Nr katalogowy: DO-3310
889,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Mikroskop Delta Optical BioStage II to idealne narzędzie do rozpoczęcia przygody z mikroświatem oraz narzędzie w edukacji szkolnej!

Mikroskop wyposażony jest w cztery achromatyczne obiektywy: 4x, 10x, 40x oraz obiektyw immersyjny 100x. Powiększenie od 40x do 1000x pozwala obejrzeć szerokie spektrum żywych mikroorganizmów oraz preparatów świeżych lub trwałych, z tkanek roślinnych lub zwierzęcych.

BioStage II posiada oświetlenie diodowe LED. Ma ono znacznie większą żywotność niż żarówki, emituje zimniejsze barwowo światło i nie nagrzewa oglądanych preparatów. Dzięki wbudowanemu modułowi zasilania akumulatorowego, można korzystać z mikroskopu bez konieczności podłączania go do sieci elektrycznej. Pozwala to na zabieranie go również w teren lub używanie na lekcji w sali, bez kłopotliwej plątaniny kabli.

Mikroskop BioStage II posiada kondensor Abbego N.A. 1,25 z przysłoną irysową, gniazdem filtrów i regulacją wysokości. Wpływa on znacząco na poprawę parametrów obserwowanego obrazu – jego kontrast, równomierność oświetlenia i głębię ostrości.

Mechaniczny stolik, z uchwytem na preparat i współosiowymi pokrętłami ruchu w osi X i Y oraz współosiowe śruby ogniskowania mikro i makrometryczne, pozwalają precyzyjnie ustawić ostrość i znaleźć interesujący nas obszar preparatu.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
DO-3310
Zastosowanie: Edukacja
Korekcja:
160 mm
Źródło oświetlenia:
LED
Obiektywy:
 • 4x
 • 10x
 • 40x
 • 100x
Regulacja ostrości:
mikro / makro
Oświetlenie:
przechodzące
Głowica:
monokularowa
Rewolwer obiektywowy:
czteroobiektywowy
Mechanizm przesuwu preparatu:
z noniuszem
Pokrętła regulacji ostrosci:
 • dwustronne
 • współosiowe
Kondensor:
Abbego N.A. 1,25
Technika obserwacji:
Jasne pole
klasa optyki:
achromatyczna
Powiększenia mikroskopu:
 • 40 x
 • 100 x
 • 400 x
 • 1000 x
Powiększenie okularu: 10 x
Pole widzenia okularów:
16 mm
Zasilanie mikroskopu:
 • AC
 • 3xAA
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

akumulatorki AA - 3 szt.
olejek immersyjny
pokrowiec przeciwkurzowy

Multimedia

Mikroskop Delta Optical BioStage II

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Jeżeli do obserwacji obiektywem 100x (w tym mikroskopie), użyję okularu H 16x, uzyskując powiększenie 1600x, to czy wpłynie to na pogorszenie jakoś;ci jakoś;ci uzyskiwanych obrazów ? (w opisie mikroskopu jest napisane, że maksymalne powiększenie wynosi 1000x)

Lars zapytał o ten produkt 16 lat temu, 2007-10-06

Użycie okularu 16x zdecydowanie wpłynie na jakoś;ć uzyskiwanych obrazów. Powiększenie 1600x to dużo na mikroskop BioStage, ale jest możliwe do uzyskania.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 16 lat temu, 2007-10-06
?

Czy to, że ma on jeden okular nie jest jak±¶ wad±?

Rolnik zapytał o ten produkt 16 lat temu, 2007-09-20

Nie można w ten sposób na to patrzeć, jeden okular nie jest wad±, jest to tańsze rozwi±zanie konstrukcyjne. Dwa okulary daj± po prostu większy komfort obserwacji.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 16 lat temu, 2007-09-20
?

mikroskop jest na prawdę dobry, jednak mam pytanie: czy obiektyw 100x jest obiektywem immersyjnym, czy nie? w instrukcji jest napisane, żeby używać olejku ale nie pisze, czy faktycznie to odpowiedni obiektyw?

Maciej zapytał o ten produkt 14 lat temu, 2009-08-04

Litera O przy nazwie obiektywu oznacza immersję. Litera S oznacza amortyzację.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 14 lat temu, 2009-08-04

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
5 osób
 • Kupiłem sprzęt kilka lat temu i jest na prawdę profesjonalnie wykonany a obraz czysty, wyraźny. Polecam każdemu ! Spokojnie możemy zobaczyć żyjątka z naszego akwarium, bakterie wszystko wokół nas :)
  Wojciech,
 • 23 mm, kamera/okular cyfrowy będą pasowały do tego mikroskopu.
  Delta,
 • Świetny mikroskop! Lepszy niż większość mikroskopów PZO, z którymi miałem do czynienia plusy: -nie spiesząca się śruba mikrometryczna -włączone akcesoria (skrzynka, zasilacz, matowe szkiełko, pojemniki na obiektywy, takie coś co się wkłada na mikroskop i nie kurzy się, olejek imersyjny) -akumulator starcza na kilkanaście godzin, chodź mikroskop jest bardzo lekki minusy: -niepełny zakres śruby mikrometrycznej -skrzynka jest przygotowana na pudło styropianowe, a nie ma unieruchomienia mikroskopu, lub pułki na okulary -owszem jest świetny tylko przy obserwacjach biologicznych Ogółem bardzo dobry, polecam (dzięki nie mu wreszcie zobaczyłem pantofelka z mojego akwarium:)

  Jantek,
 • Bardzo dobry mikroskop, chyba w tej chwili najlepszy dostępny na rynku za tą cenę. Polecam.
  Mariusz,
 • Według mnie tak. Naprawdę super obrazy. 2x lepsza jakość od mikroskopów szkolnych po ok. 300 zł. Zakres powiększeń spokojnie pozwala na obserwowanie bakterii.
  Oktawian Kitala,

Podobne produkty