Nr katalogowy: DO-1703

Wybierz dodatkowo:

1 790,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

NOWOŚĆ!

Lornetka Delta Optical Chase 12x50 ED jest to znakomita dzienna lornetka myśliwska służąca do rozpoznania poroża zwierzyny łownej, ale również uniwersalna lornetka dla wszystkich, którzy oczekują dużej szczegółowości obserwowanego obrazu. Dzięki zastosowania szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji i odpowiednich powłok przeciwodbiciowych uzyskano jasność i ostrość obrazu typową dla lornetek 10x50 przy znacznie większej rozdzielczości. Lornetka jest prawie pozbawiona aberracji chromatycznej, ma stosunkowo duże pole widzenia z prawidłową ostrością niemal do samej krawędzi obrazu. Mimo dużego powiększenia jest to model wygodny, niezbyt ciężki i waży zaledwie 798 g.

 • optyka ED – doskonała korekcja aberracji chromatycznej
 • szerokokątny projekt optyczny o w pełni płaskim polu widzenia
 • pryzmaty dachowe ze szkła BaK4, z warstwami odbiciowymi wykonanymi ze srebra
 • szybka, centralna regulacja dioptrażu

Starannie dobrane wysokiej jakości gatunki szkła oraz zaprojektowany od nowa układ optyczny, powodują, że lornetki z serii Delta Optical Chase oferują jakość obrazu znacznie lepszą niż w przypadku lornetek w podobnej klasie cenowej. Wszystkie lornetki z tej serii zbudowano w oparciu o obiektywy wykonane ze szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji. Obiektywy takie gwarantują niski poziom aberracji chromatycznej przy zachowaniu umiarkowanych gabarytów. Lornetki posiadają duże pole widzenia, skorygowane w znacznie większym stopniu niż w produkowanych wcześniej modelach. Cała konstrukcja wykonana jest w systemie dachowym, z wewnętrznym centralnym układem ogniskowania. Korpus jest bardzo wytrzymały i oczywiście całkowicie wodoszczelny (klasa IPX7). Lornetki z serii Chase dostarczą obraz o bardzo dużej szczegółowości i bogatej kolorystyce, pozwolą dostrzegać detale niezauważalne w lornetkach o niższej jakości.

Model Chase 12x50 ED otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Award 2018 za najwyższą jakość wzornictwa.

Model Chase 10x50 ED, należący do tej samej serii lornetek, zajął 2 miejsce w plebiscycie na Produkt Roku 2017 branżowego portalu www.optyczne.pl. Dał się wyprzedzić jedynie ekskluzywnemu modelowi lornetki firmy Nikon. Spośród czterech modeli z serii Chase wysoko oceniona została również lornetka Delta Optical Chase 12x50 ED – niewiele brakowało, a znalazłaby się na podium, ostatecznie zajmując jednak czwarte miejsce. Czytelnicy portalu docenili wysokiej jakości układ optyczny połączony z oryginalną estetyką i ergonomią, które stanowią o wyróżniającej się jakości urządzeń z serii Chase w porównaniu z innymi lornetkami w tej klasie cenowej.

Zdaniem czytelników branżowego portalu www.optyczne.pl jedną z najlepszych lornetek wprowadzonych w roku 2017 na polski rynek była lornetka Delta Optical Chase 10x50 ED.

Wyniki Plebiscytu na Produkt Roku 2017 w branżowym portalu www.optyczne.pl »

Znakomity werdykt testu lornetki Delta Optical Chase 10x42 ED w branżowym portalu www.optyczne.pl »

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
DO-1703
Seria: Chase
Powiększenie: 12 x Średnica soczewki obiektywu: 50 mm
Typ pryzmatu: Dachowy Szkło w pryzmatach: BaK4
Materiał soczewki obiektywu: szkło ED Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: FMC
Kątowe pole widzenia: 5,3 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
93 m
Średnica źrenicy wyjściowej:
4,2 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
13 mm
Minimalna odległość ostrzenia:
2 m
Jasność względna: 17,6
Sprawność zmierzchowa:
24,5
Regulacja ostrości: centralna
Regulacja rozstawu okularów:
59-78 mm
Korekcja dioptrażu:
-/+5
Mocowanie do statywu:
adapter 1/4
Wypełnienie azotem: tak
Wodoszczelność:
tak (IPX7)
Waga:
798 g
Wymiary:
162x132x60 mm
Okres gwarancji:
120 miesięcy
Pokaż więcej

Wyposażenie

futerał lornetkowy
pasek do futerału lornetkowego
pasek lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Multimedia

Inne materiały

Recenzja lornetki Delta Optical Chase 8x42 ED opublikowana na portalu www.astronoce.pl (DO_CHASE_8x42ED_ASTRONOMIA.pdf)

