Nr katalogowy: 2458305A
399,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Filtr typu LPR (ang. Light Pollution Reduction) redukujący skutki zanieczyszczenia nocnego nieba światłem antropogenicznym, który eliminuje światło rozproszone pochodzącego od latarni ulicznych. Filtr ten szczególnie skutecznie eliminuje żółte światło powszechnie stosowanych latarni sodowych jak też światło latarni rtęciowych starszego typu. Szczególnie dobrze sprawdza się w warunkach podmiejskich przy umiarkowanym zaświetleniu. Dodatkowo filtr ten dość dobrze sprawdza się przy obserwacjach planet i Księżyca, podnosząc kontrast i wyrazistość detali.

Wykonany precyzyjnie, pokryty powłokami przeciwodbiciowymi jest niezbędnym elementem wyposażenia podmiejskiego obserwatora. Wersja przeznaczona do okularów o średnicy ø=1,25" świetnie sprawdza się w kombinacji z filtrem Fringe-Killer firmy Baader Planetarium. Charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania – powierzchnie filtra są wzajemnie równoległe a odchylenia od równoległości w żadnym miejscu powierzchni nie przekraczają 30” (sekund kątowych). Powłoki odporne są na ścieranie i zadrapania.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
2458305A
Klasyfikacja spektralna:
pasmowy
Rodzaj obserwacji:
  • astrofotograficzne
  • wizualne
Obiekty obserwacyjne:
  • głębokiego nieba
  • Księżyc
  • planety
Zakres spektralny / CDF:
zobacz opis
Szerokość połówkowa:
zobacz opis
Transmisja:
Tmax=98 %
Rodzaj substratu:
szklany o jakości optycznej
Powłoki przeciwodbiciowe substratu:
MC (Phantom Group®)
Rozmiar i oprawa:
ø=1,25" w oprawie
Masa własna:
59 g
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Czy ten filtr współpracuje z teleskopem bk1309eq2?

Deimos zapytał o ten produkt 10 lat temu, 2014-06-02

Oczywiście będzie współpracował.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 10 lat temu, 2014-06-02
?

Chciałem się jeszcze zapytać czy poprawia obraz tylko mgławic czy też galaktyk i gromad gwiazd?

Deimos zapytał o ten produkt 10 lat temu, 2014-06-03

Filtr ten jest filtrem szerokopasmowym i blokuje przede wszystkim światło emitowane przez lampy sodowe (560-630 nm), pozostawiając szeroki zakres widma ciągłego pochodzącego od gwiazd, wraz z cennymi w astronomii liniami emisyjnymi tlenu i wodorową linię beta. Najlepiej poprawia obraz mgławic emisyjnych, ale pomaga też w obserwacji obiektów typu galaktyki czy gromady gwiazd, ale tu różnica jest subtelna i o wiele bardziej niż jakikolwiek filtr pomoże odjechanie ze sprzętem obserwacyjnym kilka km od świateł miejscowości.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 10 lat temu, 2014-06-03

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • 1. Dobra wiadomość dla posiadaczy lornetek Delta Optical Apollo 100x22: filtry 1,25'' można zastosować do w.w. lornetki; bez trudności można je wkręcić w osłonę okularu (chociaż nie ma tam gwintu, umożliwia to odpowiednia średnica i miękkie tworzywo osłony). 2. Filtry Baader Neodymium w takim zestawie usuwają znacznączęść poświaty miejskiego nieba, a także poświatę księżyca: obserwowałem Saturn jakieś 1,5 stopnia od tarczy w III kwadrze, wyraźniej też widać M 42 na wieczornym warszawskim niebie. Ksężyc w pełni mniej razi, a szczególy mają lepszy kontrast. Pogłębia się też różnica barw gwiażd o widmie O i B (niebieskawych) i tych o widmie bardziej czerwonym. 3. Serwis firmy Delta Optical - jak zawsze rewelacyjny. Pozdrawiam p. Mariusza Kulmę, dziękując za świętą cierpliwość.
    Jan Kolwas,

Podobne produkty