Nr katalogowy: 71450

Wybierz dodatkowo:

1 449,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Nie wszystkie lornetki są sobie równe, zwłaszcza, gdy chodzi o obserwacje w warunkach słabego oświetlenia!

Obserwacje podczas zmierzchu i w nocy wymagają nie tylko większych obiektywów, aby zebrać jak najwięcej światła, ale same duże obiektywy nie wystarczą, aby zapewnić najwyższą jakość i jasność obrazu. Wszystko zależy od odpowiedniego projektu i konstrukcji optycznej, z wykorzystaniem najwyższej jakości szkła, powłok przeciwodbiciowych oraz ich starannym obsadzeniu w wytrzymałym, stabilnym mechanicznie korpusie lornetki.

Lornetki z serii Echelon firmy Celestron zostały zaprojektowane do użytku w warunkach słabego oświetlenia. Bez względu na to czy chce się oglądać pogrążone w mroku górskie przełęcze i doliny, czy rozległe, usiane gwiazdami połacie Drogi Mlecznej, lornetki Echelon doskonale spełnią swe zadanie. Dzięki wielowarstwowym powłokom przeciwodbiciowym typu FMC, którymi powlekane są wszystkie aktywne powierzchnie soczewek oraz obiektywom o dużych, 70 mm średnicach, lornetki zapewniają niespotykanie wysoką jasność powierzchniową obrazów, co przydaje się by zobaczyć najbardziej subtelne szczegóły obserwowanych obiektów.

Model Echelon 10x70 oferuje duże powiększenie. Warto wybrać go do obserwacji małych obiektów położonych daleko od obserwatora lub dużego powiększenia gromad gwiazd.

Doskonała jakość optyczna

Lornetka Celestron Echelon posiada wysokiej jakości, 70 mm obiektywy produkowane w Japonii. Znakomite pryzmaty wykonane ze szkła BaK4 zostały wybrane dla uzyskania maksymalnego kontrastu i ostrości, a wszystkie granice powietrze-szkło są powlekane wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu FMC. Są to te same powłoki, które stosowane są również w teleskopach systemu Schmidt'a-Cassegrain'a i refraktorach firmy Celestron.

Ręcznie składane w USA

Lornetki Celestron Echelon są wytwarzane przy użyciu wysokiej jakości optyki pochodzącej z Japonii. Montują je ręcznie wykwalifikowani technicy w południowej Kalifornii, gwarantując całkowitą powtarzalność parametrów i wysoką jakość produkcji.

Konstrukcja o wysokiej jakości

Każda obudowa lornetki Echelon wykonana jest ze stopu aluminium, aby utrzymać jej lekkość i wytrzymałość, co jest ważnym czynnikiem przy rozważaniu zakupu. Wytrzymała okleina gumowa pokrywa obudowę, zapewniając pewny chwyt i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Lornetki są w pełni wodoszczelne i wypełnione nie zawierającym pary wodnej azotem, zapobiegającym parowaniu soczewek umieszczonych w obudowie i chroniącym optykę przed wpływem mgły, rosy lub innych form wilgoci. Tę lornetkę można z powodzeniem używać w wilgotnych warunkach nocnych!

Solidny pokrowiec

Lornetki Echelon dostarczane są wraz z odporną na wodę, wysokiej jakości walizką z wytłoczoną piankową wkładką dla maksymalnej ochrony przed kurzem i wilgocią podczas transportu.

Zewnętrzna oddzielna dla okularów regulacja ostrości

Lornetki z serii Echelon posiadają oddzielny dla okularów system regulacji ostrości, umożliwiający uzyskanie odpowiednich nastawów dla prawego i lewego oka, zapewniając jednocześnie maksymalną stabilność konstrukcji, wolną od ryzyka chwiejących się mostków okularowych i utraty kolimacji.

Wygodna odległość źrenicy wyjściowej od oka

Lornetka Celestron Echelon 10x70 charakteryzuje się 19 mm odsunięciem źrenicy wyjściowej od okularu, dzięki czemu są mogą być komfortowo używane również przez osoby noszące szkła korekcyjne. Muszle oczne są wykonane z elastycznej gumy i pozwalają się wywijać.

Złącze do adaptera statywowego

Lornetka Echelon może być łatwo osadzona na statywie fotograficznym, dzięki wbudowanemu złączu do adaptera statywowego ¼". Adapter statywowy oraz statyw należy dokupić oddzielnie.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
71450
Seria: Echelon
Waga:
brak danych g
Wymiary:
brak danych mm
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

pasek na szyję
ściereczka do czyszczenia optyki
walizka z wytrzymałego tworzywa
zakrywki na obiektywy i okulary
Wyposażenie

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty