Z przyjemnością informujemy, że dostępna jest już nowa wersja oprogramowania kontrolerów Sky-Watcher SynScan zawierająca polską wersję językową, zachęcamy użytkowników montaży Sky-Watcher z systemem SynScan do skorzystania z możliwości jej zainstalowania.

Proces aktualizacji został zaprojektowany tak, aby był prosty i szybki, umożliwiając każdemu, nawet osobom nieposiadającym zaawansowanej wiedzy technicznej, bezproblemowe jej wykonanie.

Do aktualizacji kontrolerów SynScan V4/V5 potrzebujemy:


Kabel USB typu B

1. Pobieramy wybrany plik aktualizacyjny pasujący do naszego kontrolera. Aby sprawdzić jakiej wersji mamy oprogramowanie należy podłączyć pilota do zasilania i odczytać wyświetlaną wartość.

Po pobraniu plików rozpakowujemy je klikając prawym przyciskiem myszy na plik i wybieramy "Wyodrębnij wszystkie".

Plik aktualizacyjny dla SynScan 4.xx.xx

Plik aktualizacyjny Synscan dla 6.00.00 lub późniejszej

 

2. Pobieramy program do aktualizacji i rozpakowujemy w ten sam sposób co pliki powyżej.

Synscan firmware loader

3. Aby przejść w tryb aktualizacji kontrolera należy (przy wyłączonym pilocie) wcisnąć i przytrzymać oba przyciski "0" i "8" i jednocześnie podłączyć kabel USB typu B do komputera i kontrolera.

Uwaga! Kontrolery z systemem SynScan 6.00.00 wymagają również podłączenia pilota do głowicy montażu dołączonym kablem RJ-45 i uruchomienia jej celem dostarczenia zasilania do kontrolera.

Na wyświetlaczu pojawi się informacja "SynScan Update Ver. X.X"4. Kolejny krok to uruchomienie oprogramowania SynScan Firmware Loader.6. W programie zaznaczamy pozycję "Auto-detect COM Port" i klikamy przycisk "HC. Version" aby odszukać i połączyć się z kontrolerem. Po poprawnym odnalezieniu kontrolera wyświetla nam się taki ekran.


7. Wybieramy plik z aktualizacją, który wcześniej rozpakowaliśmy klikając przycisk "Browse" i odnajdując plik aktualizacyjny znajdujący się na naszym komputerze.


8. Pozostaje już tylko kliknąć "Update" i czekać na zakończenie procedury, która potrwa od 3 do 4 minut. Po pomyślnie zakończonej aktualizacji otrzymamy taki komunikat. Możemy zamknąć program i odłączyć kontroler od zasilania i komputera.Aby zmienić język kontrolera wchodzimy w zakładkę "Setup" na kontrolerze, następnie "Select Language" i szukamy języka polskiego.

 

Rozumiemy, że niektórzy z naszych klientów mogą nie posiadać niezbędnego okablowania do samodzielnej aktualizacji kontrolerów Sky-Watcher. Dlatego chcielibyśmy zaoferować możliwość przesłania kontrolera do naszego serwisu, gdzie przeprowadzimy aktualizację za Państwa. Prosimy o kontakt z naszym działem serwisu w celu uzyskania dalszych instrukcji. Zapewniamy, że cały proces będzie szybki i bezproblemowy, mając na celu Państwa pełną satysfakcję.

Skontaktuj się z serwisem Delta Optical

Telefon: 25 786 05 25

Email: serwis@deltaoptical.pl