Nr katalogowy: Concenter-2z
389,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Kolimator koncentryczny TS-Optics do kolimacji teleskopów systemu Newtona


Kolimator jest idealną alternatywą do kolimatorów laserowych i Chesire. Teraz nawet początkujący są w stanie osiągnąć perfekcyjną kolimację swojego teleskopu Newtona - także do astrofotografii.

Kolimator składa się z zamkniętego cylindra, podobnego do okularu Cheshire. Zasadniczą różnicą jest włożona tarcza z okręgami.

Do kolimacji nie jest potrzebny znacznik na lustrze wtórnym. Kolimacja odbywa się bezpośrednio przez obserwację krawędzi lustra, dzięki czemu wyznaczenie prawidłowej pozycji lustra wtórnego jest dziecinnie proste, wzięty pod uwagę jest również offset lustra.

Kolimację zaczynamy od włożenia kolimatora do wyciągu okularowego. Ustawiamy lustro w taki sposób aby jego krawędzie były idealnie pomiędzy okręgami na płytce kolimatora. Kolejne etapy są podobne od standardowych metod kolimacji. Ustawiamy za pomocą śrub kolimacyjnych lustro wtórne aby widzieć całe odbicie lustra głównego. Następnie za pomocą śrub kolimacyjnych znajdujących się z tyłu celi lustra głównego korygujemy jego położenie aby znacznik znajdujący się na środku lustra głównego znalazł się idealnie w środku widoku okularu kolimacyjnego.

Kolimacja przeprowadzona w ten sposób jest znacznie bardziej precyzyjna niż w przypadku lasera czy tylko za pomocą kolimatora Chesire, a przede wszystkim można mieć pewność, że nie tylko oś optyczna, ale i pole są optymalnie ustawione.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
Concenter-2z

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane