Nr katalogowy: SW-5621
55,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

9
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Filtr barwny Sky-Watcher pomarańczowy #21 przeznaczony do obserwacji ciał Układu Słonecznego. Przeznaczony do mocowania w standardzie ø=1,25". Filtr pomarańczowy przy obserwacjach Księżyca, bardzo przydaje się do poprawienia kontrastu między tworami powierzchniowymi w teleskopach o średnicy zwierciadła głównego ø=6" i większych, z filtrem polaryzacyjnym lub bez. Na Merkurym przyciemnia ziemskie niebo podczas obserwacji dziennych aby wydobyć rzadko dostrzegalne subtelne różnice albedo na powierzchni. W przypadku Wenus filtr przyciemnia ziemskie niebo podczas obserwacji dziennych aby bardziej wyraźnie uwidocznić fazy. W obserwacjach Marsa zwiększa kontrast czap biegunowych, obszarów zaszronionych, niskich chmur oraz burz pyłowych względem obszarów pustynnych o barwie ochry. Wyostrza także brzegi żółtych chmur pyłowych. W przypadku Jowisza uwidacznia strukturę pasów oraz wydobywa wstęgi i szczegóły w rejonach podbiegunowych. Saturn - poprawia strukturę pasów atmosferycznych i podkreśla rejony podbiegunowe o tonacji niebieskiej. Komety - można go nałożyć na filtr #38A aby poprawić kontrast pomarańczowych linii sodu D w gazowych warkoczach komet w teleskopach o średnicy zwierciadła głównego ø=10" i większych. Poprawia rozdzielczość obrazu głowy i warkoczy pyłowych w teleskopach o średnicy zwierciadła głównego ø=10" i większych. Obserwacje Słońca - stosuje się go jeśli chcemy uzyskać właściwe odwzorowanie barw gdy używamy filtra słonecznego z mylaru. Transmisja światła Tmax=46 %.

Uwaga: filtr tego typu nie nadaje się do obserwacji Słońca bez użycia dodatkowej folii lub filtra obiektywowego Baader Planetarium AstroSolar® o gęstości optycznej nie mniejszej niż OD=5,0. Dla teleskopów o dużych aperturach obraz Słońca na pełnej aperturze może się wydawać bardzo jasny.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-5621
Transmisja:
46 %
Oprawa: tak Rozmiar:
1,25"
Zastosowanie: Obiekty obserwacyjne:
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Czy ktoś mógłby powiedzieć który filtr lepszy? #96 (szary) czy ten?

Deimos zapytał o ten produkt 10 lat temu, 2014-06-03

Wszystko zależy od tego, jakie będą prowadzone obserwacje. Filtr szary dedykowany jest przede wszystkim do obserwacji Księżyca. Filtr pomarańczowy jest nieco bardziej uniwersalny i zwiększa ilość szczegółów nie tylko w przypadku obserwacji Księżyca. Zaleca się stosowanie filtra pomarańczowego wraz z filtrem polaryzacyjnym o zmiennej przepuszczalności światła.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 10 lat temu, 2014-06-03

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Miałem okazję obserwować przez ten filtr, filtr daje lepszą widocznoś;ć danego obiektu, poprawia obraz w teleskopie, każdy filtr jest przystosowany do innej obserwacji. Polecam warto mieć ten filtr.
    Pawcioastro,
  • filtr nie jest zly ale ma rowniez wady takie jak chociazby odblaski. najgorzej jest chyba w przypadku planet bo po pierwsze na okolo obrazu pojawia sie poswiata a po drugie pomarancz razi troche w oczy. natomiast jest on przydatny przy obserwacjach plam na sloncu (oczywiscie z folia:)) i ksiezyca.
    piotrek,

Podobne produkty