Nr katalogowy: M-SCT001
649,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Wyciąg Crayforda z microfocuserem 1:10 przeznaczony do mocowania na teleskopach SCT. Element wykonany bardzo solidnie, w technologii CNC zapewnia znakomity komfort i precyzję pracy. Tuleja wyciągu porusza się na 4 specjalnych łożyskach i rolce, dzięki takiemu rozwiązaniu konstrukcja nie wykazuje żadnych luzów. We wnętrzu tulei znajdują się diafragmy poprawiające kontrast obrazu. W mocowaniu 2” i 1,25” zastosowano clamping ring chroniący tuleję okularu przed zarysowaniem oraz zapewniający pewne trzymanie okularu.

Wyciąg posiada 2 duże śruby regulacyjne. Pierwsza z nich służy do całkowitego zablokowania pracy wyciągu, przydatna może być przy zastosowaniu najcięższych akcesoriów lub dla zabezpieczenia przed przypadkową zmianą ostrości. Druga śruba pozwala w sposób płynny regulować opór pracy wyciągu. Przy całkowitym poluzowaniu stosować można lekkie akcesoria (niewielkie okulary) a wyciąg pracuje wówczas ekstremalnie płynnie. Przy całkowitym dokręceniu śruby wyciąg pracuje z nieco większymi oporami niemniej gwarantowane maksymalne obciążenie wynosi wówczas 2,7kg. Zakres pracy wyciągu wynosi 25mm. Na pozór niewiele, niemniej w teleskopach tego typu regulacji dokonujemy głównie poprzez korekty ustawienia zwierciadła głównego, regulację na wyciągu uznać można w tym wypadku za precyzyjną, końcową.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
M-SCT001
Okres gwarancji:
24 mies.

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Dzień dobry... Jaka jest odległość pomiędzy gwintem mocowania a miejscem mocowania okularu 2\'\' przy złożonym wyciągu, czyli część nieruchoma (jak wiadomo wydłuża to drogę optyczną co jest dość istotne w systemach katadioptrycznych). Z góry dziękuję i pozdrawiam, Szymon...

Delta Klient zapytał o ten produkt 11 lat temu, 2012-08-31

Odległość od końca gwintu do mocowania okularu 2\ wynosi 80 mm.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 11 lat temu, 2012-08-31
?

Czy ten wyciąg można zastosować w SW MAK 180?

Janusz zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2015-03-03

Wyciąg ten można założyć do Maka 180

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2015-03-03
?

Czy będzie pasował do Meade LT ?

stan zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2015-05-16

Będzie pasował, tak jak do wszystkich teleskopów MAK i SCT które posiadają na wyjściu gwint SCT (średnica 2 cale, skok gwintu 24 zwoje na cal).

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2015-05-16

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty