Nr katalogowy: BLW-2125
799,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Zaprojektowałem soczewki barlowa Tele Vue jako uzupełnienie możliwości naszych doskonałych okularów. Wystarczyło użycie zaledwie dwóch elementów z wysokiej jakości szkła aby zredukować aberracje do poziomu niedostrzegalnego nawet przy światłosile f/4. Sądzę, że przez te 15 lat udało nam się obalić mit soczewek Barlowa jako sprzętu degradującego jakość obrazu. Jak powiedział Terrence Dickson ze Sky & Telescope „Technologia wymazała dawne wątpliwości”. Nowoczesne soczewki Barlowa nie psują własności układu optycznego. Każdy który uważa że jest inaczej opiera się na nieco niedzisiejszych poglądach. Dość powiedzieć że element ujemny odpowiadający optycznie soczewce Barlowa wbudowany jest w każdy z jakże doskonałych okularów Naglera” – Al. Nagler

Prawidłowo zaprojektowana soczewka Barlowa pozwala na kilka niezwykłych rzeczy: Zwiększa powiększenie uzyskiwane w danym okularze oraz zmniejsza światłosiłę teleskopu prowadząc do uzyskania lepszego kontrastu przy obserwacjach jasnych obiektów naszego Układu Słonecznego. Cały układ optyczny jest tak dobry, jak jego najsłabszy element - dlatego tak ważne jest, by stosować akcesoria wysokiej jakości.

Soczewki Tele Vue pokryte są wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi zmniejszającymi ilość wewnętrznych odblasków. Jednocześnie wykonane są przy tym ze specjalnych gatunków szkła co pozwala zminimalizować aberrację chromatyczną i straty światła. W praktyce aberracje są niedostrzegalne nawet w teleskopach o światłosile f/4.

Dane techniczne:

oprawa: 1,25"

masa: 135g

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
BLW-2125
Powiększenie: 2 x
Średnica oprawy: 1,25 " Gwint filtrowy: tak
Mocowanie okularu: pierścień zaciskowy Powłoki:
FMC
Waga:
140 g
Okres gwarancji:
60 miesięcy
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Soczewka najwyższej jakości. Nie wprowadza żadnych wad do obrazu.
    Paweł S.,
  • Poprzeczna aberracja chromatyczna pojawia się przy nieosiowym umieszczeniu źrenicy oka względem źrenicy wyjściowej okularu, o co nietrudno przy okularze z ER wynoszącym 20 mm. Ponadto soczewki Barlowa nie zawsze pracują optymalnie z okularami o dużym ER, gdyż ich natura powoduje wydłużenie ER poza optymalną wartość przyjętą podczas projektowania okularu, stąd dalsza degradacja obrazu np winietowanie pola widzenia. Telecentryczne układy np. Powermate nie zmieniają odległości ER okularu, więc sprawiają mniejsze problemy z takimi okuarami, więc rekomendujemy ich użycie. Nie zamieszczamy niepotwierdzonych opinii. Życzymy pogodnego nieba!
    Delta,

Podobne produkty