Nr katalogowy: Concenter-2z
389,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Kolimator koncentryczny TS-Optics do kolimacji teleskopów systemu Newtona


Kolimator jest idealną alternatywą do kolimatorów laserowych i Chesire. Teraz nawet początkujący są w stanie osiągnąć perfekcyjną kolimację swojego teleskopu Newtona - także do astrofotografii.

Kolimator składa się z zamkniętego cylindra, podobnego do okularu Cheshire. Zasadniczą różnicą jest włożona tarcza z okręgami.

Do kolimacji nie jest potrzebny znacznik na lustrze wtórnym. Kolimacja odbywa się bezpośrednio przez obserwację krawędzi lustra, dzięki czemu wyznaczenie prawidłowej pozycji lustra wtórnego jest dziecinnie proste, wzięty pod uwagę jest również offset lustra.

Kolimację zaczynamy od włożenia kolimatora do wyciągu okularowego. Ustawiamy lustro w taki sposób aby jego krawędzie były idealnie pomiędzy okręgami na płytce kolimatora. Kolejne etapy są podobne od standardowych metod kolimacji. Ustawiamy za pomocą śrub kolimacyjnych lustro wtórne aby widzieć całe odbicie lustra głównego. Następnie za pomocą śrub kolimacyjnych znajdujących się z tyłu celi lustra głównego korygujemy jego położenie aby znacznik znajdujący się na środku lustra głównego znalazł się idealnie w środku widoku okularu kolimacyjnego.

Kolimacja przeprowadzona w ten sposób jest znacznie bardziej precyzyjna niż w przypadku lasera czy tylko za pomocą kolimatora Chesire, a przede wszystkim można mieć pewność, że nie tylko oś optyczna, ale i pole są optymalnie ustawione.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
Concenter-2z

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane