Nr katalogowy: ID-02958
229,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Kolimator laserowy przeznaczony do kolimacji teleskopów Newtona oraz zwierciadeł wtórnych systemu SCT. Kolimator jest konstrukcją lekką i krótką, ma zaledwie 9cm długości, pasuje do wyciągów 1,25". W zestawie są 3 baterie zasilające laser.

Kolimator ten jest skonstruowany w ten sposób, że podczas kolimacji zwierciadła głównego nie trzeba patrzeć bezpośrednio przez wyciąg, co znacznie przyspiesza proces kolimacji.

Uwaga: Nie należy kierować wiązki lasera w stronę oczu!

 

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
ID-02958
Okres gwarancji:
24 miesięcy

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
4,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
 • Solidny i niedrogi kolimator. Używam go od paru lat do korekt kolimacji kratownicowego Newtona 12" f/5 przed obserwacjami.

  Kolimator ma trzy śrubki imbusowe rozmieszone na obwodzie co 120 stopni. Pozwalają one na dokładną kolimację kolimatora, tak aby wiązka lasera pokrywała się z mechaniczną osią symetrii kolimatora.
  Kolimację kolimatora można prosto przeprowadzić kręcąc kolimatorem w wyciągu teleskopu (lub redukcji 2"/1.25"), lekko przyciskając go do czoła wyciągu (lub redukcji) i regulując śrubkami kolimacyjnymi, tak, żaby okręgi zataczane przez plamkę lasera na lustrze głównym były jak najmniejsze.
  Przed dokręceniem jednej śrubki należy poluzować dwie pozostałe, ponieważ
  śrubki podpierają metalową rurkę z laserem, której koniec jest osadzony w gumowym O-ringu.
  Mareg,
 • Po dwóch latach używania z newtonem GSO 6" F/5 mogę napisać, że kolimator się sprawdza. Po ustawieniu kolimacji laserem obraz dyfrakcyjny gwiazdy jest poprawny. Kolimator posiada 3 śrubki regulacyjne pozwalające na skorygowanie wad fabrycznych (jeśli takowe występują). Wykonany solidnie i estetycznie.
  Wojtas,
 • Laser niestety w moim modelu nie jest punktem, a elipsa.
  Urzadzenie nie jest dokladnie skalibrowane. Na 2 metrach obracajac zatacza kolka o srednicy 5mm. Mozna to poprawic, ale jest z tym troche zabawy. Dosc luzno siedzi otworze 1.25. Dla poprawienia stabilnosci lepiej zamocowac go w Barlowie. Niestety w ten sposob uwypuklamy wade lasera. Innym rozwiazaniem bylaby lepsza przejsciowka z 2" nw 1,25 niz to co mam w zestawie dostarczonym z teleskopem.
  BacHor,

Podobne produkty