Nr katalogowy: DO-1411
1 990,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Forma Lornetki Titanium 10x42 HD odzwierciedla ścisły związek między walorami użytkowymi, ergonomią i estetyką.

Dzięki zastosowaniu dodatkowego korektora w układzie optycznym uzyskano wyjątkowo płaskie pole widzenia wolne od dystorsji geometrycznych oraz zredukowano nieostrość brzegową. Dobrze skorygowane płaskie pole, wysoka rozdzielczość, minimalna aberracja chromatyczna i bardzo duże pole widzenia czynią z lornetki uniwersalne urządzenie dla wymagającego odbiorcy.

Lornetka została tak zaprojektowana, aby połączyć walory techniczne i użytkowe z estetyką nawiązującą do pasji użytkownika. Design inspirowany jest kształtami roślinnymi, które w formie uproszczonej widnieją na obudowie urządzenia. Rysunek i struktura liści na tubusach stanowi jednocześnie element użytkowy, umożliwiając pewny chwyt w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Forma i kolorystyka pełnią również istotną w warunkach użytkowania funkcję kamuflażu.

Każdy element wraz z zakrywkami na okulary i obiektywy został opracowany tak, aby tworzyć spójną całość.

Nowoczesny układ optyczny HD z obiektywami ze szkła niskodyspersyjnego (ED) i pryzmatami dachowymi wraz z dopracowaną ergonomią i oryginalnym designem decydują o tym, że lornetka nie ma sobie równych w swojej klasie cenowej. Cechą szczególną modelu 10x42 jest wyjątkowo duże pole widzenia – 7,0°.

Lornetka 8x42 z tej samej serii - Titanium HD otrzymała prestiżową, miedzynarodową nagrodę Red Dot Award 2018 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

Seria Titanium HD to lornetki wyposażone w dwa złącza do adaptera statywowego ¼", umieszczone na przednim i tylnym zawiasie mostka. Można skorzystać z nich w czasie długotrwałych sesji obserwacyjnych, jednak lornetki są na tyle lekkie, że prowadzenie nimi obserwacji z ręki nie przysparza najmniejszych trudności.

Lornetka Delta Optical Titanium HD 10x42 ED zajęła III miejsce w plebiscycie Produkt roku 2018 w branżowym portalu www.optyczne.pl »

Lornetka Delta Optical Titanium HD 8x42 ED wyróżniona zaszczytnym tytułem Lornetka roku 2018 w branżowym portalu www.optyczne.pl »

Delta Optical Titanium HD 10x42 ED z najszerszym polem widzenia w swojej klasie! - wyniki testu na portalu www.optyczne.pl »

Test porównawczy nowych lornetek Delta Optical Titanium HD na www.deltasky.pl »

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
DO-1411
Seria: Titanium HD
Powiększenie: 10 x Średnica soczewki obiektywu: 42 mm
Typ pryzmatu: Dachowy Szkło w pryzmatach: BaK4
Materiał soczewki obiektywu: szkło ED Powłoki przeciwodbiciowe soczewek: FMC
Kątowe pole widzenia: 7 ° Liniowe pole widzenia na 1000 m:
122 m
Średnica źrenicy wyjściowej:
4,2 mm
Odsunięcie źrenicy wyjściowej:
9 mm
Minimalna odległość ostrzenia:
2 m
Jasność względna: 17,6
Sprawność zmierzchowa:
20,5
Regulacja ostrości: centralna
Regulacja rozstawu okularów:
58-78 mm
Korekcja dioptrażu:
tak
Mocowanie do statywu:
adapter 1/4
Wypełnienie azotem: tak
Wodoszczelność:
tak
Waga:
744 g
Wymiary:
140x129x50 mm
Okres gwarancji:
120 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

futerał lornetkowy
materiał do czyszczenia optyki
pasek do futerału lornetkowego
pasek lornetkowy
zakrywki obiektywowe
zakrywki okularowe
Wyposażenie

Multimedia

Lornetka Delta Optical Titanium HD 10x42 ED

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Przesiadlem się z lornetki Delta Optical Titanium 8x56 (którą nadal posiadam). Obecnie używam Delta Optical Titanium HD 10x42 ED i jest to najlepsza lornetka jakiej używałem. Przerobiłem Pentaxa, Nikona, Deltę Optical, Tento i inne, ta lornetka nie ma sobie równych. Myślę, że na rynku nie ma nic lepszego w tej klasie cenowej. Wykonanie bardzo dobre, nie ma do czego doczepić się. Pokrętło regulacji ostrości to mistrzostwo świata, nie spotkałem się z lepszym, ani w lornetce, ani w lunecie. Obraz czysty, raczej bez wad. Jedynym mankamentem jest pociemnienie
    pola w odległości ok 1/4 średnicy od obwodu soczewki. Do pociemnienia pola przyzwyczaiłem się i już raczej mi nie przeszkadza. Małe, lekka bardzo chętnie zabierałam ją z sobą. Farba lub lakier którym pokryty jest uchwyt paska szybko wytarł się. Na gumie którą obita jest lornetka, pojawiają się ślady użytkowania. Etui jest zbyt małe nie mieści się w niej lornetka z paskiem, raczej trzeba bardzo postarać się, żeby wszystko zmieściło się, niestety jest to zbyt czasochłonne. Etui w lornetce Titanium 8x56 jest rewelacyjne i najlepsze jakie spotkałem. Polecam warta tych pieniedzy
    LK,
  • Dostałem na prezent od rodziny i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - bardzo ładny i to polski produkt! Optyka bez zarzutu, obraz ostry i kontrastowy i ogromne pole widzenia - jestem zachwycony - a miałem już kilka lornetek w życiu w rękach - czysta przyjemność!!!
    Jerzy_66,

Podobne produkty