Nr katalogowy:
27 999,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Teleskop DO-GSO 14” RC w konstrukcji kratownicowej z włókien węglowych: profesjonalna astrograf do Twojego obserwatorium.


Jeżeli Astrofotografia to Twoja pasja i szukasz odpowiedniego teleskopu do swojego obserwatorium astronomicznego to teleskopy Ritchey-Chretien są stworzone dla Ciebie. Dwa hiperboliczne zwierciadła tworzą niemal perfekcyjne obrazy, zapewniają duże, dobrze oświetlone i wolne od komy pole widzenia przy jednocześnie kompaktowej konstrukcji. Efektem są idealne gwiazdy aż do krawędzi pola. To jest również powód, dla którego niezliczone profesjonalne obserwatoria i instytuty opierają się na tym systemie.

Zalety w skrócie:
• zwierciadła hiperboliczne: ekstremalnie ostre obrazy, duże pole widzenia (F8) bez korektorów
• zwierciadło z kwarcu dla stabilnego punktu ostrości, bez potrzeby ponownej regulacji obrazy pozostają ostre
• współpraca z wielkoformatowymi kamerami CCD: iluminacja ok. 60 mm,
• konstrukcja kratownicowa z włókien węglowych
• wysoki współczynnik odbicia: dielektryczne powłoki 92-94% gwarantują jasne i kontrastowe obrazy i fotografie,
• bardzo krótki czas chłodzenia dzięki otwartej konstrukcji,
• wydajne wentylatory minimalizują ruchy ciepłego powietrza wewnątrz tubusu oraz przyspieszają chłodzenie optyki.


Zwierciadło hiperboliczne to lepsze obrazy
Teleskopy RC posiadają hiperboliczne zwierciadło główne i wtórne. Nie ma tu zwierciadeł sferycznych, jak w systemach Schmidt-Cassegrain. Dzięki temu konstrukcja RC jest wyraźnie lepsza - optyka zapewnia szersze pole widzenia oraz charakteryzuje się wyraźnie mniejszymi aberracjami.
Celem tej konstrukcji teleskopów jest dostarczenie wysokiej jakości obrazów w szerokim polu widzenia. Dlatego są one najlepszym wyborem w przypadku astrofotografii. Dlatego też optyka RC jest właściwym wyborem dla dużych kamer CCD. Oznacza to, że Twoje zdjęcia są ostre aż do samego brzegu pola widzenia dla matryc APS-C a z flattenerem dla matryc full frame.

Zwierciadło główne z kwarcu
Zmiana punktu ostrości podczas długich ekspozycji – jeżeli jesteś doświadczonym astrofotografem prawdopodobnie tego doświadczyłeś. Jest to szalenie denerwujące!. Kwarcowe hiperboliczne lustro główne jest na to odporne. Nie posiada ono prawie żadnej rozszerzalności termicznej, zapewnia fantastyczne obrazy i stabilnie utrzymuje punkt ostrości przez całą noc.
Oba zwierciadła teleskopu są pokryte powłoką antyodblaskową o współczynniku odbicia 92-94%. Oznacza to kontrastowe i jasne obrazy. W porównaniu do "normalnego" zwierciadła teleskopu z powłoką o współczynniku około 88%, jest to do 17% więcej światła.


Szybsza gotowość do obserwacji - wentylator zwierciadła głównego
Tylko ciche, dyskretne buczenie, ale cóż za efekt! Wbudowany wentylator 12V zapewnia aż do 50% szybsze schładzanie Twojego zwierciadła głównego. Dzięki temu Twój teleskop szybciej osiągnie optymalną jakość generowanego obrazu.


Tubus z włókien węglowych konstrukcji kratownicowej
Większość profesjonalnych teleskopów wykorzystuje konstrukcję kratownicową i ten teleskop korzysta dokładnie z tych samych zalet. Tubusy z włókien węglowych są sztywne, lekkie i bardzo stabilne termicznie – kolejny powód dlaczego nie zmienia się punkt ostrości. Otwarta konstrukcja pozwala w sposób naturalny na wentylację tuby dzięki czemu nie powstają bąble ciepłego powietrza psujące obraz jak w konstrukcjach zamkniętych.


Wyciąg okularowy 3”

Linear Bearing 3” wyciąg Crayforda zapewnia wystarczający przelot optyczny do oświetlenia nawet wielkoformatowe matryce bez winietowania.
- Zawsze idealna orientacja obiektu: obrotowy wyciąg okularowy
- redukcja od 2” do 1,25” z wbudowanym pierścieniem zaciskowym
- mikroruchy 1:10 dla uzyskania perfekcyjnej ostrości
- podziałka na wyciągu, dzięki czemu szybko możesz ponownie ustawić punkt ostrości
- wysoce stabilny: brak jakichkolwiek luzów, dzięki czemu kamera zawsze pozostaje idealnie w osi optycznej I obrazy pozostają ostre.

Regulowany wyciąg okularowy
Sześć śrub kolimacyjnych pozwala na dokładne justowanie wyciągu okularowego 3" w odniesieniu do osi optycznej (focuser tilt) . Zapewnia to brak przechyłu - okular czy kamera są zawsze w osi optycznej.


Lepsze obrazy niż w przypadku teleskopu SC
Przede wszystkim teleskop RC posiada zupełnie inną konstrukcję niż klasyczny teleskop SC czy Maksutowa. Jest to system otwarty bez płyty korekcyjnej, który szybciej dopasowuje się do temperatury otoczenia niż teleskop Schmidta-Cassegraina. Brak przedniej płyty oznacza przede wszystkim jaśniejsze obrazy bez ryzyka odblasków. Systemy Ritchey-Chretien są najlepiej skorygowanymi teleskopami z dwoma zwierciadłami. Ostrość w środku i na krawędzi pola jest zachwycająca. Nic więc dziwnego, że praktycznie wszystkie duże teleskopy badawcze w profesjonalnych obserwatoriach astronomicznych używają tej konstrukcji optycznej.

Na zdjęciu wersja DO-GSO RC16" Truss

Pomimo, że nie ma przeszkód aby teleskop służył do wizualnych obserwacji za pomocą kątówki i okularu to nie polecamy takiego rozwiązania, są do tego celu lepsze konstrukcje. Przedstawiany Astrograf służy przede wszystkim do zaawansowanej astrofotografii planetarnej i głębokiego nieba. Proszę nie wahać się skontaktować z nami w kwestii doboru odpowiedniego teleskopu.

Pokaż więcej
Układ optyczny teleskopu: Ritchey-Chretien Apertura: 355 mm
Ogniskowa: 2854 mm Światłosiła:
8,0 f
Zasięg gwiazdowy:
16,5 magnitudo
Masa tubusu:
30,0 kg
Długość tuby:
990 mm
Średnica tuby:
520 mm
Sposób mocowania tuby:
Dovetail Losmandy
Rodzaj wyciągu okularowego:
Crayford z microfocuserem
Średnica wyciągu okularowego: 3 " Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,33 "
Powłoki:
94% Reflectivity Multi-Coatings
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty