brzegu jest akceptowalny, a z Naglerem T5 16 mm uzyskujemy ogniskową 24 mm z przyzwoitym obrazem w 82 st. polu widzenia. Backfokus Maka wystarcza w zupełności do używania z diagonalem nawet 2", czy nasadką bino. Oczywiście można użyć reduktora bez modyfikacji, ale na brzegach pola wystąpi znaczny astygmatyzm. Przeróbka reduktora zastosowana w Maku daje lepszy efekt wizualny niż Alen Gee Compressor dedykowany do Bino Baadera.
  o. D.,
 • Reduktor nie ograniczy możliwości okularów pod względem pola widzenia. Nie mniej zachowując ostrożność związaną z redukcją ogniskowej, proponuje nie wchodzić w ultraszerokie okulary powyżej 72°.
  Delta,
 • Używam z C5 i moim zdaniem nie ma żadnego spadku jasności. Porównywałem tez ze złączka 2\ i długim okularem vis. reduktor i krótszy okular i tez jest dobrze. Jeśli jest jakiś spadek, to marginalny. Jest to bardzo korzystny zakup, bo oszczędza i na okularach i na złączkach które są drogie i na kilogramach.
  Delta klient,
 • rozumiem, że skoro pasuje do 6-stki to do NexStara 8SE też się nada (to do Delty) oldmarsjan@op.pl - to adres dla wszystkich posiadaczy NexStarów - chętnie wymienię doświadczenia w kontekście użytkowania Celka w/w serii.
  Marsjan,

Podobne produkty