Nr katalogowy: SW-5109
279,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Jeśli szukasz budżetowych okularów dających obraz dobrej jakości, które uzupełnią lub zastąpią okulary dołączone w zestawie do twojego teleskopu, to SWA-58 są zdecydowanie warte rozważenia.

Krótkoogniskowe okulary SWA-58 Plossl zostały starannie zaprojektowane aby zapewnić wysokiej jakości obrazy niezależnie od rodzaju teleskopu z jakim współpracują. Zostały zoptymalizowane do obserwacji jasnych obiektów, dzięki czemu uzyskują ostry obraz w całym polu widzenia. Okulary te posiadają 58-stopniowe pole widzenia, co w połączeniu z ich ogniskową zapewnia komfortowe obserwacje Księżyca, planet i ciasnych par gwiazd podwójnych. W światłosilnych teleskopach z okularem tym można pokusić się o obserwacje niewielkich i zwartych obiektów głębokiego nieba.

SWA-58 to zmodyfikowane okulary typu Plossl z dodatkowym elementem zwiększającym pole widzenia. Okular posiada wykręcaną muszę oczną umożliwiającą odcięcie bocznych źródeł światła przeszkadzających w obserwacjach. Okular posiada standardowy gwint filtrowy w rozmiarze 1,25". Ze względu na niską cenę oraz lepsze niż przeciętne możliwości optyczne, okulary te świetnie sprawdzają się w wielu konstrukcjach optycznych jak i również w nasadkach binokularowych.

Seria SWA-58 oferuje szeroki wybór ogniskowych, które dopasujesz do każdego teleskopu:

2,5mm

3,2mm

4mm

5mm

6mm

7mm

8mm

9mm

15mm

20mm

25mm

 

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-5109
Średnica oprawy:
1,25 "
Ogniskowa okularu:
9,0 mm
Układ optyczny okularu:
  • Plössl
  • hybrydowy
Pozorne pole widzenia:
58 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
16,0 mm
Masa okularu:
168 g
Długość okularu:
66,0 mm
Maksymalna średnica okularu:
44,0 mm
Liczba soczewek / grup soczewek:
5/3
Powłoki soczewek:
FMC
Muszla oczna:
odwijana
Seria okularu: SWA-58 Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Użytkuję ten okular kilka miesięcy - zaliczył kilkanaście wypadów pod ciemne niebo. Jest bardzo dobry do Księżyca- porównywalny ze LV 9mm tylko nieco większe pole posiada. Na planetach tez spisuje się przyzwoicie - porównywalnie z LV9 i wyraźnie lepiej niż kitowy plossl 10mm z zestawu synty 10. Do DS jak dla mnie za ciemny jest (widać to szczególnie porównując z zestawowym plosslem 10mm na M3 który tutaj jest lepszy). Bardzo dobrze współpracuje z tanimi barlowami :) Korekcja w syncie 10 F/4,7 o dziwo bardzo dobra. Ogólnie myślę, że jeśli ktoś chce go używać do Księżyca i planet to można go polecić jako tania alternatywa dla lantanów czy zwykłych plossli. Do DS raczej nie polecę.

    piotrkusiu,
  • Kupiłem dzisiaj ten okular. W tej cenie to naprawde dobry wybór. Czekam tylko na czyste niebo :)

    Diaboliq,

Podobne produkty