Nr katalogowy: BL201
79,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

9
Centrala Niedostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Wysokiej jakości soczewka Barlowa 2x wyprodukowana przez GSO specjalnie dla Delta Optical. Jest to 2-elementowa soczewka achromatyczna. Jakość obrazu, ostrość i korekcja aberracji chromatycznej pozostają na bardzo dobrym poziomie. Korpus soczewki wykonany został solidnie i estetycznie w technologii CNC. Dolną część zawierającą optykę można wykręcić i zamocować wprost w gwincie filtrowym dowolnego okularu 1,25”. Uzyskujemy wówczas krotność około 1,5x ogniskowej okularu.

W serii ze standardowym szkłem znajdziemy soczewki dające krotność 2x, 2,5x oraz 5x - wszystkie w standardzie 1,25". W ofercie mamy również soczewki Barlowa ze szkłem niskodyspersyjnym ED dające krotność 2x (z tuleją 2") oraz 3x (z tuleją 1,25").

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
BL201
Powiększenie: 2 x
Średnica oprawy: 1,25 " Waga:
72 g
Okres gwarancji:
24 miesięcy

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
4,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Ten Barlow ma taką specjalną ,, przypadłość " ,Że jak normalnie korzystamy z niego uzyskujemy powiększenie x2 . Przykład: jeżeli mamy okular 6 mm , to po użyciu go łącznie z Barlowem ulegnie skróceniu ogniskowa okularu 6mm / 2 Barlow = 3 mm . To tak jak byśmy mieli okular 3 mm . A taki okular da nam powiększenie większe 2x .
    Drugi trik jaki możemy wykonać z tym Barlowem , to wykręcenie z niego soczewki ( ta czarna końcówka z soczewką ) i wkręcenie jej bezpośrednio w okular . W gwint gdzie wkręca się filtry i wówczas otrzymamy powiększenie ok 1,5x . Przykład : okular 6 mm / 1,5 Barlow = 4 mm. Tak więc okular 6 mm z wkręconą soczewką Barlowa da nam nową ogniskową okularu , a mianowicie 4mm.
    Przy kupnie teleskopu zalecam dokupić okulary 6 mm ; 9 mm ; 15 mm ; 20 mm ; 25 mm i do tego i tego Barlowa 2 x . Wówczas otrzymamy dodatkowe ogniskowe , a mianowicie 3 mm ; 4,5 mm ; 7,5 mm ; 10 mm ; 12,5 mm - przy mnożniku 2x i 4 mm ; 6 mm; 10 mm; 13 mm ; 16,6 mm -przy mnożniku 1,5x . Czyli tak jak byśmy zyskali od 5do 10 nowych okularów w pełnym zakresie ogniskowych . ten Barlow to nie jest górna półka , ale w porównaniu do tych KITT-owych dodawanych fabrycznie to ,,niebo i ziemia" . musimy także się liczyć z tym że po zastosowaniu soczewki Barlowa , może ulec pogorszenie obrazu bez względu na jakość Barlowa
    Jacek,

Podobne produkty