Nr katalogowy: 94175
569,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Katowice Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Wyobraź sobie dwa teleskopy w jednym – długoogniskowy instrument do obserwacji księżycowych i planetarnych oraz krótkoogniskową lunetę do głębokiego nieba. Z soczewką Celestron Reducer/Corrector jest to możliwe! Reducer/Corrector to kombinacja reduktora ogniskowej i korektora pola. Współpracuje z wszystkimi modelami Schmidt-Cassegrain firmy Celestron. Ta sprytna soczewka zwiększa światłosiłę o 37% bez utraty jakości obrazu. Z Reducer/Corrector otrzymasz światłosiłę f/6,3 dla modeli f/10 oraz f/6,9 dla modeli f/11.

Soczewka zapewnia szerokie pole widzenia z każdym teleskopem Schmidt-Cassegrain. Wykorzystana do astrofotografii trzykrotnie skraca czas ekspozycji. Dodatkowo poza redukcją ogniskowej, soczewka znacząco redukuje krzywiznę pola. A więc otrzymujemy także płaskie, poprawnie skorygowane pole. Celestron nie oferuje teleskopów Schmidt-Cassegrain ze światłosiłą f/6,3, ponieważ taka konstrukcja jest niepraktyczna (duża obstrukcja centralna oraz duża strata kontrastu).

4-elementowa konstrukcja Reducer/Corrector z powłokami FMC (Fully Multi Coated) eliminuje te problemy, zapewniając niezwykłe obrazy zarówno podczas wizualnych obserwacji jak i fotografii. Celestron Reducer/Corrector zapewnia to wszystko bez astygmatyzmu, komy oraz aberracji chromatycznej.

Soczewka Reducer/Corrector jest łatwa w instalacji:

1. W przypadku modeli C5 oraz C8 należy usunąć wszystkie akcesoria z tylnej części teleskopu (nasadkę itp.). Jeśli posiadasz C11 lub C14 usuń wszystko poza standardowo instalowaną redukcją;

2. Zainstaluj soczewkę R/C wkręcając ją zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara;

3. Przymocuj dodatkowe akcesoria do soczewki (T-adapter, Visual Back 1.25”, nasadka kątowa 2” itp.). Pamiętaj, że przy współpracy teleskopu z soczewką R/C pole widzenia i powiększenie jest inne niż dotychczas. Uwzględnij to podczas wizualnych obserwacji oraz astrofotografii.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: 94175 Masa: 112 g
Powiększenie: 0,63 x Okres gwarancji: 36 mies.

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
?

Witam A co się stanie jak podłącze do Maka sky watcher 180/2700 tez będzie działać ?

Marcin Grzybowski zapytał o ten produkt 12 lat temu, 2009-08-20

Fizycznie nie da się połączyć, nie pasuje rozmiarowo i nie ma odpowiedniej redukcji w sprzedaży.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 12 lat temu, 2009-08-20
?

Pasuje do NexStar 6SE?

Mateo zapytał o ten produkt 11 lat temu, 2010-12-04

Tak, pasuje do 6SE.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 11 lat temu, 2010-12-04

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
3 osoby
 • Reduktor nie ograniczy możliwości okularów pod względem pola widzenia. Nie mniej zachowując ostrożność związaną z redukcją ogniskowej, proponuje nie wchodzić w ultraszerokie okulary powyżej 72°.
  Delta,
  30.09.2013
 • Używam z C5 i moim zdaniem nie ma żadnego spadku jasności. Porównywałem tez ze złączka 2\ i długim okularem vis. reduktor i krótszy okular i tez jest dobrze. Jeśli jest jakiś spadek, to marginalny. Jest to bardzo korzystny zakup, bo oszczędza i na okularach i na złączkach które są drogie i na kilogramach.
  Delta klient,
  11.12.2011
 • rozumiem, że skoro pasuje do 6-stki to do NexStara 8SE też się nada (to do Delty) oldmarsjan@op.pl - to adres dla wszystkich posiadaczy NexStarów - chętnie wymienię doświadczenia w kontekście użytkowania Celka w/w serii.
  Marsjan,
  26.04.2011