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
 • Droga, ale warta ceny. Zakupiłem rok temu. Prawdę mówiąc trudno znaleźć wadę, oprócz ceny. Dość ciężka, ale solidna. Ostrzy bez problemu. Przybliżenie dwunastokrotne, to jest maksymalna wartość, którą jeszcze można utrzymać w dłoniach. Tu warto zaznaczyć, że raczej trzeba trzymać w dwóch dłoniach. Bardzo ładny produkt, profesjonalnie wygląda. Nie ma złudzeń, że to nie jest zabawka. Największą zaletą jest regulacja dioptrii. Dla ludzi z wadą wzroku, lornetkę można obsługiwać bez okularów, czy szkieł kontaktowych. Pokrętła chodzą płynnie, z odpowiednim oporem. Całość ogumowana w takim szarym odcieniu. Solidna, skuteczna lornetka, a przy tym mała. Jeśli sprzęt ma być jeszcze przenośny, to trudno o lepszy wybór. Jakość obrazu? Lepsze szkło kosztuje trzy razy tyle. Kupując lornetkę Chase, mamy obraz wyraźnie lepszy niż w tych tańszych, natomiast lornetki z lepszym szkłem kosztują już powyżej 5000,-. Lornetka Chase, to produkt Polski i używając jej jestem dumny z wysokiej, polskiej jakości, więc można powiedzieć, że lornetka wzbudza patriotyczną dumę z ojczyzny. Jednocześnie lornetka Chase zdobyła nagrodę Red Dot, niemieckie uznanie, dla przedmiotu w najlepszym wzornictwie przemysłowym (design), a wygrana Red Dot to nie byle co. Podsumowując zalet jest sporo, a wad brakuje. Trzeba sporo wydać, ale warto, bo to jest sprzęt na lata. Na koniec dodam jeszcze, że w dzisiejszym świecie ludzie spędzają czas gapiąc się w swój ekran. Kupując lornetkę, można bez prądu, internetu, telewizji, w domu, lub poza domem, spędzić długie godziny, na obserwacji i to jest powód, żeby wyjść na spacer. Czyli lornetka nie jest tylko dodatkiem do sprzętu dla myśliwego, leśnika, żołnierza, ale zaczyna sama w sobie być sednem nowego hobby.
  Jędrzej ,
 • Znaczek RedDot zawsze mi się dobrze kojarzy - oznacza produkt ergonomiczny, funkcjonalny, a przede wszystkim ŁADNY. Poza dyskusją jest że w sprzęcie optycznym pojęcia ładny/brzydki są czysto subiektywne, a tak naprawdę liczy się 'co szkiełko pokaże', ciężar i ergonomia.
  Moja najdroższa dwururka jak do tej pory to Nikon Action 12x50 i złego słowa nie powiem - solidna, porządnie skolimowana, a że ciężka..... jak solidna to musi być ciężka, nie?
  Pamiętam jak lata temu przesiadłem się z CC do Golfa V i pamiętam to uczucie, wyrzut endorfin i nieodpartą chęć 'pojeżdżenia sobie' - to samo poczułem przy tym modelu.
  Zakochałem się w 5 minut albo szybciej, to co ta mała potrafi..... klękajcie narody.... Nie mam pojęcia czy to optyka ED, powłoki szkieł, jakieś wypasione pryzmaty, czy coś jeszcze innego, ale wiem jedno - świata i najdrobniejszych detali jakie widać przez to 'małe szare' nie da się opisać w recenzji, tylko trzeba zobaczyć.
  Myślę że dobrą robotę robi mikrofokusowanie - trzeba się nakręcić tym pokrętłem, ale w zamian dostajesz obraz tak wyostrzony że możesz się golić :-)
  Ostrość łapie od ok. 2 metrów, tak że trawnik pod blokiem spokojnie przeglądam z 1-go piętra, ale nie po to ją kupiłem żeby oglądać kwiatki i robale w trawie. Zaszalałem, wyszedłem sporo poza budżet i...... nie żałuję. 50 lat ma się raz w życiu (kłania się źrenica wyjściowa) idealnie spasowana z tym co wyciągnę z własnej.
  Sprzęt pokazuje pazurki w dzień, o zmierzchu przeważa brutalna siła apertury Bressera 25x70 ale wzór na pole koła jest jeden, niezmienny, i obiektyw 70mm MUSI wpuścić więcej światła.
  Reasumując - nie jest to lornetka nocna, ale tyle frajdy w dzień warte jest 2x ceny Nikona Action. Teraz mnie naszło pytanie - czy to 'małe szare' nie jest czasem za nisko wycenione ?
  Dobra, nie było pytania :-)
  Tak więc PO_LE_CAM i aż się boję sięgać po Fujinony, Svarki i inne z 5-cyfrową ceną, bo skończy się komornikiem...
  Sławomir Hebda,

Podobne produkty