Nr katalogowy: SW-5104
279,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Jeśli szukasz budżetowych okularów dających obraz dobrej jakości, które uzupełnią lub zastąpią okulary dołączone w zestawie do twojego teleskopu, to SWA-58 są zdecydowanie warte rozważenia.

Krótkoogniskowe okulary SWA-58 Plossl zostały starannie zaprojektowane aby zapewnić wysokiej jakości obrazy niezależnie od rodzaju teleskopu z jakim współpracują. Zostały zoptymalizowane do obserwacji jasnych obiektów, dzięki czemu uzyskują ostry obraz w całym polu widzenia. Okulary te posiadają 58-stopniowe pole widzenia, co w połączeniu z ich ogniskową zapewnia komfortowe obserwacje Księżyca, planet i ciasnych par gwiazd podwójnych.

SWA-58 to zmodyfikowane okulary typu Plossl z dodatkowym elementem zwiększającym pole widzenia. Okular posiada wykręcaną muszę oczną umożliwiającą odcięcie bocznych źródeł światła przeszkadzających w obserwacjach. Okular posiada standardowy gwint filtrowy w rozmiarze 1,25". Ze względu na niską cenę oraz lepsze niż przeciętne możliwości optyczne, okulary te świetnie sprawdzają się w wielu konstrukcjach optycznych jak i również w nasadkach binokularowych.

Ze względu na krótką ogniskową zaleca się stosowanie okularu SWA-58 4mm z teleskopami o światłosile f/8 lub większej.

Seria SWA-58 oferuje szeroki wybór ogniskowych, które dopasujesz do każdego teleskopu:

2,5mm

3,2mm

4mm

5mm

6mm

7mm

8mm

9mm

15mm

20mm

25mm

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-5104
Seria: SWA-58
Ogniskowa okularu: 4 mm Pozorne pole widzenia:
58 °
Układ optyczny okularu: Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
16 mm
Liczba soczewek/grup:
5/3
Powłoki: FMC
Muszla oczna:
odwijana
Średnica oprawy: 1,25 "
Maksymalna średnica:
44 mm
Długość:
90 mm
Waga:
184 g
Okres gwarancji:
24 miesięcy
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Testowałem okular z tej serii ale o ogniskowej 6 mm w Newtonie 300/1250, a więc wymagającym telepie. No muszę powiedzieć, że obraz księżyca był rzyleta. Byliś;my ze znajomymi nieś;le zaskoczeni bo porównywalismy go z orto Baddera 5mm i LVW Vixena też 5mm. Okular dawał ostrzejsze obrazy na brzegu niż LVW i to każdy z naszej czwórki zauważył na pierwszy rzut oka. Fakt ze pole mniejsze ale nie przecież takie małe. Ostroś;c na poziomie ortoskopa z lekką przewagą ortoskopa. Fakt że inna ogniskowa i ten milimetr różnicy mógł być graniczny dla tego seeingu (bo był bardzo słaby). Łatwiejszy do wyostrzenia niż LVW. Obraz jaś;niejszy niż w LVW porównywalny z ortoskopem. Ogólnie strasznie miło nas zaskoczył. Ciekawi mnie ta 5mm konstrukcja pod wzgledem budowy tzn. 5 elementów ale w ilu grupach? LER przyzwoity - był wś;ród nas okularnik i nie miał problemu z zobaczeniem całego pola!
    Sebastian,
  • Za tą cenę jest naprawdę OK. Ostroś;ć i pozostałe parametry jak w okularze za 300 zł, przynajmniej tak się sprawdza w moim NexStar 130 SLT.
    zibii2,

Podobne produkty