Nr katalogowy: GS-RC10
14 799,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Teleskop układu Ritchey-Chretiena GSO 10" F/8 M-LRC RC OTA Carbon jest kompletną tubą optyczną przeznaczoną zarówno do obserwacji wizualnych jak również bardzo zaawansowanej astrofotografii. Łączy w sobie duże możliwości optyczne z niewielkim rozmiarem. 

Tubus
Zaprojektowany w systemie optycznym Ritchey-Chretiena. W celu obniżenia masy został wykonany z włókien węglowych. Dodatkowo bardzo dobre wyczernienie wnętrza tubusu powoduje znikome odblaski i poprawia kontrast dawanych obrazów.

System optyczny
System optyczny Ritchey-Chretiena zbudowany na bazie dwóch zwierciadeł hiperbolicznych wykonanych z kwarcowego szkła wysokiej jakości o precyzji wykonania 1/12 lambda. Średnica wynosi 250 mm, ogniskowa 2000 mm a światłosiła f/8. Dwa hiperboliczne zwierciadła całkowicie redukują aberracje geometryczne. Pomysłodawcy i realizatorzy pierwszych projektów: Amerykanin George Wills Ritchey i Francuz Henri Chrétien, stworzyli doskonały system optyczny, pozbawiony komy - najczęstszej wady, występującej praktycznie we wszystkich reflektorach. Wykorzystanie zwierciadeł hiperbolicznych wyeliminowało tę wadę, a jako konstrukcja zwierciadlana, system RCT nie wykazuje aberracji chromatycznych typowych dla układów katadioptrycznych. Oba zwierciadła są z pokryciem dielektrycznym o sprawności 99%, utwardzone, odporne na zarysowania i utlenianie warstwy aluminium. Zwierciadło główne osadzone zostało w solidnej celi na stałe - nie podlega regulacji. Kolimację przeprowadza się przy pomocy odpowiedniego ustawienia zwierciadła wtórnego. Optyka każdego teleskopu opuszczającego fabrykę sprawdzana jest na interferometrze firmy Zygo. Wszelkie wykryte odchylenia są ręcznie korygowane.

Montaż
Tuba optyczna przeznaczona jest do współpracy z montażami paralaktycznymi o nośności powyżej 16 kg. Bardzo dobrze współpracuje z montażami EQ6, NEQ6.

Wyciąg
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów teleskopów GSO są wysokiej jakości wyciągi Crayforda wykonane z precyzyjnie obrabianego aluminium w technologii CNC. W tym modelu zastosowano wyciąg DO GSO Crayford M-LRC 2" (RC). Znakomity wyciąg okularowy będący udoskonaleniem konstrukcji Crayforda. Wyciąg nie wykazuje luzów w żadnym kierunku i co najważniejsze – jest bardzo odporny na poślizg pod wpływem dużego obciążenia. W tym wypadku producent gwarantuje, że wyciąg bez większego problemu znosi obciążenie do 5 kilogramów. Wszystkie teleskopy DO GSO posiadają wyciągi wyposażone w mikroruchy z przekładnią 10:1, co pozwala na bardzo precyzyjną regulację ostrości. Wyciąg posiada również dwie duże śruby regulacyjne. Pierwsza z nich służy do całkowitego zablokowania pracy wyciągu, przydatna może być przy zastosowaniu najcięższych akcesoriów lub dla zabezpieczenia przed przypadkową zmianą ostrości. Druga śruba pozwala w sposób płynny regulować opór pracy. Dzięki dołączonej redukcji z wyciągiem współpracują okulary w rozmiarach 1,25” oraz 2”.

Chłodzenie
Otwarte konstrukcje Ritchey-Chretiena posiadają zdolność chłodzenia wnętrza tuby w dwa razy krótszym czasie niż konstrukcje Maksutowa lub Schmidta-Cassegraina. Dodatkowo tuby RC nie są obarczone problemem z osadzającą się rosą. Teleskop posiada wbudowane trzy wentylatory umieszczone pod zwierciadłem głównym. Wentylatory zasilane napięciem 12V poprawiają cyrkulację powietrza wokół zwierciadła i przyspieszają jego chłodzenie. Zasilanie odbywa się przy użyciu dołączonego pojemnika bateryjnego.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
GS-RC10
Układ optyczny teleskopu: Ritchey-Chretien
Typ montażu: Bez montażu Apertura:
250 mm
Ogniskowa:
2000 mm
Światłosiła:
8,0
Zasięg gwiazdowy:
15,4 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
1276 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
375 x
Sposób mocowania tuby:
Dovetail
Rodzaj wyciągu okularowego:
Crayford mikrofokuser 1:10
Średnica wyciągu okularowego: 2 "
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,56
Okres gwarancji:
24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

2x dovetail (Losmandy)
koszyczek na baterie
wyciąg okularowy z microfokuserem 1:10, 1,25" oraz 2" (obciążenie do 5kg)

Multimedia

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty