Nr katalogowy: 94315
289,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Księżyc jest najpopularniejszym obiektem obserwowanym przez teleskop. Warto zwrócić uwagę, że jasność Księżyca podczas pełni jest aż około 10 razy większa niż podczas kwadry. Filtry księżycowe poprawiają obraz Księżyca, redukując jego jasny blask, poprawiając kontrast i ułatwiając obserwację słabych szczegółów. Filtry zapewniają lepszy widok i zmniejszają zmęczenie wzroku.
Ten zestaw zawiera wszystkie filtry, które są potrzebne do obserwacji Księżyca podczas różnych jego faz. Zestaw pozwala dobrać najlepszy filtr do różnych kombinacji okularów i teleskopów. Najciemniejszego filtra używamy z teleskopami o większej aperturze i z okularami o niższym powiększeniu. Najjaśniejszych filtrów użyjemy z mniejszymi teleskopami i okularami o większym powiększeniu.

Zestaw zawiera:
• Trzy filtry o neutralnej gęstości (ND): ND96-0,9 T=13%, ND96-0,6 T=25% i ND96-0,3 T=50%. Te filtry przyciemniają jednakowo całe widmo widzialne w zakresie 400-700nm.
• Filtr ND96-0.9 przepuszcza 13% wpadającego światła,
• Filtr ND96-0.6 ma przepuszczalność 25%,
• Filtr ND96-0.3 ma przepuszczalność 50%.
Filtry nie nadają Księżycowi żadnego koloru, ale zmniejszają jego jasność. Mając do wyboru kilka filtrów ND, możesz znaleźć odpowiedni poziom przepuszczalności światła dla Księżyca w zależności od jego fazy, apertury teleskopu i powiększenia okularu.
Filtry ND mogą być również używane do zmniejszania odblasków Wenus, aby lepiej widzieć jej fazy i do przyciemniania jasnych obiektów w ciągu dnia podczas obserwacji ziemskich.

• Filtr Moon & Sky Glow - selektywnie redukuje przepuszczalność światła w różnych długościach fal i znacznie poprawia kontrast przy obserwacji subtelnych szczegółów Księżyca. Ten filtr nadaje Księżycowi jasnofioletowy kolor.
Filtr Moon & Sky Glow powoduje wzmocnienie kontrastu podczas oglądania obiektów głębokiego nieba dzięki filtrowi blokującemu niektóre długości fal związanych z typowymi formami zanieczyszczenia światłem sztucznym np. niskoprężne lampy sodowe (LPS) światła uliczne. Poniżej wykres transmisji dla filtra Moon & Sky Glow:


Filtry wkręcane są w gwint okularów Celestron 1,25” i większość innych okularów 1,25” ze standardowym gwintem. Filtry mają gwinty na górze i na dole, które można łączyć z innymi filtrami, aby uzyskać jeszcze więcej opcji filtracji światła. Zestaw 4 filtrów znajduje się w estetycznej plastikowej walizce.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
94315

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane